Přechod z Ryzen 3 1200 na Ryzen 5 2600

Dobrý den, mám v plánu upgradovat processor u mého PC z Ryzen 3 1200 na Ryzen 5 2600 (GK: Gtx 1060 6gb). Mám základovou desku ASRock AB350M Pro4, ale slyšel jsem, že když se přechází na 2xxx z 1xxx, tak je potřeba něco udělat se základovou deskou (klidně mě opravte pokud se mýlím jsem nováček). Chtěl bych se tedy zeptat co? A jestli je to vůbec možné bez nějakých komplikací. (PC používám již nějaký čas.) Děkuji za Váš čas.

Odpovědi na otázku

Jde o to, jestli ta deska 5 2600 podporuje a jestli případně není potřeba provést upgrade BIOSu. Vše se dočteš na webu výrobce desky.

A za to jsi dostal mínus ? :D Ty lidi jsou fakt idioti..Jinak dodám, že deska ho bude umět, ale až od nějaké verze biosu. Takže v postatě stačí stáhnout poslední verzi a šmitec..

Dobré vědět. Jenomže já nemím upgradovat bios...

neumím*

Tak si najdi nějaký návod. Třeba https://www.youtube.com/watch

Buď se to budeš muset naučit nebo to svěřit někomu, kdo to umí :) Jiná cesta není.

A nebo zapomenout na Ryzen 5 2600.

I to je možnost :) Holt lidi dělají chybu, že chtějí nový počítač ihned okamžitě, ale nemají peníze na něco slušného, tak koupí ten úplný základ a za chvíli se diví, že jen o trochu dráž mohli rovnou koupit něco solidního. Ale teď jim chybí ty peníze, co vyhodili za ten základ :)

Napiš do startu dxdiag a dejte enter. Najeďte na záložku systém (měla by to být ta co se zobrazí první). Tu vyfoťte (printscreen) a dejte to sem jako fotku třeba přes službu https://ctrlv.czPak bychom měli být schopni vám říci, zda na desce máte potřebný bios a tedy nebude třeba nic dělat, nebo ho budete muset aktualizovat.

Hmmm, tak to mě trochu zmáítlo. Pokud je bios verze 5.0, tak by nemělo být nic nutné. Jenže ta verze je až z 18.9.2018. Vzhledem k datumu si spíše myslím, že to číslo verze možná značí verzi něčeho v biosu, ale nutně celého biosu, tak jak to má Asrock na stránkách. Dle datumu to vypadá pouze na verzi 3.0 a ta bohužel nové procesory neumí. Bude tedy nutné aktualizovat. Nevím zda by to nějaký program načetl jinak, když to je takto i ve Win. Jediné jak mít jistotu je se mrknout do biosu. Další problém je ten, že pokud opravdu máte verzi pouze 3.0, tak bude upgrade poněkud komplikovanější tím, že nejdříve musíte nahrát verzi 3.4, pak můžete teprve nahrát verzi 5.5 (což už by stačilo), ale když už v tom budete, tak nevidím důvod z té 5.5 neaktualizovat na nejnovější 5.8. Takže vás čekají minimálně 2 ale pokud chcete poslední bios, tak 3 upgrady.

Verze Biosu je P3.00 a potřebná je P4.70. :( Takže se nevyhnu upgrade biosu

Tak hurá do upgrade biosu.

Pro Ryzen 5 2600 musí mít deska BIOS P4.70 nebo novější:https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350M%20Pro4/inde... Případný upgrade BIOSu musíš provést ještě se současným CPU.Jinak u tvé desky, pokud máš BIOS 3.30 nebo starší tak je nutno nejprve provést aktualizaci na verzi 3.40 a teprve pak nahrát novější verzi (maximálně 5.50).Teď v dubnu byla ještě vydána verze 5.80, ale ta právě vyžaduje, aby byla předtím provedena aktualizace na 5.50. Osobně bych zatím zůstal u té verze 5.50.