» Poradna » Notebooky

Pracovní notebook (do 40 tis. Kč)

Zdravím,rád bych si nechal poradit s výběrem nového pracovního notebooku (nechci Mac). Limit mám do 40 000 Kč.Využití je především práce v prohlížeči a práce s Excelem. Často mívám naráz otevřených klidně okolo 20 záložek. Jedná se o e-mail, toggl, youtube, facebook, různé články, ale hlavně třeba po 5 záložkách v Google Analytics, Google Ads a Skliku, kde 3 poslední weby mému současnému ntbk dávají pěkně zabrat při takovém množství otevřených záložek (jedná se o weby, které při práci neustále načítají a vypočítávají veliké množství dat). Ani nemluvě, když do toho otevřu třeba 2 excely s pár stovkami/tisíci řádky.Představoval bych si procesor i7 (ideálně 10. generaci), 16 GB RAM, 512 SSD, matný/antireflexní displej, velikost 15,6 palců (rád bych numerickou klávesnici), aby baterie aspoň trošku vydržela. Rád bych měl také k notebooku připojené 2 monitory (asi přes dokynu, nemusí tedy být napojení monitorů přímo do notebooku). 70 % času leží notebook na stole, ale zvyšuje se frekvence, s jakou s ním cestuji a pracuji bez monitoru, takže max. do 2,2 kg.Rozhodně nepotřebuji nic kde budu připlácet za design a nechci ani dotikovou obrazovku.Ptám na pracovní notebook a to je priorita, ale chtěl bych se také zeptat, zda se v této cenové relaci dají najít kousky, které by grafikou utáhly nový WoW: Shadowlands. Zapnu to možná tak 2x za měsíc a nic náročnějšího spustit nepotřebuji. Nejde mi o hraní na vysoké rozlišení, hlavní je, když to zvládne plynulé fps na podprůměrné rozlišení. Chladící podložku mám. Uvedu jen GPU, protože ostatní požadavky i pracovní notebooky v této cenové relaci splňují.Minimum - GPU: Nvidia GeForce GTX 760, AMD Radeon RX 560, or Intel UHD 630 (45W) Recommended - GPU: Nvidia GeForce GTX 1080 or AMD Radeon RX Vega 64 (DirectX 12 Co jsem se díval, tak se mi nejvíc zamlouvají:https://www.alza.cz/dell-latitude-3580https://www.czc.cz/dell-vostro-15-7590-seda_... https://www.czc.cz/lenovo-yoga-s740-15irh-se... https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-creator-5-... Případně Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

pochopil jsem, že nVidie řady MX jsou víceméně k ničemu a něco tak tenkého jako Yoga bych s dedikovanou grafikou fakt nechtěl.Zjisti si, jestli ta hra jede na grafice Intel nebo AMD Vega, ale rozhodně bych nebral nic s nVidií.

Podle webu, kde přímo rozebírají HW pro tuto hru by to stačilo pouze na 30+ fps na low settings, což mi přijde dost zoufalé.To get a decent integrated GPU that can consistently give you +30 fps at low settings, just get yourself any of the low-end modern generation processors and you’ll automatically get a recent integrated GPU.Those on the CPU table will have Radeon Vega X graphics(3,5,7) or 6th generation Intel HD cards (Intel HD 620, Intel UHD 620, etc).To push your laptop beyond the lowest settings and still get +60fps, you need any dedicated GPU.MX250 je tam uvedeno víceméně jako minimum pro medium settings se 40-60 fps.

jenže tenký lehký stroj s nVidií se ti bude přehřívat a rychleji odejde. Buď se smiř s normální hmotností nebo se vzdej paření na notesu.

MX250 je dnes k ničemu, iGPU v Ryzen 4500U/4700U mají vyšší výkon. Kdy už nějakou dedikovanou grafiku, tak aspoň 1650, která na WoW bude stačit.

Rozhodně nepotřebuji hrát na co nejvyšší rozlišení a fps, abychom tu do detailu řešili kvality jednotlivých GPU. Kupuji primárně pracovní notebook a jak říkám, tak čas hrát mám tak 2x do měsíce. Jde mi spíš o to, abych to vůbec spustil a mohl hrát plynule (klidně 40 fps na medium settings, nebo 60+ na low, ani to nevadí). Jen bych se nerad bál, že se mi notebook uškvaří i s chladící podložkou.Možná se zeptám hloupě, ale když budu mít ve hře stejné nastavení grafiky, tak se lepší grafika bude zahřívat méně než horší, nebo při stejném nastavení obě stejně?

jenže chceš tenký stroj a přitom chceš hrát - je jedno jak často, ale chceš hrát. A tenké stroje prostě na to stavěné nejsou - buď nedají výkon vůbec, nebo jedou na hraně a ničí se...

Za mě Latitude

Taky se mi hodně zamlouvá, ale má z uvedených nejhorší grafiku, tak jsem to sem zkusil hodit, jestli někdo nebude mít lepší alternativu.

nemiesaj pracovny a herny notebook. Na pracu si kup pracovny (staci za polovicu ceny) a na hry si kup domov desktop

Dve dilci rady:Pracovni laptop a herni desktop urcite zvlast.Rvat to do jednoho je zjevna kikotina.Musite vybrat neco s poradnym chlazenim, chladici podlozka ma nulovy efekt.Jedna otazka:EliteBooky jste vyradil z vyberu proc? Byvaji jednou z nejrozumnejsich voleb na tyhle ucely.

Taky bych doporučil EliteBook...

V nadpisu píšeš, že hledáš pracovní notebook, ale řešíš tady jen výkon na hry.

Pouze jsem reagoval na diskuzi ohledně grafiky. Určitě nebylo prioritou tu přejít na téma notebooku vhodného pro hry.

Pracovni laptop ma integrovanou GK. Tim pozadavkem na vysoce vykonnou diskretni GK jste diskusi presunul jedinym moznym smerem - ke kockopsu.

notebook je prenosne zariadenie kde je ziaduce aby bol maly, lahky. Stroj na hry je ziaduce aby bol velky tucny tazky s vykonnymi komponentami. Nieje mozne toto spojit, lebo vysledok bude velky tucny tazky hlucny horuci notebook. A to nechces.14ku thinkpad E alebo probook bude lacnejsi si kup s 4kovym ryzenom, to das do 20k, a na doma pockaj do januara, povianocne zlavy a kupis pekny ryzen 4600 + rtx3070 alebo konkurenciu od AMD ak nejaka bude.

" Jde mi spíš o to, abych to vůbec spustil a mohl hrát plynule (klidně 40 fps na medium settings, nebo 60+ na low, ani to nevadí). Jen bych se nerad bál, že se mi notebook uškvaří i s chladící podložkou."Tím jsi to posunul do herní kategorie.

Přesně z těchto důvodů si raději nechám poradit od zkušenějších a nyní chápu, že herní výkon od pracovního notebooku nemohu chtít. Takže na hry nyní zapomeňme.Pokud bychom tedy odmysleli celou oblast ohledně hraní, tak jaká byste mi dali doporučení k pracovnímu notebooku?S ohledem čistě na práci, kterou na něm dělám, považuji za hlavní - výkonný procesor (rád bych i7), 16 GB RAM (ideálně s volným slotem kvůli rozšíření na 32 GB), 15,6 palců kvůli numerické klávesnici, 512 GB SSD, matný/antireflexní displej, výdrž baterie, odolnost (není prioritou) a možnost napojení dokovací stanice kvůli 2 monitorům, možnost nabíjení přes USB-C výhodou (není prioritou).Mnou původně uvedený Dell Latitude se mi s ohledem na práci hodně zamlouvá, ale určitě si nechám poradit, pokud jsou nějaké lepší alternativy.

Latitude je fajn, případně zmíněný HP Elitebook, ale rozhodně ve verzi s integrovanou grafikou - tj. Intel HD/UHD nebo Ryzen s Vegou. Pozitivně se to projeví na vice věcech - notebook bude tišší, nebude tolik topit, déle vydrží na baterku a potenciálně bude mít delší životnost.

s Latitude serie 5XXX a 7XXX nič nepokaziš. a navyše u DELLu v cene zaruka NBD on-site na 3 roky.

Co jsem teď kompletně prolezl Alzu a CZC, tak můžu říct, že v cenové relaci 38 000 - 41 000 Kč a požadavkem pouze na 15,6 displej se z business řad Dell-Latitude, Lenovo-ThinkPad, HP-EliteBook dělá tak 95 % notebooků jen s dedikovanou grafickou kartou. Přesto nedoporučujete vzít dedikovanou?Chci se ještě zeptat, zda rozšíření z 16 GB RAM na 32 GB má smysl a pocítil bych rozdíl? Jen zmíním, že pracuji opravdu klidně s 20 otevřenými záložkami, kde většina z nich při práci s nimi načítá veliké množství dat, ke kterému se pak potřebuji rychle vracet. Nyní mám 8 GB RAM a při tolika záložkách se mi už stává, že se na nějakou záložku prokliknu zpátky a nejdříve vidím jen bílou plochu, která se znovu musí načíst.

32 ked nemas virtualne masiny alebo nehras hry je imho zbytocne. V momente ked mas "bielu plochu" pozri vytazenie RAM. Ja mam napr. prave teraz zabrate 4,9GB, takze ci mam 8, alebo 16 alebo 32 nieje ziadny rozdiel.

No a prave proto neni nutne za ten laptop davat 40k..

"HP-EliteBook dělá tak 95 % notebooků jen s dedikovanou grafickou kartou"na to jsi přišel jak?https://www.hpmarket.cz/product.aspJá tam vidím akorát Intel a Vega.

Pouze říkám, že na Alze a CZC má v uvedené cenové relaci tak 9 z 10 notebooků uvedených business řad dedikovanou kartu. Je samozřejmě dost možné, že tam nemají všechny typy daného modelu.

Buď ten Dell, nebo třeba Lenovo ThinkPad E15 s AMD Radeon RX 640. To sice bude spíš na tu práci, ale zas to něco vydrží. Dokovat se to nechá přes usb-c buď s dokovací stanicí nebo monitorem.