» Poradna » TV, audio a video

Přebytečné reproduktory od DVD přehrávače

Zdravím,měl jsem DVD přehrávač do kterého se dal zapojit 5.1 reproduktorový systém. Samotný přehrávač mi nadobro odešel, ale reproduktory jsou pořád bezchybně funkční. Chtěl bych se zeptat, dal by se někde koupit nový DVD přehrávač bez reproduktorů, do kterého by ale moje 5.1 šlo zapojit? Případně nějaká redukce nebo samostatná zvuková karta, kde by se všech 6 kabelů z reproduktorů (z každého vede obyčejný dvojitý měďový propojovací kabel) dalo spojit do jednoho jacka nebo cinche?Díky!

Odpovědi na otázku

skoro určitě potřebuješ zesilovač nebo receiver - výkon bude záležet na tom, jaké jsou ty stávající repro...

Té "redukci" se říká zesilovač a samozřejmě existují, ale při troše pátrání jistě brzy zjistíš, že bud lepší repro vyhodit nebo někomu darovat.

To nebyl DVD přehrávač, ale tzv. domácí kino - DVD s 5.1 receiverem.

Koupím tohle a použiji aspoň 3 bedny https://pl.aliexpress.com/item/1005001586868742.html

Ne, to nemá žádné dekodéry.