» Poradna » Ostatní

Přebarvení obrázku z palety více jak 256 barev

Dobrý den,budu rád za radu, jak obarvit obrázek z předem připravených barev tak, aby odpovídal co nejvíce originálu. Těch barev je více jak 256, tedy nemohu použít v GIMPU ani Photoshop indexování.Díky za radu

Odpovědi na otázku

Tak bez ukázek obr. A a obr. B ti těžko může někdo poradit. Možnosti těch editorů jsou omezené taky tím, nakolik je ovládáš. Režimy prolínání vrstev, režimy jednotlivých nástrojů... Na youtube máš k tomu videa.

Děkuji velice za odpověď.V ovládání těchto editorů si myslím, že jsem středně pokročilý. Nejde ani tak o nějaký konkrétní obrázek, protože toto potřebuji dělat u různých obrázků, ale spíše o to, jak jakýkoli obrázek transformovat tak, aby jeho barvy byly pouze barvami ze zadané palety ( více jak 256 barev, nejde o to aby se 2 obrázky sobě barevně podobaly). Režimem prolínání jednotlivých vrstev toho domnívám se nedosáhnu a ani mi není známo, že by toto dokázal jakýkoli jednotlivý nástroj... ale to je právě obsah mého dotazu.