» Poradna » Notebooky

Pracovní notebook do 30 tis.

Zdravím Vás,mohli byste mi doporučit notebook do 30tis. Notebook bude určen pro práci, 3D modelování, vektorová grafika, úprava fotografií a další běžné operace, hry hrát nebudu. Co se týče požadavků, vítal bych kvalitní zpracování a dobrý panel - Full HD stačí (preferoval bych alespoň 15,6 palců), procesor AMD Ryzen 7 4700U, RAM 16 GB, HDD 512 GB je dostačující. Co se týče grafické karty nechám si poradit, nejsem schopen říct, jestli bude stačit integrovaná nebo bude lepší dedikovaná? Mockrat díky

Odpovědi na otázku

Momentálně asi nic takového neseženeš. Za ty peníze se možná najde EliteBook 855, ale ten nemá zrovna ideální displej na úpravu fotek.

Je to jednoduché, potřebuješ-li takový NTB, hledej ty s certifikací ISV.

co přesně myslíš tím 3D modelováním? To může být zátěž podobná jak ty hry... Jako pravda, Blender mi tu jel na Intel grafice, ale to bylo jen hobby použití občas.

Myslím tím práci ve SketchUp nebo Autodesk Fusion 360. To jsou jediné dva ve kterých pracuju.

tak jestli neděláš nějaké šílené rendery s raytracingem a pokročilými texturami, tak to asi integrované grafiky zvládnou...

Aktuálně nejblíže k tomu je asi EliteBook 855, ale pozor, ne skladové notebooky, jelikož skladové mají slabé displeje, ale nechat si udělat sestavu na míru, tam se dají objednat LCD s 400 a 1000 nits a hlavně 100% sRGB. Dodání takové sestavy je tak 6 - 8 týdnů, dnes spíše těch 8 Problém je, jeslti by stačila Rezenovská integrovaná grafika. Sice je na integrované slušně výkonná, ale jak už bylo řešeno, záleží, co znamená to 3D modelování.No ona by se stejně nějaká výkonnější v tom úzkém těle upekla...

Děkuji za doporučení. Kde je možné poptat takový ntb, prosím Vás? U velkých prodejců jako Alza nebo CZC? Nemám s tím zkušenost. Jinak 3D modelováním jsem měl na mysli práci ve SketchUp nebo Autodesk Fusion 360. Dále Illustrator, InDesign, Corel, někdy AutoCAd.

Spíše ne, ti mají jiné smlouvy s HP optimalizované na OnLine prodej, zkuste najít pomocí https://locator.hp.com/cz/cs/(1)&ml___region=CZ ale zvolte firmy, ne SOHO.

Já bych potvrdil to co říká kolega, na trhu je to dost bída a ten elitebook je přesně to co potřebujete - ale opravdu si dejte pozor abyste si nekoupil srágoru s tím slabým displejem a s horším spektrem co prodejci většinou mají skladem, takže pouze ty více svítivé modely se 100% sRGB na objednání a čekačku.

on by teoreticky šel i Zbook:https://www.hpmarket.cz/product.aspale jsou dražší a levnější verze mají defaultně dost malé disky... Je to podobná kategorie jako Dell Precision, takže i ta konstrukce by měla být robustnější než běžný konzum.

A není lepší stolní PC? 15.6" ve fullHD je dost málo a za 30 tyšyc už se dá pořídit slušný stroj i s monitorem.

Byla by to lepší možnost, ale bohužel často ntb. přenáším a mobilita je pro mě důležitá.

To už by jsme se nebavili o AMD, ale o Intelu. Pokud se dobře dívám