» Poradna » Notebooky

Pracovní notebook do 25.000,- Kč

Prosím o radu ve výběru pracovního notebooku.Cena: dává mi smysl něco kolem 25.000 KčVyužití (dle priorit): internet, office, hudba, filmy, photoshop, starší hryPožadované vlastni: i5/i7, SSD, FullHD nebo vyšší, 14/15,6 velikost, bez mechanikyVýrobce: ideálně DELL, Asus, nebo HP, v tyto značky mám vyšší důvěru (názor?)Moc mě baví tento ASUS, ale ještě není v prodeji: https://www.alza.cz/asus-zenbook-ux410uaJe to dobrý výběr? Doporučíte mi prosím i jiné možnosti? Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Vždyť tohle je přeci hrozně ošklivý :D Přesto díky za názor.

na fotokrám a hry není ultrabook dobrá volba. Radši něco normální velikosti.

Hry nejsou vůbec priorita. To, že si občas zahraji Minecraft mě v tomto případě nelimituje. Nějaké další názory?

prostě si kup nějaký normální notes - žádné 2v1, ultrabook ani jiné ULV prasárny - prostě nějaký Probook nebo tak. Na Dell XPS se finančně asi nedostaneš, tak bych nedával takový důraz na design a šel spíš po parametrech a rozumné značce.

tohle by nemuselo být marné:https://www.czc.cz/acer-aspire-v15-nitro-ii-...

Díky za odpověď.Máme ale asi jiné priority. Jde mi o konzervativní tenký notebook s i5/i7 a SSD. Přemýšlím ještě nad tímto DELLem, ale ten má jen TN displejhttps://www.alza.cz/dell-vostro-5568

mluvíš o Fotokrámu a starších hrách = tenký notes to neuchladí = je to kravina!!! Pokud chceš tenké surfovadlo, tak si posluž. Já měl pár těch ultrabooků v ruce a nechtěl bych to na vážnější práci ani náhodou.

BTW, co se ti nelíbí na tom Aceru? Ten je designově konzervativní až až, má i5 HQ a výkonu až až.Ten Dell není taky špatný, ale máš tam U- procesor. Ten displej máš holt smůlu, zas tak vysoký rozpočet nemáš, aby sis mohl bůhvíjak vybírat.

Asi jsem to špatně napsal hned na začátku. Využití dle % času:85 % práce v prohlížeči10 % opravdu starší hry (bez nároku na výkon)5 % photoshop, officeZároveň chci asi spíš tu 14, ne 15,6. Nepotřebuji místo na disku. Mám důvěru k DELL, Asus, HP.

preferenci 14 palců jsi opravdu měl napsat na začátku. "Nepotřebuji místo na disku"Ten Fotokrám jako nechce nic? Pokud v tom nechceš jen ořezávat fotky nebo základní kraviny, co lidi dělají v Irfanu a spol. tak na to nemusíš ani kupovat Fotokrám.

Ty mas nejakou alergii nebo fobii na photoshop?

Ne, ale takovýhle SW si nikdo nekupuje na ořez fotek z dovolené a pak se lidi diví, že to na notesu nechce načíst 100 MB PSD soubor s jejich projektem nebo něco podobného. A že jakákoliv operace pak dlouho trvá.

Pokud napsal do požadavků SSD disk, tak si nemyslím že se nějaké dlouhé čekání bude konat.

Dobrý den, jak tak koukám tak se k Vám nedostala žádná hezká odpověď.Já sám mám herní počítač, ale prošel mi rukama low end od HP, Macbooky od Applu (staré i nové), měl jsem tu čest s pár Acer notebooky a sám jsem si koupil UX310UQ, neboť dedikovanou grafiku využiju. Vrátil jsem ho kvůli chybě v popisku kdy mi tehdy (Září 2016) tvrdili že má IPS, což nemá.Říkáte že hry moc nehrajete, případně starší tituly a v takovém případě je pro vás ideální vámi navržený UX410UA. Sám jsem si objednal UX410UQ a nyní na něj čekám. Myslím že mohu s klidným svědomím říct že vím co tento notebook obnáší neboť je téměř totožný s modelem který jsem vlastnil.Takže k věci, integrovaná grafika vám zvládne jednoduché hry, rozlišení obrazovky sedí vaším požadavkum a dostupnost by měla být do týdne (max 2). Neboť u Slovenských bratrů již mají notebook naskladněn .Doporučil bych počkat a poté budete opravdu nadšen