» Poradna » Mobily

Praskání v repro genius sw-hf 5.1 4000

Zdravým,Mám tyto repro http://www.czc.cz/genius-sw-hf-5-1-4000-317... a mám je již zhruba 4 roky a vždy fungovali dobře, ale nyní, když je zapnu, tak ze všech repro vychází praskavý zvuk a jak při spouštění, tak i při poslechu hudby (praskání je tak silné, že znemožňuje jakýkoliv poslech zvuku). Pokud jsou repro zesílený na úroveň 19, tak nepraskají, ale při zvýšení hlasitosti na 20 a více ano (to samé platí při zesílení na notebooku nebo mobilu atd.) Zkoušel sem už vše odpojit, připojit, změnit zásuvky, kabely, postupně připojovat, různé zdroje a problém pořád stejný. Jediné co pomůže je, když se dotknu rukou železné mřížky umístěné na zadní straně subwooferu, tak potom praskání přestane a zvuk je čistý. Prosím o pomoci, zkusil jsem vše, co bylo v mých silách, děkuji.

Odpovědi na otázku

Odešel zesík, určitě tam je klasický mechanický potenciometr a od jisté polohy se vychodil. Pokud nemáš zkušenosti, koupil bych nové (prodlouženou záruku asi nemáš). Není to neznámý problém, stalo se i mně. Co na ně připojíš je přece jedno, to práskání není způsobeno signálem, ale bednami. Stejný problém může způsobit přítomnost ovládacího prvku pro basy / výšky.

A pozor, pokud jsi dával potenciometr do poloho nad 65 - 75% dostával jsi se pravidelně nad výrobní možnosti zařízení - odpálil jsi repro.

nauč se číst, píše jasně, že pokud se dotkne kovové mřížky, tak to přestane... tvl ty si pacient...

Udělejte bedničkám pápáMožná, že by to nějaký elektrotechnik opravil. Ale to bude stát hodně piv, jestli ho vůbec někde objevíte.

Vypadá to, že zesilovací řetězec se při zvýšení hlasitosti rozkmitává. Na vině může být zvlnění napájecího napětí, nebo porucha některého ze stabilizačních obvodů zdroje. Zdroj je společný pro všechny kanály a pokud praskají všechny kanály, bude příčina ve společné části (zdroj, el. přepínač, el. reg. hlasitosti). Na vstupu je 6 kanálový audiopřepínač PT2323, za ním 6 kanálový elektronický regulátor hlasitosti PT2258, pak operační předzesilovače MC4558 a na konci TDA2030A. Celé to řídí 8 bitový mikrokontrolér Sonix SN8P2613. Chce to proměřit napětí a zvlnění. Na vstup připojit nf generátor a jít po signálu. Zkušený elektronik si poradí. ☺

Nevyjde ho cenově lépe nové zařízení a pod zárukou? Já zašil doby, kdy se opravovalo, ale dnes? Pokud to není drahé zařízení nebo speciální - bez efektu.

žil...

Vyjde. Oprava je mnohdy velmi pracná, časově náročná a ekonomicky nevýhodná. Bylo by jednodušší s tím praštit do kontejneru. Vše se ale nedá opravit. Pokud výrobce použije např. nejmenší SMD součástky, polovodiče, na kterých vybrousí označení, nebo MCU, která jsou uzamčená pro čtení, je oprava v amatérských podmínkách těžká až nemožná. To ale není tento případ. Všechny obvody jsou běžně sehnatelné (GES) a oprava by neměla zabrat více než 3 hodiny i s rozebráním a složením. ☺

3 hodiny práce to je bratru 250 x 3 = 750,- Kč jen za opravu, součástky a marži nepočítám.

To přitlač brachu ....někteří odborníci berou 500kč jen za otevření a diagnostiku ,,,,pokud nejsi sám schopný to opravit , tak se to dneska u levnějších věcí nevyplatí to je holá skutečnost .

Asi jiná liga.

To nevím jaká liga to je , ale pokud je to soukromník a musí se uživit , tak mu jiná možnost ani nezbývá ,,, si vem lidi , jsou různí ,,,donesou si na opravu věc co zrovna nestála majlant ,jsou takový šetřílci ,,, a Ty jako opravář se budeš dělat s rozebráním , diagnostikou , stanovíš cenu a milý zákazník ,,šetřílek se chytne za hlavu a řekne že nechce nic opravit ,,kdo zaplatí tomu soukromníkovy čas strávený na tom zařízení ,,nikdo .Proto má nějakou paušální částku za vykonanou práci .... jinak to ani nende .. Pokud to je férový opravař ,,rovnou ti u takové věci řekne , že to nemá cenu opravovat ,,a pokud i tak chceš ,,,musíš cálovat

Nevím jak u vás, ale u nás se diagnostika platí předem - není gratis. Pak se dohodne cena opravy a nesmí jít mimo rozmezí 10%.