Pracovní stanice s ryzen 3960x a rtx 3090

Dobrý den,jelikož vyšly nové grafické karty, tak bych rád slyšel váš názor pro novou pracovní stanici. Programy se kterými budu pracovat: Blender, Adobe Photoshop, vegas pro 18, atd. Rendering videa ve 4/8K rozlišení.AMD Ryzen Threadripper 3960XASUS GeForce ROG-STRIX-RTX3090-24G-GAMING (až bude k sehnání)ASUS PRIME TRX40-PROPatriot VIPER 4 64GB (2x32GB) DDR4 3600 - 2x = 128GBASUS ROG RYUJIN 360, 3x120mm, RGB Aura SyncGIGABYTE AORUS Gen4, M.2 - 2TBWD WD82PURZ Purple - 8TBBe quiet! Dark Base PRO 900 rev.2Be quiet! Dark Power Pro 12 - 1200W *Myslíte že je pro stanici 1200W hodně?*Takže celkem to dělá 98 348 Kč + cena grafiky.Děkuji za názory.odkaz:https://www.czc.cz/296924,297078,276195,2747...

Odpovědi na otázku

U sestav za 140k bych cekal custom vodnika s FC blokem na karte, u VRM desky a ne pozerskej RGB AIO pouze pro CPU, kterej ma navic mimochodem mnohem mensi plochu nez je IHS u tveho TR CPU.

To bude jen troll. Ten kdo by tohle opravdu dával dohromady by buď věděl co dělá a jak to navrhnout, pak s tím ale nešel do poradny, nebo by to neuměl a pak by to celé svěřil profesionálovi.

Tohle se nedá navrhnout jen tak od pasu na papíře. Vše je třeba vyzkoušet, otestovat a vyladit. Ale jak jsem uviděl v seznamu ty kolotočářské ventilátory, tak jsem ztratil zájem radit. ☺

Hm, můj názor je, že to jsou zbytečně vyhozené peníze. Ale vzhledem k tomu, že je stejně nemáte, je to úplně jedno.

Osobně nedám víc než 40 000 Kč za počítač bez ECC pamětí. Natož abych to nazval pracovní stanicí.Přijde mi nedostatečné úložiště. 10G ethernet nebo alespoň 8G FC a k tomu samozřejmě odpovídající NAS. Protože těch 8k filmů takhle moc nenastřiháte. Jestli dobře počítám, 1s 120 FPS 8bit 8k videa má bez komprese 10GB. To máte úložiště na epické 3 minuty + 3 minuty na pomalé storage. Nějakou síťovku by to asi chtělo.Osobně beru značkové pracovní stanice, nejen kvůli kompatibilitě, promyšlenosti a NB záruce, ale i proto, že to nebliká jako kolotoč. Koupit si SSD s RGB od Gigabytu mi přijde jako totální chujovina, od pamětí očekávám absolutní spolehlivost a ne název VIPER... zato volba herní grafiky není vyložené nesmyslná.

Dobrý den,stanici jsem upravil, akorát si nevím rady s výběrem NAS serveru a síťové karty.AMD Ryzen Threadripper 3960X ASUS GeForce ROG-STRIX-RTX3090-24G-GAMINGASUS PRIME TRX40-PROEK Water Blocks EK-KIT P360Be quiet! Dark Base PRO 900 rev.2Kingston Server Premier 32GB DDR4 2666 ECC Reg, CL19, 2Rx4, Micron - 4xPatriot VIPER VP4100, M.2 - 2TB Be quiet! Dark Power Pro 12 - 1500W Celková cena: 104 398 Kč + grafika + ještě k tomu ten NAS server a síťovku.

stale ti ten chladic nepasuje na TR, a 1500W zdroj? nebude to malo?

Tak prosím poraďte chladič a zdroj.

Tak teoreticky by ti mělo stačit přihodit :https://www.alza.cz/ek-water-blocks-ek-veloci... ale nějak nevěřím tomu, že jsi schopen tohle postavit a rozchodit. Svěř to profesionálům, kteří ti udělají custom řešení chlazení.

Nuže dobrá, zkusím se poptat v Liberci.

Custom vodnika ti sestavi:https://www.jscomputers.cz/

32GB DDR4 2666 ECC Reg, CL19, 2Rx4, MicronAsi jsi se nekoukal na specifikace desky, ta paměť nebude ani náhodou fungovat.