POZOR!! Podvodné připojení u Data non stop.

Ve výpisu Eurotelu - tarif Data non stop (mimochodem prvním) se mi objevila položka Datová služba mezinárodní za 22,85 Kč za minutu bez daně. Nejednalo se sice o nějakou horentní sumu, ale nezdála se mi ta taxa, tak jsem volal na infolinku a tam mi řekli že jsem byl několik minut připojen k internetu přes nějakou jinou zahraniční společnost.  Mám nastaveno od počátku připojovací číslo Eurotelu t.j. nějaké ty hvězdičky křížky a jedničky - nikdy jsem to neměnil, po pravdě řečeno ani nekontroloval - až teď co mi přišel výpis, ale vše je v nastavení i teď OK. Tak jak se mi může mobil připojit přes nějaké Kajmanské ostrovy (když je u nás signál jen Eurotelu) a po několika minutách zase se vrátit sám od sebe zpět k Eurotelu. Nejde mi teď o těch pár minut, ale o to aby to příště nebylo 50 000Kč. Trávím na internetu celý měsíc 2 - 3 hodiny denně a z toho 5 minut jsem, aniž o tom vím, připojen přes někoho jiného. Nějak mi to hlava nebere. Dík za jakoukoliv radu. Stát se to může asi každému.

Odpovědi na otázku

Uplne stejne jako jakykoliv modem. Zkontroluj si pocitac na Dialery (treba pomoci ad-aware)

Nainstaluj si Optim Access Dial.

Nainstalujte si nize uvedeny program a Vami doporucovanou ochranu pred podvodnym prepojenim otestujte. Verite opravdu kazdemu programu, ktery Vas ma chranit?http://www.conmet.cz/DialTest.zip

Vyzkoušel jsem. Nestalo se nic. Změnil jsem číslo, klikal jak zběsilec na Vytočit 1, Vytočit 2, napsalo to Starting to Dial Connection: GPRS. Klikám na zavěsit, pořád nic. Pořád jsem připojen na *99***1#

Zmenim si cislo na cislo meho mobilniho telefonu a dam "Vytocit 2". I kdyz mam vyse uvedeny program aktivni, zavoni mi mobil. Pouzivam bezny, analogovy modem.

Jdi s tou reklamou k šípku

Neklikaj na porno dialery, na firewalle si nastav aby sa pytal o povolenie pred downloadnutim ActiveX scriptov, nainstaluj SpyBot S&D a nechaj zapnutu rezidentnu ochranu (v sekcii "imunize")...Aj ked dost sa divim ze to bolo len 5minut, to bol este asi nejaky slusny dialer co sa potom sam odpojil  (myslim ze sa vyskytuju aj take kde sa plati naozaj len ked sa taha dany "totalne free" obsah, je to potom vlastne korektny dialer - platba za danu sluzbu resp. porno, ziaden podvod)...

Zcela jednouduche... kliknul jsi na nejakej odkaz kterej te docasne odpojil, zmenil ti vytaceci cislo a pres to te pripojil  tim padem jsi se napojil na nejakej server treba v americe a platil jsi jak mourovatej

Nastavit v IE "Nikdy nevytacet pripojeni".