» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přechod z W10 na W7

Zdravím,Před rokem jsem si udělal upgrade na W10 z W7.Rozhodl jsem se,že chci zpátky na W7,ale už není zde nebídka k navrácení (trvalo to měsíc tuším).Četl jsem,že stačí udělat tovární nastavení a měl by se Windows 7 zase vrátit,ale naskočilo mě okno,že když udělám tovární nastavení,tak se nebudu moct vrátit k předešlé verzi windows tudíž k sedmičkám.Nebo jsem něco špatně pochopil?

Odpovědi na otázku

Podle mě je to myšleno tak, že se nebudeš moci vrátit zpět k tomu co máš nainstalováno nyní. Prostě to co máš nyní o to přijdeš a nově to budeš mít jako když jsi ten notebook koupil.

Při upgrade na W10 se běžně smaže oddíl pro obnovení. Takže jen nová instalace, tovární nastavení nejspíš nebude funkční. Nebo se dokonce obnoví W10.

Mimochodem, proč se chceš vracet? Když už jsi to rok vydržel, máš nejhorší za sebou

Pokud chceš W7, prostě nabootuj instalačku W7, naformátuj disk s W10 a nainstaluj W7. Samozřejmě až po záloze důležitých dat.Přímý návrat jde jen měsíc po upgradu a stejně nemusí dopadnou dobře. Čistá instalace je vždy lepší.

To obnovení do továrního nastavení jde použít jen u notebooků, kde byly W7 z výroby a je tam (nepoškozený) oddíl na obnovení. Neplatí to pro PC, kde jsi si W7 nainstaloval sám, ani pro tovární obnovení, které je přímo ve W10 (to ti jen vrátí W10 do výchozího stavu).

Retro návrat k sedmičkám je možný z Recovery OEM oddielu, ktorý máš na pevnom disku zachovaný, nepošahaný, spolu s licenciou v Uefi, eeprom na štítku noťasa apod. vymoženostiach uložený medzi nebom a zemou. Čo ti ponúka W10 je návrat zase len k W10. Stiahni si OEM W7 zo stránky MS, licenciu k sedme máš určite uchovanú na papieriku v hornom šuflíku.