» Poradna » Ostatní

Prasklé prední sklo

Zdravím,mám takový dotaz.
Byl jsem pokutován za prsklé čelní sklo,přitom předpis hovoří o: Závadou podle odstavce 1 v zasklení vozidla je vždy
a) prasklé nebo poškozené čelní sklo ve stírané ploše o velikosti
větší než 20 mm.
Sklo mám prsklé cca 10 cm ale mimo stíranou plochu,bylo to oprávněné?
Díky za názory.

Odpovědi na otázku

rozhodne nebylo

No pokud jsi pokutu zaplatil na miste, je to uz jedno. Takze pouceni pro priste. Pokud chces mit nejakou sanci se branit, nechat sepsat protokol a nechat do nej zapsat, proc s postihem nesouhlasis.

Kdyz si zaplatil, uz je pozde. A taky 10cm je hodne. Ovsem takova 5cm prasklina se da jeste opravit bez vymeny skla...

Pokud jsi zaplatil, uznal jsi tím, že to oprávněné bylo. Pokud bys nezaplatil a trval na zahájení správního řízení, mohl jsi polemizovat a dokazovat oprávněnost či neoprávněnost policejního názoru. Obecně uhrazení pokuty = uznání viny. Na druhou stranu - případný postih ve správním řízení bývá tvrdší než pokuta na místě. Navíc platíš náklady správního úkonu. Tady musíš vědět, do čeho chceš jít. Pokud se tě policista zeptá, zda jsi ochoten zaplatit na místě, je dobré se třeba telefonicky poradit se svým právníkem; policie ti těch pár minut na rozmyšlenou dá. Pokud žádného právníka nemáš, tak si ho pořiď. Dneska už ho má každý kdo něco znamená.

Já myslím že pozdě není. Zkusil bych to řešit

Fakt nemá šanci; jsem úředník ve správním úřadu a vím jak to chodí. Jistou šanci by měl u správního soudu ale tam to vidím tak na 2-3%, víc ne.