» Poradna » Počítačové sítě

PPPoE server na pfSense bez přístupu na net.

Dobrý den mám dotaz. Mám pfSense mašinu a na ní PPPoE server ale když se k tomu připojím skrz Windows PPPoE klient nejde přístup na net vím že to má něco společného s firewall pravidlama když jsem to řešil všiml jsem si že packety na net proudí ale již ne naopak z netu do PPPoE klienta. Poraďte prosím.

Odpovědi na otázku

Napadá mě například NAT masquerade. Možná packety odchází se špatnou IP a vrací se někam úplně jinam. Takže zapnout masquerade a možná to bude fungovat. A nebo je to něčím jiným.

Furt to nefunguje hraje nějakou roli to že na PPPoE serveru mám interface nastavený na WAN jelikož internet mám z brány dotažený přes switch do pfSense přes lan port.