» Poradna » Windows (a jiné OS)

Předchozí verze systému (Cyanogenmod)

Zdravím, mám celkem dost velký problém, se svým telefonem. (ASUS ZENPHONE 2 ZE551ML) Už tak rok a půl, používám romky od cyanogenmodu apod. Recovery jsem měl od TWRP. Vždy vše šlo přeinstalovat zpět a s ničím nebyl problém, ale teď, po nainstalování Cyanogenmodu 14, přestaly fungovat data, telefon se občas začne sám od sebe restartovat, nejde zapnou displej, bez tvrdého vypnutí atd. Také startovací obrazovka, která byla kvůli "odemčenému" bootloaderu bílá, změnila po CM14 barvu, zpět na černou. Zkusil jsem znova program, kterým jsem ho předtím "odemčel", ale nic se nestalo. Zkusil jsem nainstalovat zpět CM12, i CM13, ale po nápisu "Installation successful" a restartu, opět telefon naběhl do recovery a byl jsem nucen, instalovat jen CM14. Poté se telefon normálně zapnul. (Kvůli CM14, jsem předtím uprgadoval TWRP..) Zkusil jsem flashnout předchozí verzi TWRP, ale bez úspěchu. Teď v telefonu není žádné TWRP, ani jiné recovery. Jediný způsob, jak se už do TWRP dostanu, je před command prompt a stejně nejde vrátit na předchozí verzi. Máte nějakou zkušenost s tím, jak vrátit recovery, odemčít znovu bootloader a flashnout zpět CM12/CM13? Děkuji předem.

Odpovědi na otázku

Flashnout úplně původní firmware telefonu. Hádám že se ti nějak podařilo nainstalovat CM Recovery a uzamknout bootloader. A používáš Cyanogenmod nebo LineageOS?