» Poradna » Mobily

Prechod z iPhone na Samsung

Ahojte potrebujem z iPhone 8 do Samsungu A52s 5G preniesť kontakty, SMS, históriu hovorov a fotografie. Prosím poraďte ako by to bolo čo najrýchlejšie a najjednoduchšie. Neviem to urobiť cez kábel, lebo nemám správne káble.Na nete je kopec návodu ale sú len také čiastkové, je na to nejaká aplikácia cez ktorú by sa to rýchlo prenieslo?Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Tohle jsem právě minulý týden absolvoval.Zapneš Samsung telefon a v úvodním nastavení je možnost přenést nastavení z jiného telefonu, včetně iPhone, Vezmeš kabel k iphonu (usb-c na lighting) píchneš lighting do iphonu, usb-c do samsungu a pokračuješ podle výzev na displeji. Zkopíruje se nastavení jako třeba wifi sítě, bt zařízení, kontakty (pokud máš kontakty na icloudu), zprávy, poznámky, fotky atp...Tohle bylo nejbanálnější přenesení nastavení co jsem kdy dělal, snazší je to snad leda z iphone na iphione nebo z jednoho na druhý samsung.Dá se to udělat i přes wifi, ale doporučuje se kabel.Osobně jsem si ale zvykl mít kontakty na Google, stejně jako kalendář, takže aby se natáhly stačí přidat google účet. Pokud je máš na gmailu nebo třeba na outlook.com, tak si jednoduše přihlásíš patřičný účet a zapneš synchronizaci, to platí i pro fotky.

https://www.samsung.com/uk/support/mobile-devices... tak si teď nejsem 100% jistý zda to nebylo přes tu Smart Switch apku, ale mám za to že to úvodní nastavení mě tím provedlo rovnou. Tak jak tak ji můžeš doinstalovat a spustit.

To je sice krásne s tým káblom, ale ja nemám taký kábel. Mám len klasický nabijaci kábel na iphone a klasický na samsung.

Tak si asi ten kabel kup. Nebo co chceš vymýšlet! Radu a reálnou zkušenost jsi obdržel. Jestli chceš experimentovat, tak to musíš začít zkoušet a třeba to na první a ani druhý pokus nevyjde.

Snažil som sa oba káble zapojiť do notebooku že sa to cez notebook prepojí - ale nejde to.

Ano, nejde.

Ne to se vazne nepropoji... kup si USB OTG propojku.. ale nechapu proc to resis takto drevacky a ne pomoci cloudove synchronizace. Pak mas ta data dostupna odkudkoliv.

Podarilo sa mi iCloudu stiahnuť kontakty aj fotografie(za posledný mesiac). Len škoda že SMS sa nepodarilo a historiu hovorov

Proč si to neudělal dle té stránky co jsem ti poslal?Nebo to chceš ještě víc polopaticky?https://www.youtube.com/watchpřenos přes WIFI, nepotřebuješ kabel... to podstatné je až od půlky toho krátkého videa

USB OTG? nebuď v pravěku.Buď USB-C na Lighting kabel - to dnes dostaneš ke každému nově prodávanému iPhonu, Airpodům nebo 9gen iPadu. Uričtě má USB-A - Lighting, pak stačí USB-A na USB-C adaptér za 50 kačekAle hlavně vůbec ten kabel nepotřebuje, ten Smart Switch ti dá vybrat zda to přeneseš kabelem (doporučeno) nebo bezdrátově (wifi). Jednoduše místo na ikonku s kabely, tapne na ikonku se symbolem wifiDalší možnost je že to udělá přes počítač. buď na Macku (ve finderu udělat zálohu, a přes SW od Samsungu natáhnout do Samsung telefonu) nebo pod Win přes iTunes záloha a obnovení do Samsungu zase přes Samsung aplikaci.Vše je popsané v odkazu který jsem tu dalAle proč míchat počítač do něčeho co jde vyřešit s těmi dvěma telefony rovnou.

USB-OTG neboli USBA-A na USB-C adapter... a ano na co pouzivat kabel vubec, kdyz to lze bez nej

Ale jaké OTG pořád. OTG znamená že USB port v zařízení poskytuje napájení. připojeného zařízení, to mělo smysl řešit kdysi kdy USBčka v telefonech neměly vyveno napájení pro připojené zařízení, takže tam třeba nefungovala myš nebo klávesnice, natož disk.Dnes máš telefony které přes USB-C stajdardně napájení poskytují, umí ale i rychlá data nebo přenášet obraz, dokonce můžeš nabíjet jiné zařízení.Opravdu stačí v podstatě jakákoli redukce USB-A na USB-C, případně by mohl použít USB-C - USB-C kabel a redukci na Lighting.Hlavně ale pořád může použít k přenosu wifi, místo aby v apce místo na ikonu kabelu tapnul na ikonu wifi. Já mám hromádku USB-C - Lighting kabelů, tak pro mě bylo snazší otevřít šufle, zvláště když to samsung považuje za preferovaný způsob. Kdybych ho neměl tak bych použil wifi.

Ano, taky jsi mohl každý telefon zapojit do nabíječky, že se to přes el. síť propojí a bude to fungovat stejně jako ti to funguje teď

Však já to dělal s kabelem co jsem dostal k iPhonu, no možná iPadu, jsou stejné USB-C na jedné straně, Ligthing na druhé.Ale ty máš zřejmě starý s USB-A ne USB-C, ale na to můžeš použít USB-A - USB-C redukci, případně nezvolíš že to přenášíš kabelem ale přes wifi, pak bude třeba mít oboje na stejné wifi.

Stačilo si přečíst, že má iPhone 8. Každý, kdo má alespon trochu přehled, ví, že k tomu Apple dodával USB-A kabel -> Lightning.

A to znamená že nemůže mít USB-C - Lighting? U mých Apple zařízení kromě hodinek najdeš originál kabely a případně i nabíjecí adaptéry originál zabalené v krabici. A nejen Apple zařízení, v podstatě vše, myši, klávesnice, sluchátka, dokonce i notebooky. Použíávm vlastní nabíječky a kabeláž.

tak si za 130 korun koupí tohle:https://www.alza.cz/vention-usb-c-m-to-usb-3-... a má propojku z jablečného Lightningu na samce USB-C co strčí do Samsungu. Minimálně z mechanického pohledu žádný problém, pokud ten model Jablka softwarově podporuje to výše zmíněné propojení.Tu redukci později může využít na další věci, např. kdyby se mu hodilo si do telefonu zkopírovat data z flash disku nebo naopak...