» Poradna » Mobily

Prasklé sklo na mobilu

Dobrý den, rad bych se zeptal na kolik by mě vyšla oprava mobilu - rozměry : 14.0 Cm x 6,8 Cm . Sklo je na levé straně promáčklé a a jedna prasklina přes skoro celý displej .

Odpovědi na otázku

značka? model?u auta ti taky nikdo neřekne, kolik stojí výměna čelního skla, když se neví, o jaký jde model.

je asi tak 8 milimetrů tlustej a vzadu má černou barvu... ani tohle nepomůže ?

Rozmery sú nepodstaté, lebo každý model má svoje špecialne sklo . Pochybujem , že sú dva mobili s tým istým sklom . Ale aj tak nachystaj si 50-80 € , podľa typu. Alebo 10-15 € + lepidlo cca 5 € a vymeň si to sám . Na Youtube sú stovky návodov......

jen aby mu při amatérském sundavání ještě nekřupl displej

Na mobil za 2000kč to stojí trochu jiné peníze než na mobil za 20000kč. Takže buď konkrétní. Ale třeba nedávno jsem nechával měnit sklo na Lumii 830 (díky bohu ne můj). Mění se s tím polovina mobilu (sklo + LCD + celý kovový rámeček je jeden slepenec). Cena? 4 kolíky i s prací. Dá se vyměnit i pouze krycí sklo (na ebay okolo litru), ale je to taková pakárna to rozlepit, očistit a znovu slepit, že bych se do toho určitě sám nepouštěl. Výsledek by byl nejspíš hrozný. A v servisu za to chtěli 3 kolíky. Takže se to raději měnilo rovnou celé.

Z Aliexpressu se dá povětšinou koupit display assembly za něco jako 1200-1500 Kč a leckdy to přijde rovnou bez vyclení.

Ano, koukal jsem (byl asi za 2k). Ale opět to rozebrat do šroubku a znovu složit není žádná prdeI. Ten LCD je totiž prakticky celé tělo, ve kterém je vše osazeno, propojeno a slepeno.Pro pobavení přidávám video s výměnou jen krycího skla (to bych doma fakt nedělal ani omylem):https://www.youtube.com/watch

tak právě proto kámoš obvykle mění to assembly a odmítá měnit jen sklo I tak jsem pochopil, že to chce cvik, sadu speciálních nástrojů a jisté zkušenosti.

s těmi rozměry můžeš zajít leda tak do sklenářství, tam ti udělají tabulku na míru i v tloušťce v jaké si řekneš :) pokud ale chceš opravit mobil, budeš muset sdělit o jaký přesně typ se jedná

Samsung galaxy J5

Tady máš odkaz kde se mrkni na ceny na e-bay. Jinak v autorizovaném servise odhadem 3-4 násobek ceny na e-bay + práce cca 1000 a víc takže pokud nejsi zručný a nevyměníš to sám, tak se oprava moc nevyplatí.....

Nechtěl ses podepsat spíš Martin Ammar Málik? :D