» Poradna » Programy

Pravidelný reboot systému FreeBSD

Dobrý den, nevím jestli mi tu někdo poradí ale přesto se zeptám mám PfSense verze 2.1.5 a potřeboval bych aby vždy s půlnocí odpojili všichni uživatelé a pokud možno rebootoval celý systém. Je potřeba nějakej doplněk? případně jak na to? DíkyP.S. D á se uživatelům povolit změna hesla z web administrace aniž by měly jiná práva než tu změnu hesla?

Odpovědi na otázku

Omlouvám se za špatnou kategorii

pres Cron (meloby stacit doinstalovat), restartem se vsichni odpojiv nastaveni uzivatelu pridat pozadovane opravneni

Cronem spustit skript, který vykopne všechny uživatele a spustí restart.Smím se zeptat, proč chcete ten restart provádět každý den?

Protože, server je trochu staršího data a je potřeba vždy vyčistit ram atd... jinak se zpomalí celkový chod..... a havně aby uživatelé nestahovaly přes noc pár lidí stahuje třeba 30gb soubor přes noc atd... atd... jak by teda například vypadal script do toho ronu pro vypnutí vždy o půlnoci nebo ve 23:59 (podle toho co je lepší ) :D

Jednim slovek "silene".

Nechci bejt hnusnej, ale raději to svěř někomu kompetentnímu, pak se vší pravděpodobností nebude ani třeba ten restart. Jak funguje cron zjistíš(nepřekvapivě) pomocí příkazu "man cron".