» Poradna » Mobily

Pracovní mobil do 6000Kč

ZdravímHledám pracovní mobil pro učitele (50 let) do 6000Kč. Bude na tom provozovat MS teams, brouzdání po internetu, emailový klient, focení, nfc platby, mobilní bankovnictví a hotspot.Prioritou je výdrž baterie. Jelikož nebude hrát žádné hry a nebude provozovat náročnější aplikace, tak výkon není prioritou.Jaký byste doporučovali? Momentálně se klaníme k Realme 8

Odpovědi na otázku

Doporučuji také ten Realme 8, ideálně 6/128 GB. To samé jsem pořídil pro tchýni i manželku a musím uznat že za tu cenu je to parádní mobil. Ženě vydrží 4 dni. Pro vaše požadavky vše splňuje a navíc ho čeká aktualizace na nejnovější android 12...

Já nedávno do rodiny pořizoval Realme 8 5G 4/64 GB a byl jsem velmi pozitivně překvapen. Jak svižností systému, tak zpracováním.Jedné, co je na něm úplně debilní, je umístění tlačítek na úpravu hlasitosti naproti zapínacího tlačítka. Musel jsem zakázat snímky obrazovky na Power Button + Volume Down, protože si majitelka jen zbytečně plnila galerii nesmysly téměř při každém pokusu o odemčení.

Suhlasim s obomi Realme. Za 6000 je este dobra Motorola G60 6/128. Cisty Android je vyhodou aj do buducna, ziadna zasekana nadstavba (kvoli tomuto by som napriklad z vyberu uplne vyradil Xiaomi a Samsung), super fotak s velkym cipom (1/1,52"), splnuje aj ostatne poziadavky. 6000mAh baterka v kombinacii s uspornym Snapdragonom znamena dlhu vydrz, akurat je to uz celkom tazka 225g krava (napr. oproti 177g Realme 8).

Poco X3 / X3 pro

Jsem za co nejvýkonnější HW s co největší RAM a minimálně 128 GB vnitřního úložiště. Foťák bych řešil asi jako to poslední. Baterii částečně taky.Ono je lepší mít sice "krám, co je každou chvíli na nabíječce" než krám, co sice vydrží dva dny, ale když s tím něco děláte, máte chuť s tím švihnout o zem. HW nároky stoupají a (nevyměnitelná) baterka degraduje rychleji, než by si člověk přál.

S tým dôrazom na svižnosť súhlasím, ale myslím si že to dnes je menej o chipsete a viac o optimalizácii systému. Často vidím napr. že papierovo výkonnejší Samsung pri reálnom použití prekoná papierovo slabšia Moto preto že Moto má krásne optimalizovaný čistý Android a Samsung žravú nadstavbu. Zameral by som sa preto v prvom rade na čistý Android (Moto, Realme, Oneplus...) a až potom v rámci toho na papierové parametre.

Pracovní mobil znamená, že to bude zarollované v nějakém MDMku? Nebo to je jen nějaká vlastní definice?

Prostě mobil, na kterém bude schopen něco odbavit. Napsat zprávu, napsat email, robrazit si něco na teams, zaplatit. A nebude na něm hrát hry, žádné.

Na to mobily jsou, jde to prakticky na všech jen to chce NFC (není všude). Mně je sympatická Moto, celkem čistý Android.