» Poradna » Windows (a jiné OS)

Pravidelné zálohování do cloudu

Zdravím ve spolek,obracím se na vás s prosbičkou. Program mi každý den ve 21 hodin udělá zálohu svých dat (účetnictví) a uloží na HDD. A já bych teď potřeboval poradit, jakým způsobem a kam data zálohovat do cloudu. OS je Win7Moje představa je taková, že budu např synchronizovat jednu složku do Google Drive. Denní záloha má k dnešnímu datu ~90 MB (v prosinci loňského roku to bylo ~80 MB). Myslel jsem si, že bych si napsal baťák, který by mi do jedný konkrétní složky přesouval zálohy a ty by se automaticky zálohovaly - nastavit v plánovači. Poté by se každou neděli z týdenních dat udělal zaheslovaný archiv, původní data se odstranila a opět se archiv zazálohoval (taktéž baťák a přes plánovač nechat opakovat). Má toto řešení nějaký zásadnější problém? Co by jste eventuálně navrhli vy?

Odpovědi na otázku

Pokud chces, tak kdyz planovacem nakopirujes data do slozky gdrive, tak se ti to tam synchronizuje. Ja ale pouzivam sw cobian na zalohy a umi vse co potrebujes a je zdarma.

Stačí si stáhnout Backup & Sync od Googlu, tak stačí navolit složky, které se musí synchronizovat. Ten tvůj plánovač pak netřeba.

Cobian to resi, umi cloud, umi zasifrovany archiv umi full rozdilove i prirustkove zalohy

Cobian byl naposledy aktualizovaný snad před 6 lety. To bych spíše sáhl po freefilesync, který je pravidelně aktualizovaný.

Ja pouzivam baculu, je to sice slozitejsi na nastaveni, ale je multiplatformni.

pouzijte program zalohovani google (to je ted misto google disku). Citlivy data jako ucetnictvi bych tam bedaval jen tak - ja napr pouzivam program Box cryptor ktery umi sifrovat obsah nejrozsirenejsich Cloud disku a nebo i vlastni slozky (nikdo pak v tom rozsypanym caji nezjisti co tam mate i kdyby prolomil google heslo) Maji i verzi pro android a ios takze se da google disk pak prohlizet i na mobilu a tabletu.Batak na vytvareni zaloh je dobrej napad, ale lepsi je treba Cobian backup kterej to udela elegantne i s zazipovanim a nekolika verzema v case..