» Poradna » Notebooky

Přechod z HDD na SSD

Dobrý den,Mám starší notebook značky Packard Bell. Chtěl jsem provést změnu z HDD na SSD, tak jsem začal sledovat různé návody jak na to a provedl jsem to následovně..Disky jsem zapojil do PC a stáhnul jsem si program Macrium Reflect, kde jsem naklonoval původní HDD na SSD. Bohužel když zapojím SSD do notebooku, tak mi vyskočí modrá obrazovka kde je napsáno ,,Your device ran into a problem and needs to restart,,. Zkoušel jsem to spustit přes boot, ale také mi to nejde spustit. Nevíte kde by mohl být problém? Podle videí na YouTube s tím nikdo neměl problém. Napadá vás co může být za problém a jak ho vyřešit?Děkuji

Odpovědi na otázku

Protože asi nikdo neodhadne, kde jsi při klonování udělal chybu, zkus podporu nebo fórum Macrium.

Co to je "spustit přes boot" ???Můžeš to zkusit naklonovat znova a správně Pokud neuděláš nějakou botu, musí to fungovat.Takže buď je to blbě naklonované nebos tomu nějak ublížil při manipulaci (zdá se, že nejsi zrovna "z oboru").

Tím jsem myslel bios, jinak ano nejsem z oboru, ale začlo mě to bavit tak to zkouším. Klonování proběhlo v pořádku, když se podívám na disky tak jsou stejné data a jsou identické a zabírá to stejné množství paměti.

Že jsou na pohled data identická, nic neznamená. A s množstvím pamětí tohle nemá nic společného.

Klonuje se disk, ne Systém ...

Pokud to klonovací sw umožňuje, zkus spustit s parametrem "Sector by Sector Clone" a případně "Optimize for SSD".

Určitě vzhledem prvotnímu pokusu o klonování silně doporučuji si udělat obraz HDD na externí nosič dat.Potom HDD vyjmout, vložit SSD a naklonovat na SSD z externího obrazu.Zpravidla výrobce SSD má na svých stránkách ke stažení jeho klonovací SW (Samsung, WD, Seagate...).

Stažený SW je plnohodnotný jako u placeného. Je dodán zadarmo za to, že je koupen jejich SSD. Proto si při spuštění kontroluje, zda je vložen jejich SSD. Jinak se ukončí.

Děkuji za radu, Mám ještě jednu otázku. Je normální že během klonování mohlo dojít k poruše prvnotního disku ?

Před klonováním je velmi výhodné provést kontrolu HDD.https://www.cistepc.cz/prikaz-chkdsk-zjisti-a-op... Na obrázku šipka "bad sectors".

Pokud se to dělá správně, tak ne. Ale kdoví, cos vlastně dělal ...

Byl při instalaci na původním disku zapnut secure boot? Pokud ano, toto je jádro problému = změna HW. Čisté instalaci systému se nevyhnete.

Nevím, zda je to pravda. Zda běžně uvádí, že lze.How to Clone All Partition to SSD with Secure Boot in Windowshttps://www.ubackup.com/clone/clone-all-partition...

Spíše bych hledal problém v nesmyslném zavedení "rychlé spuštění" od Win10. Deaktivovat. Na SSD nemá "rychlé spuštění" význam. V podstatě ani na HDD.

Secure Boot s diskem nijak nesouvisí ... Kontrolují se podpisy zavaděče a ovladačů.

Přepokládám, že máš ještě původní (několik let starou) instalaci systému. V tom případě určitě systém neklonuj, ale udělej čistou instalaci.

Po tom restartu se to objevuje stále?Já klonoval pomocí stanice Delock, z WD 250GB na Crucial MX 1TB a po vložení mi to 2x hodilo 2 různé chyby, které se restartem opravily a po 3 restartu už to naběhlo v pořádku.