» Poradna » Ostatní

Pražáci nezaměstnávejte venkovany, je to zamindrákovaná pakáž,

která nás pražáky nenávidí, to s čím jsem se setkal tento víkend  bych nepřál nikomu, tokovou nenávist jsem ještě nikdy nezažil, jenom proto, že jsem z Prahy.

Odpovědi na otázku

Ulevilo se ti, když jsi to sem napsal?

Každá nenávist má důvody.Nidko nenávidí jen tak z p****e nebo z nudy.

To je přesný

negeneralizuj, ak je zaminrakovany jeden imbecilny gadzo lebo musi doma roznasat hnoj a tlusta zena mu zas nedala , tak este nemusia byt zaminrakovani vsetci "venkovani".

Naštěstí nejsou lidé stejní.Nemůžeš rozdělovat lidi na "Pražáky"a na ty ostatní.V každém člověku je kousek od každé vlastnosti a je jen na něm co "pustí" napovrch.

Prizdisrac Honza je zabavny Proste, jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva. Sam jsi sklidil, co jsi zasel.

lol, další pražskej nadčlověk tyhle skutečně miluju, obzvlášť o prázdninách

A já zase na druhou stranu zažil několik zamindrákovaných pražáků co byly takové hovada, že to snad ani nebylo možné.. Samý podvod a tunel. Ani česky mluvit neuměli. Pořád nějaké voko, vokno, voheň, mlejn, mejt, blejt. Nicméně nechme toho, jsme v poradně a já stále nevím na co ty - pražák - jsi se tady chtěl zeptat. Tak jako že bych ti poradil, ale nějak nevidím otázku.

Tez sem vcera zazil prazske hovado,choval se jak "nadclovek" mel sem ho sto chuti prastit tim hasakem co sem mel zrovna v ruce kdyz mi klekla vzduchotechnika

lol :) a jak to dopadlo .. ? :)

Vrele doporucuji ridit se jeho radou. To totiz pak v Praze nebude pracovat nikdo a Pepici urednici to nevytrhnou...

souhlasim kdo vam tam pak bude makat...

Podle mě je koncentrace hňupů apod. víceméně všude stejná. V miliónové Praze jich bude nepochybně mnohem více než v pětitisícovém městečku. Pokud jsi na nějakého takového narazil a hned generalizuješ, vypovídá to o zamindrákovanosti tebe.Vazba: "někdo ti vynadal/urazil/poslal někam" a "zaměstnávání mimopražských" je hodně zkratkovitá. Já například vím, že bych nerad zaměstnal frajírka, který má tendenci takto zevšeobecňovávat...

A ze  jsem tak smely, co ti tak hrozneho provedli (a co jsi predtim provedl ty jim)?BTW: Nemaji prazaci nejakou vyjimku z dopravnich predpisu? Nektera auta, resp. jejich ridici se chovaji, jako kdyby ji meli. Uznavam, ze v Praze se asi jinak jezdit neda, kdyz se nekdo chce nekam dostat a take pobliz zaparkovat.Take jsem se setkal s prazaky, co se chovali v aute jako lidi, napr. dali prednost chodcum na prechodu.

No tak jako typický zamindrákovanec se chováš ty. Normální člověk by aspoň napsal, co se mu stalo.

No jo, typicky Prazak - nejvetsi king, temer vladce Vesmiru, ostatni jsou bohapusta hovna. Kdyz se chovaji jak hovada doma, prejme jim to. Kdyz vsak prijedou na "navstevu" na jimi tak nenavideny venkov (ktery na ne, mimochodem, maka), davaji vsem ostentativne najevo svou nadrazenost... BTW: mel jsem moznost () dva roky slouzit na zelenem cundru (je to davno, temer uz ne pravda) s ruznymi typky, ale Prazaci (vsichni!) - to byla pekna verbez... Nejlip se nekam zasit (prece to za ne odrou vesnicti burani, ne?), nekoho za neco napraskat a podobne (no vychcanost hrubeho kalibru). To uz i s temi "vychodnary" (bratri Slovaci potvrdi, ze je to tezky Orient ) se dalo vyjit - byli takovi prazvlastni, ale aspon te nepodrazili jako vyse zmineni "Pepici". Howgh...

tak pepiku... žes radši nedržel hubu viď... nikdo se za tebe nepostavil asi sou všecky pražáci na venkově na prázdninách

Já jsem Pražák, a řeknu toto téma mě pobavilo. A na druhou stranu nejsem Pražák. Moje kořeny pochází z vesniček z Čech a jsem Moravák rodem, jen tak na okraj. Zamyslel se někdo z vás, kdo se do Prahy stěhuje, dojíždí za prací, no přeci vy venkované. Rád bych viděl graf toku peněz do Prahy a odtud na venkov. A tady bude podstata, závist, která se maskuje nenávistí k Pražákům venkovanům, kteří už jsou tady. Tak čau bratři. Jo a ještě tu nebylo téma Pražák - Brňák, to bychom se pobavili. Ahoj brácho do Brna.

Pokud je to Prazak-venkovan, je to jeste o hromadu smutnejsi, nez kdyby to byl Prazak rodily Myslis, ze lide na venkove Prazakum zavidi ? Myslis si, ze ta zavist prechazi do nenavisti proto, ze si v Praze vydelaji vic ? Opravdu to neni tim chovanim Prazaku ?Vzpomen si na povodne. Cela republika prispivala Praze. Pak byly povodne jinde a copak se to ukaze v TV ? Prazak, ktery prohlasi, at se kazdy stara o sebe.Osobne Prazak nejsem a pokud nebudu nucen, nebudu se stehovat do zadneho vetsiho mesta.

Ani u tebe pravidla nelžou - poturčenec horší Turka

Nevím kde se bere ta jistota, ten automatismus, kdy pražák=idiot a zmetek. Pokud někdy někoho naštve člověk který bydlí v Praze a ten postižený prohlásí že pražáci jsou zmetci, znamená to podle jeho "duchaplného" úsudku že tento pražák + přes milión dalších lidí kteří v Praze žijí jsou automaticky taky zmetci. Jak k tomu ten zbytek pražáků přišel? Snadno. Byli jen označkováni poněkud jednodušším stvořením. Jen takovým prapodivným shlukem bílkovin. Podobná zhovadilost může být prohlášena o komkoli-ať bydlí kdekoli. Ono to není o pražácích. Je to o lidské hlouposti. A tu najdeme všude na světě. Zkuste alespoň polovinu času který jste věnovali nadávání investovat do zamyšlení. A věřte, že já pražák nejsem.

Souhlasim. Jeden kreten dovede zkazit pohled klidne na milion normalnich lidi. A cim vetsi kreten to je, tim ma vetsi zaber...

A ja nesouhlasim, pochybuju že napriklad mytus ridicu z Prahy vzniknul kvuli jednomu ridici, ja nehazim ani zdaleka vsechny do jednoho pytle, ale tyhle myty proste nevyvolalo par lidi.

Chyba. Hypotetický model: 100 000 pražských řidičů a z nich 10%=10 000 těch zmetků "na zabití" se rozprchne po republice a páchají blbosti. Jsou zkrátka vidět.Dál: 10 řidičů z moravské vísky "Horní Dolní" a z toho STEJNÝ počet 10%=1 řidič je taky zmetek a taky vyrazí po republice dělat kraviny. Je to vidět? Ne. Ten moravák zkrátka "nestihne" zkazit pověst té vísky. Šup - a je to polopatě.

Ty toho asi o statistice moc nevis, co?

ja jsem z olomouce, zde jsem delal i autoskolu, musim rict ze po tom co jsem se odstehoval do prahy sem se konecne naucil ridit, ohleduplnost prazskych ridicu mezi sebou i k chodcum je daleko lepsi nez kdekoli jinde, mozna by meli v autoskolach zavest pravidlo alespon 10ti hodin odjezdenych v praze, rekl bych ze k nejhorsim ridicum patri lide co delali autoskolu nekde na vesnici kde se nachazi mozna jedna krizovatka se znackami a u ostatnich plati pravidlo prave ruky, aaaaachhhhhhhhhhh jo, musite  uznat ze nekdo takovy zavita do prahy, octne se na magistrale a co muze delat jineho nez nadavat na prazaky kdyz neumi ridit !!! neplati o vsech !!! abych se nekoho nedotknul, tak asi takto bych rek za vznikl tento mytus

A to se tu kurňa ešče něozval nigdo z Ostravy, bo my, enem myna vas fšecky dřeme jak otroci, nic tu němame a fšecky penizeidu na tu Prahu a to Brno. Ja už mam ruce zedřené po loktě, furt semchudy jak ta kostelni myš a co ja z teho života mam. Ešče aji tenInternet mi idě pomaly, celych sedum hodin z osmi se v robotě nudima ešče mi zakazali loziť na jine domeny než cz a sk a aji to už za chviluněpujdě. Tak mi prosim vas pošlitě jakesi prachy nebo stačí par briliantu, vam děkuji.

Mam vas fšecky rad, fakt.

"Ja už mam ruce zedřené po loktě" ... "celych sedum hodin z osmi se v robotě nudim"to se pak nediv, ze "furt sem chudy jak ta kostelni myš"

No ja. A to sem jeden z nejpracovitějšich, bo do kantyni chodimenem 2x za šichtu, bo sem liny a dyž mě moc boli zadek od teho seděňa,tak se aspoň projdu po pracovišťu. Ani chlastať tu už němožeme, no možeme,ale ja mam strach, bo se mi tu libi.P.S. Šak aspoň vidiš, jaky sem dřič, za hodinu mám ruce zedřené po loktě,       takovu ja mam silnu intenzitu prace, ešče by mi medajlu dať měli a přidane

Medajlu ti klidne daji, tu poridis za par kacek. Mozna k tomu dostanes i diplom a titul cestny zamestnanec a klice od fabriky. Ale s tim pridanim to bude horsi...

Pořádná Poradna |  |

Člověče, Fuente, nebylo by tam taky něco pro mě? Dělat hoďku denně, by se mi taky líbilo (až na ty vodřený hrábě po lokte). BTW ať tě ani nenapadne makat celejch 8 hodin, to by pak mohli propustit většinu zaměstnanců, to si přece nevemeš na triko!

fšecky dřeme jak otroci xcelych sedum hodin z osmi se v robotě nudim

OMG, to vam nedoslo, ze si Fuente na Ostravaka jenom hraje a ty nesmysly pise schvalne?

V tomhle vim ze Fuente nekeca

Jo, napadlo me to, protoze ten "dialekt" je hodne umely. Vzdalene se podoba cesko-polstine z Ceskeho Tesina. "Tu stela" se mozna mluvi nekde na dedinach, ale ve mestech se mluvi spisovne cesky, i kdyz na Ostravsku se mluvi trochu peprne.

Nepišeš, z kama si. Takže se někdy přijeď podívat do Ostravy a uslyšíš ostravskou spisovnou češtinu. Dyby tě náhodou nějaky ostravsky gizd řnul, nediv se, bo Ostrava už je taka.

Ostrava je centrum blahobytu. Uvedomte si vsichni, ze tu 20% lidi nemaka a ten zbytek to dela jenom rekreacne.

nic si z toho nerob, u nas je to take iste ;)

Ovšem mám ten pocit, že se autor přízpěvku pěkně baví na náš účet!?

kdo by se nebavil kdyz tu placate uplne blbosti

trochu si to prehnal s tim nadpisem, ne vsichni venkovane jsou takovi, ale jinak mas pravdu, take me prekvapuje to ohromne mnozstvi lidi co nadavaj na prazaky, do prahy sem se pristehoval pred rokem a musim rict ze jsou v pohode, a to ze tu naci chudaci nadavaj na prazaky a jako duvod reknou ze se chovaj jako kingove, hech, no tomu rikam ubohost, takovych lidi se najde vsude plno, praha ma jen jeden velkej problem, je velka a proto je tu takovych lidi vic nez ve vesnici o 100domech

Pak je taky problém v tom, že spousta těch "kingů", co jsou zatím ještě na venkově (a oni tam taky jsou, protože takový se najdou všude), propadnou pod dojmem reklam a všech těch zvěstí o platech a nočním životě atd., že aby mohli dělat větší kingy a honit si triko v rodným domově, musí nutně do velkoměsta, do tzv. "velkýho světa", a že tam budou kingové největší  Jo, bohužel je spousta takových.A jak myslíte, že to potom v Praze vypadá, když se všichni takoví "kingové" z venkova nahrnou sem? To pak není divu. Žiju tady od narození, několik desetiletí, a za tu dobu se to tu dost změnilo - například právě proto, že se sem nacpalo spousta takových "kingů" odevšad.

Som tak trochu vidiecan z Oravy a takato vojna medzi obcanmi hlavneho mesta a zvyskom Slovenska je tu tiez. Je to praveka rivalita, nicim nepodlozena. Vsade na svete, je jedno ci panu bohu za chrbtom, alebo v tom najvacsom centre diania najdes ludi vsakovatych. Je to 50:50. Berem to s usmevom. Skor by som ukazal na niektorych ludi vyssie s tymi priblblymi nazormi.Cia.

1. Možná jste se "s tím" setkal kvůli vlastnímu nevhodnému chování.2. Proč, ne. Zaměstnávat nás nikdo v Praze nemusí. Jenže jak dlouho myslíte, že by Vám šla elektřina, fungoval internet, tekla voda ..a v neposlední řadě že byste měl co jíst a pít? :o))) Pár dní? Možná ani to ne..

Mám dojem, žes ten výčet trochu zjednodušil. Kdo postavil (a staví) silnice, mosty, budova, metro, kam by se dostali, nebýt mimopražských řidičů MHD, do kolika hospůdek, barů a restaurací by si sedli, atd., atp.Pražáci v Praze, jak jsem je poznal (a poznávám) já, jsou v drtivé většině velice slušní lidé, i ohleduplní, ale zvláštní povahy. Starší lidé značně hašteřiví a nedůtkliví. Když někdo něco dělá špatně, zůstávají klidní, nikdo ho neupozorní, jen sledují, jak se v tom placatí, než by něco udělali za 1 minutu, raději budou 30 minut hledat důvody, proč to nejde. Postavím se v autobusu vedle sedadla a sedící po mně hledí, jak na vraha nebo zloděje. Ještě se pořádně nezačně stmívat a už po otevření dveří autobusu ženské lítají ven (a tam tryskem), jak slípky z kurníku. Přijdu k pokladně, přede mnou  2 zákazníci, zboží ve vozíku trochu na dně, autobus jede za 15 minut. Hurá, je dost času! Není! S vyplazeným jazykem ho sotva stíhám. Na poště to samé. 5 ženských přede mnou: odstojím si svých 3/4 hodinky. To pracovní tempo je tak vysoké, že na dědině než by Pražák zasel, vesničan by měl 5x sklizeno. V Americe chodí notorici s flaškou v papírovém pytlíku. Už nějaký čas je vidět Pražany a Pražačky s lahví pitiva (nealkoholického). Čas od času ji obřadně odšroubují, dají si drobný hlt a stejně obřadně zašroubují. Ptal jsem se, co je to za módu: je potřeba dodržovat pitný režim (i v zimě).Mimo Prahu jezdí Pražáci, jak hovada. Po Praze sice podstatně líp, ale stejně: je zacpaná silnice, na kterou míní odbočit, to jim ale nevadí a klidně ucpou celou křižovatku, takže ti, kteří mají volno, nemohou jet. Jsou tací, kteří dají přednost (dokonce i chodcům), ale jiných několik se musí mermomocí vecpat před autobus, vyjíždějící ze zastávky, přestože kdyby ho nechali vyjet, o nic by nepřišli, protože autobus po 100 až 300 m zajede do další zastávky. Motocyklisté, kteří nemají ohnutou registrační značku nebo SPZ, jsou solidní. Ti s ohnutou, aby se nedala přečíst, Ukázat celý příspěvek

Ber to tak jsou lidi z vesnice a jsou lidi z měst,každý maj svý dny jak ty BURANI,TAK TI LUFŤÁCI,já sem rodilej Pražák,ale už 8 let bydlim na venkově,je pravda že některý lidi z venkova nemaj rádi Pražáky,to vim ze svý vlastní zkušenosti a řekněte lidi co jste tady,že to neni pravda ,prostě je a bude(sic nejsem taky svatej o nic míň,než vesničani),ale vyhazovat lidi z vesnice,nebo nedávat jim práci,to by byla krávovina,ber to tak že si měl blej den ,protože volů je všude dost

Jo, jo - semínko padlo na úrodnou českou půdu !!!

Praha je nejvetsi rit, kterou jsem videl...   V New Yorku jsem jeste nebyl

Tož co máte proti moravákum. 🍾🍷

Tož co máte proti moravákum. 🍷🍾

Tož inčí lidi nás majó rádi mi pijem vínko a je to nádhera joj to vínko🍷

Tož co nás pomlóváte vy Pražani jste ludry🍷🍷

Když podle Vás, Vás promlouváme, tak co děláte vy? ;)

Ahoj :).Vím že příspěvek je z roku 2005, ale zkusím to. Pocházím z maloměsta Litoměřic. V Praze žiju tak dva roky od svých 13 let. Máš pravdu že nás Pražáky vesničané nebo lidé z malých měst hodně odsuzují. Minulý víkend jsem jela za příbuznými na Moravu do velmi malé vesnice ( vesnice se tomu ani říkat nedá, je to dlouhá ulice se starými domy a na konci s hospodou, supermarketem a kostelíčkem ). Když taťka zaparkoval a my jsme s mamkou vystoupily s auta, hned nás pozorovalo několik zvědavých až nenávistných očí :( . Je strašné jak lidé z vesnic, odsuzují a urážejí Pražáky. A když tyto lidé přijedou do Prahy na "výlet" , tak se chovají jako kdyby v Praze bydleli. Je to hrůza :(