» Poradna » Mobily

Prasklý displey - REKLAMACE !! Prosím o pomoc!!

Dobrý den, před dvěmi měsíci jsem si od jednoho pana koupila telefon Sony xperia Z. Pán mobil využival asi měsic a apk se rozhodl k prodeji, ja si ho koupila. Mobil je kupovany osobně v Ostravě jiank stranky ( www.alfa.cz). Včera večer jdu spát, mobil je OK rano se probudím a na displeji mám prasklinu cca 6cm dlouho čáru. To bych jakš takš přežila, ale přestala mi jít horní dotyková část a prostě nereaguje na dotek. Nevím co s tím a zda-li mi telefon vyreklamujou nebo co ted mam dělat :( Děkuji za rady a tipy....

Odpovědi na otázku

Je-li záruční list, no problém. I autu praskne s ničeho nic sklo

už jsem slyšel, že digitizer prasknul sám od sebe. už je to delší dobu, ale může se to stát. Reklamace

Alfa není žádný malíček, který by měl problém s reklamacemi, jde o poměrně velkou a profláklou firmu obdobně jako alza, comfor, mironet. Pokud je záruka, neměl by být problém.

Takže myslíte, že to mám zkusit jo? psala jsem na info do alfy a ti mi hned napsali, že na mechanické poruchy se reklamace nevztahuje

Zkus to a uvidíš. Pokud to ohodnotí jako mechanické poškození, máš smůlu (můžeš si pak maximálně nechat vypracovat znalecký posudek, že to prdlo samo).

Marná snaha, prasklý displej žádný prodejce/servis na záruku neuzná, protože sami výrobci toto netolerují. Displej sám o sobě fakt nepraskne, to je jistota. Na druhou stranu dnešní velké displeje jsou poměrně choulostivé, stačí bobě zatlačit, zkroutit telefon nebo podobný mechanický podnět a je to. Můžeš to zkusit, ale skoro bych se vsadil, že je to bez šance.

Klidně může sám od sebe prasknout - při prudké změně teplot - pokud tam byla nějaká mikroprasklinka někde v rohu a vlivem teplotní roztažnosti se to rozšířilo po celém displeji. I když asi těžko teď v létě. Dokážu si to představit v zimě, kdy dojdu z lyžovačky k rozpálenýmu krbu. Viz třeba tento článek a přiložená galerie (cvaknutí v jednom bodu vedlo k puknutí celé kapky z tvrzeného skla):http://technet.idnes.cz/gorilla-glass-se-zmensuje... Zkusil bych to na znalecký posudek, zda je možné prokázat mechanické poškození - tzn. asi nějaké zkoumání pod mikroskopem, jestli tam nejsou nějaké známky dotyku třeba od hřebíku nebo nože.

Z co minusy? Měli byste se doučit základy chemie. Praskliny se šíří krystalickou strukturou velmi rychle - ťuknete do rožku a najednou je prasklina přes celé krycí sklo.

zrovna se mi stalo to samé držim mobil v ruce a najednou pomalu sám začíná praskat takže mi nikdo netvrďte že to nejde...

tak už aspoň víš, proč ten pán prodal ten mobil už po jednom měsíci... jako pardon, ale kterej normální člověk si koupí mobil, měsíc ho používá a pak ho prodá??? to přece nejni normální, vždycky když něco prodává fyzická osoba, tak mě hodně zajímá důvod prodeje... a kdyby mi někdo prodával mobil, který sám používal pouze měsíc, tak bych byl teda hoooodně obezřetnej a hledal bych problém...

Jo to je fakt fajn rada.Generál.......bitva......po.

Třeba mu jen nevyhovoval, kdyz sem jeden reklamovala,dostal se mi do ruky jiny, od jineho vyrobce a musim rict, ze oproti tomu co je na reklamaci, nebe a dudy... takze... ja byhc treba ten co je ten v reklamaci taky nejradsi dala pryc a nechala si radsi ten starsi...

Je to zvlastni, ale nejsi prvni, komu v posledni dobe praskl plast s dotykem na displeji sam od sebe. Praskaji napric vsemi vyrobci. Vyrobce jako takovy by zaruku mozna uznal, ale mistni servisni filutove te (potazmo Alfu) odpalkujou. Neni v jejich zajmu resit zarucni opravy zdarma. Vyrobce neni hloupy a zaplati jim jen skutecne naklady. Na mechanicke poskozeni se zaruka nevztahuje a pokud chces zarizeni opravit, priprav si cca 2000,- Kc (800,-Kc material, 700,- prace, 400-500,- doprava) . Za diagnostiku si uctuji vetsinou kolem 800,- Kc (diagnostika praskleho displeje). Tuto castku zaplatis, pokud nebudes souhlasit s pozarucni opravou, takze na svoje si prijdou tak, jako tak. Pokud nezaplatis, uz pristroj neuvidis. To neni vtip, ale realita. Jedna se o tzv. autorizovane servisy a pokud mozno, obloukem se jim vyhni. Domluv si opravu v nejakem dobrem mistnim servise.

Není to náhodou tak, že po zásahu neutorizovaného servisu přichází telefon o voděodolnost dle specifikace IP55 nebo IP57 (či co tenhle Sony má)?

kdyz se vymění lcd i s příslušným těsněním tak o záruku nepřijdete, jen problém že se musí vyměnit komplet lcd s dotykem a to neni zrovna levne. Když budete chtít pomoci napište dejvic.x@seznam.cz. Rád pomůžu.

Mam samsung galaxy j5 a měnili mi display... Je to rok a displey najednou nefunguje, cerna obrazovka... Telefon je ještě v záruce, ale prodejce tvrdí že zaruku jsem pozbyla výměnou displeje.. Má pravdu?

Nemá pravdu o kdyz se vymění displej a nebo dotikovy tak by tu reklamaci měl uznat pokud je to ještě v záruce. Tak neváhej a reklamuj a stojí to za to

Opravdu i nám nosí zákazníci telefony na výměnu dotykového skla, které jim praskne například večer při nabíjení, ale jelikož si opravu platí proč by lhali... Špatně se objasňuje příčina prasknutí LCD, pravděpodobně k tomu dochází tak, že sklo je naražené z předchozí manipulace a ve skle se vytvoří mikro trhlina, která je citlivá na změnu teploty. http://rozbitesklo.cz/

A co kdyz telefon spadne, rozbije se displej, ale nahradni dil na nej proste neni?

i mě lupnul display na telefonu od alzy - alcatel - a to telefon lezel na stole a nikdo na nej nesahal, po x hodinach necinnosti jsem ho vzala do ruky a prasklej display... reklamace neuznana- rozhodl to prodavač, mechanicka zavad- to prej brát nesmí a nikoho nezajímá, že jsem si jistá tím, že jsem s tím nic neudělala...Takže hodit do elektro-odpadu a koupit jinej.. protoze oprava se pravdepodobne nevyplati (to mi rekl uz prodavac)

Vždy se jedná o mechanické poškození. Displeje ani dotykové plochy nepraskají sami od sebe. A jak tu někdo psal, že to muže být změnou teploty, tak nemůže > pokud byl telefon provozován v teplotách uváděných výrobcem v manuálu. Jenom si to těžko uživatel přizná. To je lepší říct - ono samo :D

Zrovna hledám v googlu "reklamace telefonu praskly display" , protoze mi volali z obchodu kvuli reklamaci, ze ji neuznaji. První den mi přestaly na dotykaci fungovat tahy, obnovil jsem tovarni nastaveni, nepomohlo. Druhy den kdyz se telefon odpoledne kousl, restartoval jsem a po najeti funguji jen 2 horni cm displaye, zbytek barevný šum. Nekuchal jsem ho a nevěděl jsem o prasklině. Telefon mi nespadl.

Nikdy bych tomu nevěřil, ale telefon mi přišel z oděrkou v rohu, dneska volám s kamarádkou, a slyším prasknutí.... podívám se na iphone a pavučina přes celý display. Doufám, že mi to vyreklamují, nemám ho ani týden. (Poprvé co mi telefon nespadl, tak praskne sám od sebe ... bomba) nasranej jak prase a jestli to nevyreklamují tak 7000 v háji

Dobrý den.Přišel jsem ze školy z mrazu mobil mam v kapse a je v poratku vytahnu ho zapnu hru kliknu a najednou mi praskne sklo

Před 14 dny jsem s podobným defektem zkoušel reklamovat a dnes reklamaci zamítly. Praskl jen LCD displej ale dotikovy je bez jediného škrábance. Přitom mobil nespadl ani jsem si na něj nesedl. Dá se s tím ještě něco udělat?

Pokud máš záruční list, tak by ti to nejspíš uznat měli, ale zase je to mechanická porucha, na což se většinou záruka nevztahuje, takže je to celkem zapeklitá situace. Nejlepší, co když tak můžeš udělat, je zjistit cenu opravy a podle toho se rozhodnout, jestli do toho jít nebo koupit nový telefon (i s prasklým displejem ho když tak můžeš prodat na náhradní díly). Mně se stalo něco podobného, akorát to bylo mým zaviněním.. v tu chvíli jsem ale na opravu neměla, takže jsem si na ni musela půjčit, a to konkrétně na https://www.hyperfinance.cz/pujcky/pujcky-bez-registru/ :) Vše jsem hned po výplatě splatila a telefon mám jako nový :)

To je jak reklama na půjčky =D