» Poradna » Ostatní

Práce jako Tester - zkušenosti

Zdravím, ucházím se o pozici junior testera a na pohovoru na mě čeká technický test, prý tam bude hlavně SQL, ale i další věci. Pro pozici je ještě vyžadován skriptovací jazyk a pokročilá angličtina. Mám SŠ s maturitou a nedokončenou VŠ.Protože s touto pozicí nemám dosud žádné zkušenosti a přecházím dá se říci z jiného oboru, chci se zeptat, jak velké technické znalosti (zejména teda SQL a ten skriptovací jazyk) se podle vás na podobné pozici očekávají.Aby bylo jasno - zkušenosti mám s SQL a Pythonem, i když jenom mimo zaměstnání, jen bych si chtěl udělat představu, jestli jsou dostatečné a co si třeba dostudovat. Taky nečekám žádné exaktní odpovědi, opravdu to chci čistě pro orientaci. O pozici mám opravdu velký zájem a chci se co nejlépe připravit.Taky by mě zajímalo, o jaký plat si případně říct (práce je v Brně).Díky moc všem za rady!

Odpovědi na otázku

Tahle "práce" je prostě hobby, za to žádný "plat" neočekávej. Důvod? Ti co to ovládají dělají za skutečný plat, takže sehnat někoho fundovaného za "pivo a Startky" je nemožné a proto mají šanci "všichni". Naivů co si myslí že zbohatnou na "beta testování" kteří vůbec netuší o co jde, ale na "rychlý výdělek" slyší spolehlivě je bohužel pořád dost. Proto pak ty výsledky vypadají jak vypadají ... Příkladem budiž třeba Avast .... "miliony" amatérských betatesterů se podílí na tragickém výsledku .... Co si tak asi myslet o produktu firmy, které stačí ke štěstí názory a výsledky nějakých "betatesterů" ...

No,už ta pozice " junior tester"...to mě děsí...a hodně děsí....to zní divně. Ze školy jsem už pár letm, vím o řem mluvímn. Do to toho bych nešel...ale možná pro tebe jako odrazový můstek je to dobré....kdo ví...ale osobně bych tam asi nebyl dlouho, jen to bral jako prestupni stanici...

Opravdu si myslím, že s mými zkušenostmi je to jako ten "odrazový můstek" skvělá příležitost. Bohužel jsem se nedozvěděl odpověď na mou otázku - jaká úroveň znalostí se očekává :)To, že nejde o pozici pro experta s 10ti letou praxí, je mi jasné a takovou práci ani nesháním.

Jednou jsem se nechal zlakat na pozici testera - slo prave v Brne o sirfrovaci produkty a dalsi bazmeky. Jednim slovem - je to vopicarna a neskutecna rutina uz po par tydnech. Nejhorsi byl pocit, ze delam praci k prdu - produkt se stejne vydal i s mnozstvim objevenych chyb, protoze se je nikomu nechtelo opravovat. Docela rad jsem se zase vratil k outsourcovane sprave...

Když ani neumíš na netě vyhledat info, co to obnáší, a zvládne to školou povinné dítě, tak co chceš vlastně testovat? Svoji neschopnost tu už ukazuješ.

Informace o samotné pozici jsem si samozřejmě vyhledal. Ne každá pozice testera má stejné požadavky, proto jsem se zeptal tady. Není nutné hned útočit. Já se raději zeptám blbě, než vůbec

Ocekava se zcela jiste schopnost prace s mysi a klavesnici. Jestli se ocekava i neco navic, to se musite zeptat toho, kdo Vam tu praci nabizi*. (Obvykle se ocekava, ale zdaleka ne vzdy.)* A taky se tak nejak predpoklada schopnost komunikovat.. kterou jste zatim moc nepredvedl. ;o)

pokud se v SQL a Pythou základně orientuješ a jsi schopen na požádání vyplodit nějaký triviální dotaz nebo scriptík tak bych se tím netrápil, od junior testera se myslím nic extra neočekává a co budeš potřebovat se bez problémů během práce doučíšpokud jak píšeš měníš obor tak si na rozdíl od místních expertů myslím že to pro tebe může být dobrý starts platem bych si nedělal přehnané představy - víc než průměrný plat bych asi nečekal,ale bral bych to tak že se můžeš něco naučit a zhodnotit to pak na nějakých lepších pozicích

Děkuji za první smysluplnou odpověď

Mno, až tě tedy angažují a dostaneš první plat, tak dej vědět a pak se uvidí která odpověď byla smysluplná jako první ...

Pak už se neozve, protože se hanbou propadne.

A tak já bych neřekl "propadne hanbou", prostě mě zajímá jestli vystřízliví a vrátí se nohama na zem

Nerozumím :) Neočekávám, že budu dělat s mými zkušenostmi TOP pozici s nástupákem 30k+, ani že budu do 3 let dělat manažera. Chci především zkušenosti, makat na sobě a odrazit se postupně výš.Nebo co konkrétně doporučujete Vy? Nespolknul jsem všechnu moudrost světa a rád se nechám poučit (bez ironie).

A tak jako ten odrazový můstek proč ne, však tam nemusíš ztvdnout roky.

Ad1 ) jak to bude vypadat a jaký to má smysl jsem Ti napsal nahoře ...Ad2 ) Všechno je v naprostém pořádku až do chvíle kdy jsi napsal " Taky by mě zajímalo, o jaký plat si případně říct " a od toho se odvíjelo všechno další co jsem napsal já .... Ještě jsi nic nepředvedl, navíc se o to ucházíš ve velmi srandovní sféře a už si chceš o něco říkat? takhle to dneska nechodí panáčku Mi je jasné že všichni tihle mladí mají dojem že na ně všude čekají s otevřenou náručí a proto jsem zvedav na to jak se budeš tvářit až poznáš jaká je realita. Budou s Tebou vymetat co se dá, honit Tě jak nadmutou kozu a nakonec budeš rád že dostaneš na vlak .... Jinými slovy pokud to myslíš s tímhle oborem vážně, vem to za jiný konec, protože šaškování na pozici betatestera nikam nevede ...

"O jaký plat si říct..."Jenže kolikrát na pohovoru tahle otázka padne. Tak se ptal třeba okrajově, aby přehnaně nepřestřelil.

Otázka na plat je na pohovoru úplně běžná, skoro bych až řekl 100% jistá. A nechci přestřelit. Vůbec nemám dojem, že na mě čekají s otevřenou náručí. A už vůbec si nemyslím, že jsem mistr světa To jsi mě asi špatně pochopil.

Mno, tak ta otázka na pohovoru úplně běžná není, tos toho asi zatím zažil dost málo a pokud tam padne, tak je vůbec nezajímá cifra kterou si řekneš, protože oni už předem ví, kolik Ti dají, je zajímá jak zareaguješ, protože i podle toho se pozná co jsi vlastně zač ... A pochopil jsem tě velmi dobře ... právě proto Ti přeju aby Tvé ryzí nadšení a sladká nevědomost a neznalost reality nebyla zakalena výší prvního "honoráře" a tím, jak se bude ta práce lišit od primárních slibů zaměstnavatele .... já nejsem dnešní kamaráde

No lišit, jak se to vezme, bude to podložka, rohožka prostě Stoupa, poskok pro všechno.

A tak já neříkám stoupa, ale když se věnuješ nesmyslné práci, budeš brát nesmyslné peníze ... co to jako je za práci "tester" ?

To je označení, které maskuje to, co po něm budou chtít doopravdy.

Myslíš něco jako "Detektiv v supermarketu" který pak fakticky šaškuje na parkovišti ve špatně střižené uniformě a sbírá vajgly před vchodem do Lidlu?

Lépe bych to nevystihl.

už tě tady chvíli pozoruju a plkáš k tématu kde jsi naprosto mimo mísu

A jéje pozorovatel, tak nebudu rušit.

rád naslouchám odborníkům jako jste vy dva s Justinem Bieberem

Budiž.

Skutečně? Tak naslouchej, pusť si toho svého Justina Biebra, mlč a šoupej nohama, když se dospělí baví

s tím platem můžeš orientačně mrknout zdehttp://mujplat.cz/hlavni-stranka/platy-v-cr...

Dobrý den, jmenuji se Andrea a jsem HR specilist ve společnosti ARTIN. Hledáme nové zaměstnance do pozic v oboru IT, a to konkrétně Tester a Analytik. Pokud jste již nasbíral nějaké zkušenosti, hledáte změnu od stávající práce či si chcete rozšířit své znalosti neváhejte mne kontaktovat. Máme pro Vás i zajímavá školení, a to i do ostatních odvětví IT. Mějte se

Dobry den, mohli ste nehat kontakt na seba, je to trošku lepšie ako v takejto forme...Môžte sa mi ozvať?

vložil som tam mail ale nevidim ho, som prvy krat na tejto stranke, aron.gordon7@gmail.com

Souhlasim tato odpoved byla aspon k otazce ostatni mi prijde ze jen hejtovali. Ceka me uplne to same. Junior tester, protoze vim ze kod se rychle uci jsem zvedav jak to budu stihat. Drzim palce. A s penezma .... Je to lepsi jak servisni technik.

Zapomeň. Raději dělej do grafiky, webu nebo programuj. Či kombinuj HW technologii a technický obor.

Pochopili vůbec teenageři Dolph a Justin.B o jaké pozici se mluví? Mě přijde, jako kdyby mluvili o dobrovolném betatestování počítačových her. Každopádně požadavky na junior testera se mohou lišit podle produktu, který firma dodává (testování hw typu jednočipové řešení někam do fabriky vs testing u dodavatele business aplikací jako CRM). Protože se ale jedná o juniorní pozici, požadavky budou minimální. Trocha angličtiny a SQL mohou být plus, ostatní se tester naučí po nástupu. Kolikrát se stejně testují systémy vytvářené na míru a kde se je asi učit.Není to ale úplně jednoduché povolání, to s čím trpí programátoři si testeři vynahradí otravností jejich práce.

Zdravim tak ako ste nakoniec dopadli platovo na tej pozicii ak sa mozem opytat?

Protože je zde v odpovědích hodně nepřesností a mýtů, chci některé věci aspoň trochu ujasnit. Testování softwaru se věnuji 20 let a je to úžasná práce, která může být i koníček. Každopádně se jí dá velmi dobře živit. Konkrétní platy a jak se připravit na pohovor testera, najdete přehledně ve článku https://kitner.cz/testovani_softwaru/jak-za... . Co se týče zkušeností, které tester musí mít, tak velkou výhodou je technická vysoká škola. Není ale podmínkou! Důležité je, zda je tester schopen rychle pochopit aplikace a programy a následně se naučit je ovládat. Další zásadní dovedností je schopnost vcítit se do uživatele = rozumět jeho potřebám, a v neposlední řadě to je schopnost analyzovat příčiny chyb. Tedy pokud něco nejde, umět zjistit co je příčinou této nefunkčnosti. Více se tomu věnuji v článku https://kitner.cz/testovani_softwaru/jak-te...

Já dělám testera v Pražské firmě, kde už mi to dost leze na mozek, chtěl bych si nají zajímavější práci, dokážete někdo poradit, po čem se dívat?

Já měl velké štěstí, když jsem hledal práci testera, tak jsem narazil na společnost, kde jsem se zaregistroval, a našel jsem díky nim práci za velice dobré peníze.

Kde přesně ta společnost působí? ve kterém městě? mohl by jste prosím napsat, jak tohle přesně funguje?

Jedná se o společnost coolpeople .cz, která má pobočky v Praze a Brně, podívejte se na jejich stránky, ale funguje to tak, že se u nich registrujete, uvedete svoje dovednosti, a oni Vám pak budou posílat nabídky práce Vám přím na míru.