» Poradna » Mobily

Přechod ze starého mobilu na nový

Helo,dlouhá léta jsem používal Sony Ericsson Xperia X8. Už začíná mít nějaké mouchy (blbne wifi, nejde zamknout display atd) a hlavně mi začínají scházet dnešní aplikace (mapy a tak), takže jsem si koupil mobil, který je "jenom" 2x větší než tenhle (nic menšího se prakticky kromě iphone nedělá). Mám Sony Xperia X Compact (číslování modelů je tady fakt na hlavu, ale s tím se smířím).Většina věcí je v pohodě, ale snažím se teď přemigrovat nějaký věci, hlavně SMS. Zkusil jsem global backup do sbf, ale ten zas neumím otevřít na novým telefonu. Když ho připojím na program Mobile Explorer přes USB debug, telefon se zrestartuje (asi další problém způsobený věkem). Jediný řešení vidím sehnat appku, která bude fungovat na Android 2.1 a ty SMSky vyexportuje do formátu, který bude schopna přečíst jiná (nebo stejná) apka na tom novým telefonu (kde je Android 6.0, ale vyšel oficiální upgrade na 8, což se chystám rovněž absolvovat).Problém je, že už dneska nejsem schopen sehnat aplikaci nebo nějakou starší verzi, kterou bych na tom Android 2.1 rozjel.Dá mi někdo nějakej tip?Díky

Odpovědi na otázku

MyPhoneExplorer nefunguje? S nějakou starou verzí jsem svého času převáděl data z "hloupého" SE na Xperii s Androidem 2.3 ...

No právě, v dotazu jsem psal Mobile Explorer a myslel jsem MyPhone Explore. Vypadalo to slibně, ale při pokusu o připojení se telefon vždycky zrestartuje. Zkusím si s tím ještě pohrát, ale nevim nevim. Připojuju se přes USB debuging, ale mohl bych zkusit i nějakou jinou metodu. Ale nevím jestli toho MyPhone Explorer agenta pro Android 2.1 seženu. Debug mode jsem na tom mobilu už kdysi provozoval, když chtěl bývalý kolega něco zkoušet, a to šlo, četli jsme logy. Ale to je asi 3 roky zpět. Každopádně díky.

Teď jsem exportoval data z nějakého prastarého Ericssonu s Androidem verze 2.x pomocí SnapPea a neměl jsem problém.

Ten SnapPea zabral, doufám, že to není nějakej šmíráckej software

Ozaj si s 1 tel fungoval 8,5 roka? Toľko nevydržali asi ani držiaky ako bola Nokia 5110. A čo sa s tým pri 168 MB RAM dá robiť okrem volania? Zobrazí to web?

Jsem takový nenáročný uživatel. Na web jsem moc nechodil ale dalo se, tu a tam se objevovaly problémy s aktivním prvkama (třeba idos). Používal jsem hlavně cool reader, BeOnRoad, FM radio (to dost hodně). Že začátku mi fungovalo i YouTube a ivysilani, ale časem zrušili podporu RTSP, a multi bitrate tenhle android neuměl. Zkusil jsem upgrade na neofiko android 2.3, ale byl dost nestabilní, tak jsem to vrátil. Všichni mají plnou hubu ekologie, používají všelijaký ekotašky, ale každý 2 roky mají nový mobil, kvůli kterým se těží všechno možný od ropy po koltan a vzácné zeminy. Tak doufám, že mi vydrží dalších osm let.

Osvědčený SMS backup & restore nefunguje?https://play.google.com/store/apps/details

Ale on má tak starý Android, že neverím, že nejaká dnešná app na tom ešte ide

SMS backup & restosre je už dost stará aplikace, takže nějaká starší verze mu na tom určitě fungovat bude.

Jestli myslíš tu od Carbonite, obávám se, že funguje až od Androidu 5. Nedávno jsem ji zkoušel na HTC s Androidem 4.0 a nešla. Ale najdou se zálohovací aplikace, které fungují i na Androidu 2.0.