Praskaní ve zvuku

Dobrý den,
už nějakou dobu se potýkám s problémem u mé integrované zvukové karty Realtek AC97. Občasně se na výstupu objeví ruchy a praskání, které po chvíly zase zmizí (??při vyšši zátěži??). Za normáních okolností bych reklamoval základní desku, ale totéž mi dělala jiná zvuková karta (nějaká C-Media) do PCI slotu. Po výměně zdroje, koupi nových reproduktorů (dělá to i na sluchátkách), reinstalaci Windows a zkoušení několika starších ovladačů mě již nenapadá jiná přičina vzniku tohoto praskání. Co bych měl ještě zkusit?

Sestava:
AMD Sempron 2800+ (socket A)
nVidia nForce 400 - K7N2 Delta 2 platinum
nVidia 7800GS 256MB AGP 8x (přetaktovaná)
512MB ram 400Mhz
Zdroj Fortron 400W
--
V PC je ještě 1x SATA I disk, 1x vypalovačka, Tv-Karta
V USB - webkamera, tiskárna, bezdratová myš + klávesnice
V Serial portu tablet

Uroveň napětí na všech větvích je v normě.

Odpovědi na otázku

klasický problém integrovaných zvukoviek. Obzvlášť Realtek, to je v oblasti intergrovaných zvukových kariet prakticky to najhoršie čo trh môže ponúknuť. Kúpil by som na tvojom mieste nejakú Creative do PCI slotu a máš po probléme

Proč mi totéž dělala i ta C-Media v PCI ?

A měnil jsi třeba repráky?
máš dobře nastavený zvuk ve windows ?

K čemu jsem se jak blbec navrchu vypisoval se všemi podrobnostmi, když si to ani nepřečtete !!!
Ano reproduktory jsem měnil - ne kvůli praskaní, ale kvůli celkové kvalitě zvuku.. Výše jsem psal, že totéž dělají i sluchátka, takže to reproduktory nebude.
Dobře nastavený zvuk - co myslíte tím dobře nastavený? Vše je na defaultních hodnotách.

Skus nejakou lepsi zvukovku nez C-media, nektere levne zvuovky to delaji taky.

Blbá odpověď, taky odpověď.
Po koupi nové desky /stará šla do křemíkovýho ráje/, asi za 1/2 dne přestala jít integrovaná zvukovka Realtek.
Šáhl jsem do šuplíku, vytáhl starou Creative, nainstaloval, v Biosu zakázal tu integrovanou, a zívám.
A nová kvalitní zvukovka dneska nestojí majlant.

Zkus postupně odpojit nadbytečný hardware, já jsem podezíral myš a byl to starší HDD.

S tim HDD je to docela možné, zda se mi že poslední dobou zlobí. Vyzkouším a napíšu výsledek + zkusím od někoho zapůjčit zvukovku. Zatím díky