» Poradna » Programy

Předchozí - následující rok výpočet excel (problém s přechodnými roky)

Zdravim.Potřebuju poradit, jak mám zajistit výpočet v excelu, když mám údaj ve formátu "date" a chci zjistit předchozí či následující rok. výpočet "buňka"+ 365 funguje ale není zajištěn výpočet když je rok přechodny:(Dik

Odpovědi na otázku

jestli jsem to dobře pochopil a má to vrátit jen následující rok, stačí do cílové buňky napsat =ROK(A1)+1 - a taky cílová buňka už nesmí mít formát datum, ale obyč. číslo.

Musíš rozložit datum na roky, měsíce a dny, přičíst rok a pak to zase složit: =DATUM(ROK(C3)+1;MĚSÍC(C3);DEN(C3))

diky moc, to vypada dobre%