» Poradna » Programy

Práce v Total Commanderu-tvrdý oříšek

Dobrý den. Mám pro Vás úkol a jestli mi ho pomůžete vyřešit, velmi mi pomůžete a ulehčíte život
Jedná se o přesun souborů (obrázků) do mobilního telefonu na SD kartu. připojením není problém, samozřejmě Mass storage. Včera jsem si několik hodin marně lámal hlavu nad tím, jak co nejrychleji a s minimem práce zkopírovat svou sbírku fotek do mobilu, samozřejmě za předpokladu, že mám fotky uložené v určité struktuře složek a já potřebuji zkopírovat jen některé a sice zmenšeniny uložené ve složce Low. Použil jsem Total Commander a na nic rozumného jsem nepřišel.
Jak vypadá struktura složek:

\Archív
\Rok
\Datum a název události\ High
Low
Original

Já potřebuji zachovat tuto strukturu složek i v telefonu, s tím, že tam chci pouze složku Low! Včetně všech nadřazených!
Složka High obsahuje upravené fotky v původním rozlišení, ve složce Low jsou připraveny soubory pro telefon a složce Original jsou Originály.

Zkoušel jsem v TC zadávat různé podmínky, jako *\Low a podobně, no nejde to. Buď to zkopíruje strukturu složek, ale bez souborů, nebo jen nějaké soubory, ale ty ve složce Low nikoliv. Odborníci na tuto práci, ozvěte se! Díky

Odpovědi na otázku

Nevim, jestli jsem to spravne pochopil, ale mne to pripada jednoduche. Kdyz si pripojim mobil pres USB, ten se mi ukaze jako dalsi disk. Dam na nej kurzor a pomoci klavesy F7 si manualne vytvorim vsechny adresare. Pak otevru adresar LOW na mobilu, pak na pevnem disku a jeho obsah nakopiruju do otevreneho adresare LOW na mobilu. Aspon tak to chapu - ty chces mit vsechny soubory podle hierarchickeho vnoreni, ale vsechny maji byt prazdne, krome LOW. Chapu to spravne?

Nebo si ty adresáře nechám vytvořit (zkopírovat) automaticky
stát na nejvyšší nadrřazené složce, zkopírovat s parametrem */*.*, tím se zkopíruje jen adresářová struktura, a pak soiubory ue složky LOW nakopírovat ručně.

Bliss: Ano, chápeš to správně, chci na mobilu totožnou hierarchickou strukturu, ale soubory by obsahovala pouze složka Low.
A ještě lépe aby tam byla jen složka Low, bez Original a High.
Jenže to co navrhuješ, vydá na práci na celý den i více. Proto to chci zautomatizovat, věřím, že to v TC lze.

Pozitron: už jsi blízko, ale pořád zbývá ruční kopírování souborů do Low a mazání složek High a Original.

Tady by měl být obrázek, jak to vypadá v Zoneru.
http://img228.imageshack.us/img228/6968/ukzkazoner.jpg...

Nerozumim. Vzdyt pres klavesu F7 vytvorit nejakych pet vnorenych adresaru je zalezitost nekolika sekund. Pak si otevres LOW na HD i na mobilu, hviezdickou oznacis vsechny soubory v polozce LOW kterou mas na HD pak stlacis F5 a pak uz to jse samo.

Bliss: Nerozumíme si. Koukni na ten obrázek, co jsem nalinkoval. Jak vidíš, jsou tam fotky od roku 2003 do dnes.
Kdybych ručně na mobilu vytvářel identické adresáře a plnil složky Low soubory, zabere mi to týden. Určitě to musí jít nějakou zkratkou v TC zautomatizovat.

Asi jsem "méně chytrý" nebo mi něco unikolo, ale nějak nechápu proč tam proboha chcete nechat i ty prázdné složky ?
Osobně bych to řešil pouze čistou kopií toho co tam chci mít za data a nikoliv prázdný složky.
Ale jinak přeji hodně úspěchů při vymýšlění takovéto "pakárny"

jo a co takhle použít fci "Pouze soubory tohoto typu" - pokud máte fota jako klasická JPG, tak bych ta ve složce LOW změnil např na .jp a nechal kopírovat je.

Napsal bych si obycejny batak "Neco.bat"

http://www.ewa.cz/pages1/1816.htm...

xcopy a poustet to v davce

Včera sis nad tím několik hodin lámal hlavu, dnes čekáš přes dvě hodiny na zázračné řešení. Odhadneš kolik GB dat jsi za tu dobu už mohl ručně zkopírovat?

AnJa: Nechci tam žádné prázdné složky, nepochopils zadání.
Na druhé straně je dost těžké popsat, jak to vlastně chci.
Jo, ručně bych to možná už měl, ale já chci stálejší a méně namáhavé řešení, protože dost často v telefonu formátuju kartu opakovaná práce, toť smysl mého snažení ji odbourat.

Odpoved zde jiz padla - pokud potrebujete, aby ten "batak" nekdo napsal za Vas, tak budete mit asi smulu...

Nejsem programátor, takže neumím napsat "baťák"
Chci jednoduché a rychlé řešení v Total Commanderu

Kreténe - tak si přečti manuál k Total Commanderu - a nebo zaplať. Je to docela prosté.

oznacte slozku "archiv"
alt+F7 (hledani souboru)
melo by byt zaskrtnuto hledat pouze ve vybranych slozkach a souborech
do jmena hledaneho souboru napiste "low"
na zalozce rozsirene v sekci attributy je mozne vybrat, aby se nazev hledal jen mezi adresari (slozkami)
tlacitko hledej vyhleda vsechny vyskyty adresare s nazvem low
tlacitkem zobrazit vysledek v panelu budou nalezene adresare low pohromade v jednom z panelu
pomoci ctrl+a je vsechny oznacime
pomoci alt+F5 je dame komprimovat(melo by byt zaskrtnuto ulozit soubory vcetne cesty a zkomprimovat vcetne podslozek
Do archivu se tak ulozi jen vybrane adresare se soubory, ktere obsahuji (s cestou od pismene disku az po nazev low)
Archiv otevrete pomoci totalcommanderu, proklikejte se az k nazvu archiv a ten nechte zkopirovat na pametovou kartu.

Velice děkuji uživateli Beda 2. To je přesně to, co jsem potřeboval. To by mně v životě nenapadlo jít přes tu komprimaci. Tvůj návod si uložím, když se postupuje bod po to celkem rychle. Takže díky moc!

ja som to absolutne vobec nepochopil... chce to vysvetlit znova, po lopate, krok po kroku, co mas teraz, co chces, kam to chces, ako to ma vyzerat vo finalnej podobe a aj ten na zaciatku uvedeny priklad architektury ako si to nazval ( stromova struktura adresarov ) je dost chaoticka

cize sprav vypis stromovej struktury adresarov ako to mas teraz a potom napis, ako to chces

popis prikazu DIR na vypis adresarov vsakovatymi moznymi sposobmi najdes takto:
WIN+R,napis "cmd",ENTER,napis "DIR /?",ENTER

proste to musis popisat dopodrobna, inak ti nik nebude vediet poradit, kedze nik nevie, ako to tam presne vsetko vyzera u teba teraz a ako potom...

Beda 2: Celkem druhý rozumně vypadající návrh, který jsem dostal. Pořád to ale vypadá strašně složitě. Ale vyzkouším to.

Pro ostatní, co vůbec nepochopili zadání. Místo chaotického popisování struktury adresářů dávám tento obrázek:

http://img228.imageshack.us/img228/6968/ukzkazoner.jpg...

Zadání je: Chci kompletní adresářovou hierarchii počínaje složkou Archív dostat do telefonu. S tím, že se nezkopírují složky Original a High, bude tam pouze Low se soubory. Na této ukázce je rozkliknutý pouze rok 2009. Ostatní obsahují mnohem více adresářů a ruční kopárování by bylo zdlouhavé (opakovaně).

Líp už to popsat neumím, základ je prostudovat si ten obrázek

Ani desat obrazkov mi nepomoze pochopit naco pchat do telefonu stovky starych obrazkov - robit z mobilu archiv.
Mobilom fotim a obrazky ukladam do PC. Ale opacne ?

Palo: Taky odhaduji, že se jen tazatel baví. Máš pravdu, že celé je to nesmysl. Navíc jak píše, často kartu v telefonu formátuje, proč by tam tedy ukládal rozsáhlý archiv. Ale teoreticky - vytvořit v PC prázdnou adresářovou strukturu a naplnit jen složky, které potřebuje je otázka několik minut. Jak jsem psal nahoře, i kdyby karta v mobilu měla 64 GB, za ty dva dny, co to tady zkouší, by to měl xkrát hotové. A příště už jen připravený strom z PC dal znovu celý zkopírovat. Pokud to myslí vážně:
Petr67: Základ není prostudovat obrázek, ale osvojit si rutinní a efektivní používání Total Commanderu.

Nikoliv, nebavím se, ale Beda2 na to kápl a dal mi přesný návod. Čtěte výše. Teď už na jakkoliv velký archiv aplikuji tuto metodu a za pár minut je hotovo
Já jsem hned říkal, že v TC musí jít. I když to není zrovna obvyklá operace.