» Poradna » Windows (a jiné OS)

Předchozí verze souborů, Win 10

dobrý den.vím kde se to zapíná a spravuje.mám zaškrtnuté oba disky C a D, nastavenou velikost místa taky.na D se mě předchozí verze souborů ukáže, ale na C už nikoliv.co mám ještě nastavit, ke je chyba?//Smazán troll "Pavel Nový" (= "host" / "joachym") a jeho bláboly o ničem.//

Odpovědi na otázku

:) ok, je ti odpustene, lebo nikto uceny z neba nespadol..takze mas word dokument abc.doc Napises tam 1 stranu a das save. To je verzia 1. Zajtra dopises 2. stranu a das save - v2. Potom dopises 3. stranu a das save - v3. Zmazes 1. stranu - v4. atd... ale rad by si sa vratil do stavu ako bola v2. Tak pomocou "predchadzajuce verzie" vyhladas v2 a ulozis si to stave ako bola v2, hoci by to bolo aj pred rokom.

kvalitne mazanie je dobre na znizenie trenia a nie v diskusiach :(

na D mám třeba fotku "milenky"ta mě nasere a tu fotku smažu a vysypu koš.jenže za deset vteřin si to rozmyslím a přes předchozí verze jí vrátím zpět.na C mám různé dokumenty, nebo sejvy her.jeden sejf adresář jsem podobně nasranej smazal a teď, když to chci vrátit, tak mě systém napíše, předchozí verze nejsou dostupné i přesto, že je v nastavení mám povolené úplně stejně jako u ostatních disků.

vacsina veci co robi MS nefunguje ako ma, preto vsetko co sa da pouzivam od tretich firiem. Verzie mi robi synology a robi ich presne tak ako treba. Ozvi sa potom ked sa ti pokazi disk ako si obnovil milenku a savy...

ano, asi se podívám něčem, jako synology.

VSS je jedna z mnoha funkcí, které ve W10 nefungují tak dobře, jako v OS Vista/W7.V defaultu není VSS povolený v systémovém disku, protože tam dokumenty nemají co pohledávat: k tomu slouží datový disk.Co s tím?1) Nastav si VSS korektně:sysdm.cpl -> spustit jako adminkarta Ochrana systému -> kursor na C: -> tlačítko Konfigurovat -> Zapnout ochranu -> povol min. 10 % kapacity disku.2) Optimalizuj svůj profil tak, aby se v systémovém disku nenacházely žádné dokumenty.Viz optimalizace ve FAQ.