» Poradna » Notebooky

Pracovní notebook nový nebo repas

Zdravímpotřeboval bych poradit s koupi pracovního notebooku.Notebook budu používat převážně ke kreslení v CAD a programování PLC strojů často v terénu, takže bych potřeboval něco mechanicky odolného, přenosného a vzhledem k CAD i výkonného. Do současnosti jsem používal HP EliteBook 8560p, s kterým jsem byl velmi spokojen, ale už pomaličku dosluhuje a potřeboval bych ho nahradit. Chtěl bych se tedy zeptat zdejší komunity co by mi mohli doporučit. Vzhledem k mé představě investice do cca 20000 jsem přemýšlel o nějakém repasovaném kvalitním notebooku např. Dell Precision M4800 nebo LENOVO THINKPAD W530 s dedikovanou grafickou kartou. Z druhého pohledu nejsou tyto modely o moc výkonnější od mého současného stroje. Takže jsem se díval i po nových strojích a našel jsem Lenovo ThinkPad E590, ale zde nejsem si jist mechanickou konstrukcí. Dokázal by mi někdo poradit?Děkuji

Odpovědi na otázku

Na to co potřebuješ je 20k málo, standarním repasem se moc výkonově neposuneš, consumer zase nemají potřebný zpracovaní. Alternativa jsou repasy přímo od Dellu, akorát se musí koupit z Anglie nebo Irska, napřhttps://outlet.euro.dell.com/Online/SecondaryInventory... BTW nepotřebuješ na ty PLC stroje sériový port?

Seriové porty už moc nenajdeš. Většinou se komunikuje přes Ethernet, nebo nějaké "spešl" převodníky do usb

Pokud to nepotřebuješ, tak tím líp, máš o dost větší výběr.Ono že se ještě celkem často vyskytujou, pokud někdo má přístroj, který funguje, tak ho nebude měnit kvůli komunikačnímu portu (zvlášť pokud stál několik milionů). Jinak převodníky fungujou dobře tam, kde si přes com stáhneš data, zpracuješ je a nauploaduješ je zpět, ale pokud je potřeba, aby komunikace probíhala v reálným čase moc spolehlivě nefungujou. Z praxe to vidím na DSP procesoru Rane RPM26V, zkoušel jsem 3 převodníky a ani jeden nefungoval, tak jsem pořídil za flašku starý noťas s COM portem, který mám pořád v racku a přes který to nastavuju.

doporučil bych ti HP Zbook 15, ale ten se ti pod 20 tisíc nevejde ani náhodou i když by asi splnil vše... Ale to je tak 7 tisíc navíc - např.:HP ZBook 15v G5 / 15,6"FHD / i5-8300H / 8 / 256 / P600 / W10 / 4QH79EACena s DPH 26 490.00 Kč Operační systém Windows 10 Home 64-bitProcesor Intel® Core™ i5-8300H (2,30 GHz až 4,00 GHz, 8 MB mezipaměti, 4 jádra) Coffee LakeČipová sada Intel® CM246Paměť 8 GB DDR4 2666 MHz SDRAM (1 x 8 GB)Paměťové sloty 2 SODIMMMožnost rozšíření na 32 GBPevný disk 256 GB M.2 SSD PCIe NVMe TLC (+ volný 2,5" slot)Grafická karta NVIDIA Quadro® P600 (4 GB vyhrazené paměti GDDR5)Úhlopříčka displeje 39,6 cm (15,6")Rozlišení 1 920 x 1 080Matný IPS displej, LED podsvícení, Full HD rozlišení, UWVA, AntiGlare...https://www.softcom.cz/eshop/hp-zbook-15v-g5-15-...

Pokud má být ntb víc než jukebox na chatu, tak rozhodně nový. Koupit repas, riskovat, že se něco po*ere a řešit reklamace, nechete; zvláště pak jde-li o práci.

pri teto praci si na sebe novy vydela za 3 dny. neni co resit.

JJ, hlavně při dnešní ceně odborné práce nemá moc smysl řešit cenu HW