» Poradna » Počítačové sítě

PPPoE konektor

Čauko lidi, existuje nějaký PPPoE terminátor, kde na jednom konci bude WAN kabel od providera (řekněme O2) a na druhé si natáhnu svůj kabel k mému routeru?Rád bych se vyhnul tomu, že doma budou v podstatě 2 routery, kde jeden z nich bude v režimu bridge.Není to pro mě problém, jen preferuji lepší řešení, pokud je to možné.Díky.

Odpovědi na otázku

PPPoE není konektor. Je to způsob připojení k providerovi. Typicky se používá u xDSL přenosu. Od O2 nemáš WAN, ale právě xDSL přípojku, za kterou musí následovat modem a za ním router (obvykle je modem + router v jedné krabici). Upřímně, úplně jsem nepochopil, jak ten dotaz myslíš, ale máš 3 možnosti řešení. Pokud se budeme bavit o O2 s xDSL přípojkou, tak ti do domu vede v podstatě telefonní linka a tu si buď můžeš protáhnout jakoukoliv obyčejnou dvojlinkou až k modemrouteru nebo můžeš u přípojky umístit samostatný xDSL modem v režimu bridge a z něj táhnout klasický ethernet k jakémukoliv routeru, co si koupíš a nebo umístit modemrouter přímo u přípojky a z něj tahat ethernet na všechna místa, kam potřebuješ.

Ano.Třeba kterýkoli dvouportový Mikrotik půjde takto nakonfigurovat.

Cetin Terminator by tady měl být do konce roku. "Terminatory už testujeme ..."https://www.lupa.cz/clanky/robert-pesta-cetin... ---"Internet bude na koncového uživatele všude koukat z gigabitového ethernetového portu terminatoru a to je celé."

Jak to tak čtu, tak "terminator" je jiný název pro xDSL modem (nebo optický modem) bez nástavbových zařízení (NAT router, wifi).(Jestli ho budou napájet po vedení, nebo bude mít člověk doma napájecí adaptér, se nezmiňují.)

Má to vstup na napájení. Klasický kulatý.

Muzes pouzit VDSL prevodnik Planet VC-231, bude se chovat jako hloupy bridge a pak si vsechno ohledne PPPoE vyresis na svem routeru...Nejake krabicce se proste nevyhnes.

Toto zarizeni musi byt na obou stranach linky, a nenagrazuje xDSLM modem. Tudiz pro beznou pripojku nepouzitelne.

Nemusí. Mám to vyzkousene.Da se i nastavit do rezimu, kdy se tvari jako dslam a normalni modem od O2 si s tim normalne navaze DSL spojeni.Tak nemel blbosti, kdyz nevis.

takze stejne pro tazatele stejne nepouzitelne... precti si poradne dotaz.

Ja ho cetl, neboj. Proto jsem mu napsal, ze se nejake krabicce stejne nevyhne. Nauc se poradne cist a trochu potrenuj schopnost rozumet psanemu textu.Preji Ti hezky den.

to by jsi mel spis ty protoze jsi odpovidal na to na co se tazatel neptal