» Poradna » Mobily

Prasklý zadní kryt baterie + reklamace reproduktoru

Zdravím, na jaře jsem si sednu do auta s mobilem v přední kapse a lehce mi praskl zadní kryt baterie jedná se o samaung s20 nijak jsem to neřešil koupil kryt, ale poslední 2 dny mi začal hrozně chrastit reproduktor. Mobil nemám ani rok kupovaný v Datartu. Mohu reproduktor reklamovat nebo musím nejprve na vlastní náklady v autorizovaném servisu vyměnit zadní kryt baterie? Což se mi za 2 tis moc nechce a hlavně pod pouzdrem o něm nevím a těžko to může mít nějakou spojitost se závadou reproduktorů. Děkuji

Odpovědi na otázku

Mas smolu, pokial si ho mechanicky poskodil, tak nic nevyreklamujes. Dokonca i pokial si nechas vymenit ten zadny kryt, tak je mozne ze nevyreklamujes. lebo moze by jemne prehnute sasi a na to v autorizovanom servise samozrejme pridu.

Mechanické poškození znamená konec záruky. A kromě toho, chrastění reproduktoru je v 99% způsobeno prachem nebo jinými nečistotami.

Zaruku neztrati pokud zavada nesouvisi s poskozenim ktere zpusobil

No právě si myslím, že slabá pavučinka ještě pod ochranou originál folii, která je neporušená a tím se dá poznat, že nešlo o pád nemůže nijak poškodit reproduktor. A pokud si nechám v autorizovaném servise kyt baterie vyměnit záruka by měla stále běžet.

Servis je irelevantni, podstatny je prodejce. Muze se s vami prit ze to je problem co souvisi. Pak se budete dohadovat

Ano, záruka ti poběží dál. Nějaké rušení záruk už se dávno nedělá. Po opravě v aut. servisu normálně pokračuje záruka, proto servis trvá na výměně krytu (i placené), protože po opravě telefon musí projít kompletním testem včetně IP68 a to by s prasklým krytem neprošel. Buď v klidu, ten reproduktor na záruku nikdo zpochybňovat nebude servis je placený za opravy, ne za zamítání (jak si spoustu lidí neustále myslí).

To je pravda, akorát s tím, že důkazní břemeno je na něm. On musí prokázat, že to nesouvisí. Nemluvě o tom, že reporuktor stejně většinou chrčí kvůli nečistotám, takže to taky není záruční záležitost

Nějaký typ na vyčištění já ani nevím kde vůbec ten reprák je na s20 jestli je to ta dirka vedle té co je na simku? neměl bych třeba zkusit vysavačem vysát jestli tam je nějaký bordel? nechci se do toho montovat, abych neudělal vic škody než užitku.

No ted´otázka, myslís sluchátko (hovor), nebo reprák (zvonění)? Pokud začne chrčet reprák, většinou je to řešitelné pouze výměnou. Kvůli vodotěsnosti a kvalitě zvuku jsou ty moduly docela komplikované - taková mikro reprobedýnka se zvukovodem a pokud začne chrastit, znamená to, že se bordel dostal hodně hluboko skrze zvukovod a prachovky. Neděláš se zelezem? (servis, monterky atp), protože reproduktor rád přitahuje jemné kovové částice (kovový prach), ten se nalepí na membránu a magnetickou silou jí tlačí k magnetu, ta pak vydává zkreslený zvuk.

Ano dělám přímo na pile na železo. Taky mě to napadá, že ten prach a magnetem to zkusit?

Takže máš jasno Neuděláš nic. Představ si litrovou flasku která má dole magnet, do ní nasyp piliny a zkus je druhým magnetem na hrdle přitáhnout. Nemožné

Aha, tak to je úplně nejtypičtější problém. Železné piliny se nachytají na magnet reporduktoru a je vymalováno. Zvenčí to pryč nedostaneš a na záruku to není.

Chrastící reproduktor by v tomto případě byl na záruku (pokud se nezjistí, že se tam dostala kapalina po porušení vodotěsnosti). Ale kryt ti naúčtují, bez toho opravu neudělají, protože ten kryt se musí sundat a nepůjde znovu použít. Pokud by tady někdo chtěl chytračit že ne a zpochybňovat to a ohánět se OZ, tak neposlouchej, platit to budeš ty. Můžeš to samozřejmě zkoušet někde na prodejce, třeba se nechá oblbnout, ale servis jako 3. strana se o tom vůbec bavit nebude.

Jo to chápu to je mi jasný to bych tam ani nechtěl dát zpět popraskaný a nový si zaplatím. spíš právě nechci aby jako někde řekli koukni má prasklý zadní kryt to mu záruku na reproduktor neuznáme. A vlastně si myslím, že i solidní servis by mi počítal pouze nový zadní kryt bez práce pokud by stejně při zjištění vyměny musel zadní kryt sundat a znovu nandat.

Když se budeš chovat slušně, tak ano Skoč si buď do Ječné, nebo do Techzony na Alze, tam jsou vstřícní a nedělají problémy. Stačí mít sebou doklad o koupi, nic víc nepotřebuješ.

Tak slušnost je normální. A to jsou autorizovaný přimo pro samsung? Jsem z Teplic tak si udělám výlet do Prahy, ale pochybuji, že ten eproduktor pokud to bude v záruce mi udělají na počkání to bude asi na těch 30 dní.

S20 je premiový model, jako takový máš nárok na hodinový servis - je li to podle vady možné a budou dostupné díly. Pokud si chces usetrit cestu, koukni na stránky samsungu, jako majitel premiového modelu máš nárok na extra servis v rámci "MojeGalaxy" tam nahlas vadu, požádej o zápujční telefon a počkej až přijede kurýr. Zbytek pojede automaticky, oprava, cenový návrh na kryt aatd atd, po opravě ti kurýr telefon přiveze zpět. Bud v klidu, más premiový telefon a k nemu premiové služby.

Teď na to koukám jsem ani netušil. Zítra se s nimi spojím a uvidím. Zatím díky