» Poradna » Mobily

Přechod na nový telefon - přenos fotek

Dobrý den,koupila jsem si nový telefon a při prvním spuštění se mě ptal, jestli se chci propojit se starým. Nějak mi to nešlo, tak jsem nakonec zvolila ruční nastavení, což by nebyl problém. Jen fotky ze starého telefonu, které mám zálohované na Google účtu, se v aplikaci Fotky Google zobrazují jen když se připojím k internetu. Nové jdou vidět normálně, ale ze starých je jich tam pár a další nejdou zobrazit, jen po připojení. Nevíte, čím to je? Je problém v tom, že se telefony na začátku nepropojily? Nebo si mám stáhnout nějakou aplikaci na přenos a zkusit to překopírovat?Díky za odpověď..Katka

Odpovědi na otázku

Jake mas ty telefony?Fotky jsou ulozene na zarizeni a v cloudu na google uctu.Pravdepodobne doslo k tomu, ze fotky z prvniho telefonu nejsou vsechny zazalohovane na google ucet. Na novem telefonu nejsou nahrany vubec. Jedine pri pripojeni na internet se ti zobrazi fotky ulozene v cloudu, coz zrejme nejsou vsechny.

Starý Asus, nový Redmi Note. Přijde mi divné, že když jsem offline, vidím nové fotky a staré asi měsíc zpět a dál už ne. Všechny jsou zálohované, když mám zálohování zapnuté, ne? A pokud by byly staré fotky uložené ve starém zařízení a na novém se offline zobrazovaly jen nové fotky, tak proč pár starých vidím? To bych neviděla žádné, ne?

Protože fotky google udržují určitý počet náhledů i offline. Neřeš to, protostě to tak je Maximálně se můžeš podívat do nastavení appky fotky google, jestli tam nejde nastavit jiná velikost cache, případně doba, po jakou má udržovat offline náhledy.

Ok díky

Pokud chces mit jistotu, tak si otevri Google Fotky v prohlizeci, a podivej se, jestli tam vidis vsechno z toho starsiho telefonu. Bohuzel Fotky neumoznuji jednoduse stahovat soubory naraz (tusim, ze v mobilni aplikaci to jde jenom po 1), takze pokud chces mit vsechno offline, tak musis soubory presunout ze starsiho telefonu do novejsiho.

V prohlížeči mám všechny fotky. Možná blbá otázka - ale jak tedy nejjednodušeji přesunout fotky ze starého do nového? Pouštěla jsem je třeba dětem, když jsem je potřebovala někde zabavit a i já se ráda podívám, co bylo třeba před rokem. Nemám data, abych se připojila kdekoliv do aplikace.

normálně si připoj starý telefon k PC kabelem a složky, co chceš do nového, si zkopíruj do PC a následně do nového telefonu (předpokládám, že oba jsou s Androidem). Fotky bývají obvykle ve složce DCIM/Camera - nicméně není až tak složité zjistit, kde jsou. Takhle jsem "stěhoval" fotky, videa i třeba ebooky. Jako ono by to šlo i rovnou, ale přes PC to považuju za lepší - když se něco nepovede, o nic nepřijdeš a zkopíruješ to znovu.

Moc děkuji za odpověď, to jsem potřebovala slyšet..

Jen mám trochu strach, aby náhodou "fotky google" nezačaly fotky znovu zálohovat a neměla tam potom všechno dvakrát

Zkusím kdyžtak nejdřív zkopírovat jen pár fotek.

nechapem, co riesis... fotky snad mas aj v pocitaci, tak ked ich nutne potrebujes v novom telefone, tak si telefon pripoj k pocitacu a nakopiruj ich tam. Kde je problem?

Vím, že to pro někoho může být blbý dotaz, ale kdybych si s tím věděla rady sama, neptám se v poradně. Díky za odpověď..

To je normální, fotky se synchronizují pouze ve směru telefon -> server. A fotky google vidí ty staré fotky logicky jen když je připojen internet. A nové fotky jsou fyzicky uloženy i v telefonu, takže ty vidí i bez internetu.

Konečně někdo odpověděl na co se tazatelka ptala :D Ty nesmysly nad tímto příspěvkem smazat a příště těmto odpovídajícím doporučuji neradit :D