» Poradna » Počítačové sítě

Práce přes vzdálenou plochu pomocí Zyxel VPN, který funguje jako klient

Zdravím kolegové,Potřeboval bych poradit s něčím v čem nemám žádné zkušenosti a v této problematice jsem ztracený.Potřebuji nastavit Zyxel VPN2S, tak aby fungoval jako klient. laicky řečeno, že PC bude zapojený do tohoto zařízení a zařízení bude napojené na router u mě doma (musí to být takto).Potřebuji se kvůli práci připojovat vzdáleně, ale netuším vůbec jak na to, dělal jsem si kolem toho nějaký research, ale bez úspěšně. Pravidlo na firewallu v práci mám již hotové, akorát mi zbývá udělat, ta "domácí část". Všem děkuji moc za rady :)

Odpovědi na otázku

Nevim uplne, jak si to predstavujes, protoze jsi nenapsal nic o tom, kde ma byt VPN server. Obecne receno potrebujes nastavit site-to-site VPN mezi tim Zyxelem a VPN serverem v praci. Pak musis vyresit routovani - doma to asi nebude problem, ale v praci musi svemu PC (nebo vsem PC) vnutit pomoci routovani myslenku, ze kdyz potrebuji komunikovat s IP adresou tveho domaciho PC, musi jit skrz tu VPN.Vic se vzhledem k dodanym informacim poradit neda.

Pokud někdo nastavil firewall u vás v práci, a nejedná se jen o nastavení pravidel, ale i VPN a routování, měl by taky říct jak má být nastavený ten zyxel. A nemusí se jednat jen o site to site VPN ale může to být i klientská VPN. O to je to obvykle jednodušší, protože většina nastavení se dělá na straně serveru (což je ten firewall v práci), a klent pouze musí umět správný druh VPN, obvykle SSL, a správný mód, v tomto případě asi network extension . Samozřejmě funkční bude i Site to Site, ale tam se musí lecos ušít ručně na obou stranách.Bez znalosti oné opačné strany v práci se ale nikdo nikam nehne, takže člověk co to umí nastavit na straně v práci, bude ideálním kandidátem na pomoc, prom toho že samozřejmě musí vědět, jaké adresy, klíče, hesla, případně certifikáty, budete potřebovat.