» Poradna » Windows (a jiné OS)

Přechod na odkaz (link) ve Wordu nefunguje

Prosím o odbornou pomoc. Mám doma PC s Windows 8.1 a MS Office 2013. Ve Wordu mi nefunguje přechod na odkaz (link). Když provedu Ctrl + klik pravým tlačítkem myši, zobrazí se zpráva : "Zásady Vaší organizace nám brání v dokončení této akce. Pokud potřebujete další informace, kontaktujte technickou podporu". Předem moc děkuji za radu, jak mám tento problém vyřešit, aby vše fungovalo jako dřív. Hezký den přeje JVO

Odpovědi na otázku

A proč pravým? Levé nefunguje??

Omlouvám se, ano správně je levé tlačítko.

....a hlavně, že to máš hned nahoře v odpovědích .........

A kontaktoval jsi technickou podporu, než ses zeptal tady?

Bohužel nevím jak kontaktovat technickou podporu.

Jaký prohlížeš máš jako výchozí? Tohle může znamenat, že odkaz nenajde potřebný prohlížeč, který by stránku otevřel.

Google Chrome

tohle by tě mohlo navést, je to sice pro outlook, ale ....https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/310049

Díval jsem se na popis, a podle uvedeného by to znamenalo, že je problém spustit i jakýkoli lokální HTML soubor. Což se mi nezdá, že by tazatel již dávno nepostřehl. Jinak u toho uvedeného příkazu (command) je prostě u IE (verze 9) jen použit přepínač -nohome. Cestu si doplň dle umístění IE. Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\htmlfile\shell\open\command]@="\"C:\\Program Files\\Internet Explorer\\IEXPLORE.EXE\" -nohome"

Děkuji.

Zavolej si na MS, tam ti dají kontakt...

když do okna příkazového řádku (CMD, spuštěného normálně jako uživatel) zadáš příkaz "gpresult /user (uživatelské jméno tak jak ho vidíš například u cesty pro složku dokumenty - příklad X:\Users\JVO\Documents) /V" tak ti to vypíše aplikované zásady. Jinak ti to to prostě přidal MS v rámci aktualizací. Nevím co máš vše v počítači ale můžeš spustit spustit MMC konzoli (mmc.exe) a podívat se zda nemůžeš přidat snap-in kterým bys změnila nastavení zabezpečení. Pravděpodobně budeš muset mít práva správce počítače, takže opět či podobně, obrať se na správce. Také máš možná už v počítači automaticky doinstalovaný jiný SW Management a patřičné šablony pro správu IE a Office. Pokud nejde o domácí počítač (což předpokládám že jde) jde opravdu o podnikové zásady a žádné vylepšení od MS.

Možná je to napsáno nesrozumitelně, pro někoho. Když máš cestu ke složce s dokumenty "X:\Users\JVO\Documents" pravděpodobně je tvé uživatelské jméno "JVO" ať už se ti na obrazovce pro volbu uživatelského účtu zobrazuje cokoli. Tedy příkaz by byl "gpresult /user JVO /v | more". To more ti jen bude pozastavovat výpis. Je šance, že nové zásady uvidíš ve výpise. P.S. Teď ještě čtu, že používáš Google. Nepomohlo by prostě jen spustit nastavení "Výchozí programy" a nastivit výchozí programy. Pravděpodobně došlo jen k převzetí a poničení asociací. Používáš-li Google, snad bude v seznamu a ty ho budeš moci nastavit jako výchozí, u IE (inetcpl.cpl) pak jen (pravděpodobně na kartě Programy) zrušíš oznámení pokud není IE jako výchozí prohlížeč, což zabrání nechtěnému převzetí kontroly nad odkazy a dokumenty zpět na IE.

Jsem úplný laik, ale moc děkuji.

v pohodě, ještě, že jsi nezkoušel ty "kraviny" co tady někteří píší jako návod .......

Velice si vážím každého, kdo se mi snaží pomoci.