Pozor na USB flash disky

Zdravím,

chcem upriamoť vašu pozornosť na USB flash disky (populárne kľúčenky alebo tiež kľúče sa im hovorí). Kedysi bolo dobrým zvykom, že tieto zariadenia mali malý prepínač - write protect. To prestali výrobcovia (až na výnimky) podporovať už dávno. Vôbec netuším prečo (tých pár halierov ceny snáď nemohol byť problém).
Ale POZOR! Je tu nová móda. Výrobcovia prestávajú dávať na svoje zariadenia indikačné LED-ky.
Takže pripojíte takúto flashku k PC, pri SW odpájaní vám vypíše, že sa nedá, lebo systém k nej pristupuje, vy vypnete všetky programy a hláška stále rovnaká. Za normálnych okolností pozriem, či nebliká (nekomunikuje) a vytrhnem ju von. Ale ak nemá signálnu LED riskujem, že v danom čase sa s ňou naozaj pracuje a ja prídem o svoje dáta. Dávajte si preto na to pozor už pri kúpe.
O tzv. "konektore" - tiež novodobom to "fenoméne" týchto zariadení - t.j. kúsku plošáku s kontaktami ani nehovorím. Pripojiť sa dá totiž 2 spôsobmi, ale len jeden je funkčný (klasický USB konektor svojou konštrukciou zaručí, že pripojiť sa dá len v správnej polohe).
Je vám to jedno, alebo vás to se..ie ako mňa?
Ja neviem ako vy, ale ja mám-li dať 15 EUR za šmejd alebo 17 za poraidny výrobok volím druhú cestu.

Odpovědi na otázku

kup si PQI, a budeš spokojenej - a nejde vypnout?
No bóže, tak počkám do vypnutí PC, a nebo nahodím restart.

A to já mám s ledkou problém, takříkajíc, opačný: Na mé flashce ledka, pravděpodobně vysokosvítivá, osvětluje dost velkou průsvitnou plošku (pro vysouvání konektoru) - a dost moc svítí. Takže v zatemněné místnosti to vypadá, jak kdyby tam plápolal oheň.

Rejpal - tak máš pouze 2 možnosti - telefonem č.150, nebo z okna hořííí

Samozřejmě. A potom vykulené oči a "jéééé, já jsem se spletl, ono to z dálky vypadalo ..."

No to vysouvání konektoru je taky věc .Mám verbatimku s tímto vysouvacím konektorem a už nikdy víc. Na začátku fungovala jakási aretace při vystrčeném konektoru, ale teď už nic. Při zasunování flešky musím držet vysunovací páčku, protože by jinak tlakem zalezl dovnit. A jsou místa, kde jde ta bleška s prste na ní zasunovat opravdu blbě.

Je to jako s jinym HW: I flashku je treba spravne vybrat. Posoudit nejen vykon a cenu, ale i vlastnosti pouzdra.
Nicmene chapu Vas, ze mezi levnymi kramy se tezko vybira...

Presne tak, je to problém. Hlavne keď uvážime, že podrobnosti (detailné špecifikácie) výrobcovia (česť výnimkám) zásadne nezverejňujú.
Však rýchlosť zápisu/čítania je asi u flash disku nepodstatná, že...
Schválne si skúste pozrieť, čo sa dočítate na webe o jednotlivých flashkách. Kapacitu, občas hmotnosť a rozmery. Keby predávali chleba, tak to pochopím, ale u pamäti, myslím si, je rýchlosť dosť podstatný parameter.
Pripomeulo mi to jednu príhodu spred niekoľkých rokov, keď som si chcel kúpiť hodinky. Mal som jedny zaujímavé v ruke a tak sa pýtam predavača: ako presne idú? Odpoveď ma vskutku zarazila: výrobca neudáva.
Len si to predstavte. U hodiniek výrobca neudáva presnosť chodu (keby išli 5 min. za deň, tak ich asi nemôžete reklamovať...). Je to normálne?
Tu s tými flashkami mám veľmi podobný dojem.

myslim, ze rychlost zapisu a citania nepublikuju hlavne ti vyrobcovia, co nemaju co ponuknut. napr. Kingstone ma celu stranku venovanu vsetkym modelom a ich rychlostiam, ale A-Data uvadza rychlosti len ked sa im to hodi. Takze kto chce si urcite vyberie, bezny BFU, ktory vybera podla cena/kapacita moze kupit aj sunt, ktory je pomaly jak das. Nehovoriac o lacnych cinskych fake USB, ktore predavaju aj na aukro, pricom z uvadzanej kapacity napr. 64GB za par stoviek clovek prepise dajme tomu 8GB a potom nastanu problemy... takze jasne, ze nie som taky bohaty aby som kupoval lacne veci - pri znackovych a drahsich si uz najdem parametre a vlastnosti, ktore pozadujem ako narocnejsi uzivatel.

1. Solidni vyrobci rychlosti publikuji.
2. Nic Vam nebrani si najit testy flashek.

To ty [86.49.76.xxx]:

Počkat do vypnutí PC nebo ho restartovat? No ne vždy to jde, to si můžeš dovolit doma nebo někde u kamaráda, ale už ne vždy někde v kanceláři a už vůbec ne třeba někde ve fabrice, bys mohl zastavit linku a lidi od obsluhy by tě ukamenovali Nedej bože někde na nějakém klíčovém klientovi nebo dokonce na serveru, který svým vypnutím zapříčiní postupné zastavení celé výroby (Mluvím obecně, ale na základě konkrétního systému...)

Nehledě na to, že kdybych měl doma rozdělanou práci, pootvíraných plno aplikací (datasheety třeba atd.), a ty mi chtěl kvůli flashce vypnout PC, asi bych byl nepříjemný, zase si pak všechno chystat...jedině hibernace by se dala snést, ale i tak...než tvá rada, tak raděj flashku s LEDkou.

Pozitrone, to máš pravdu, ale existuje přece i toto -
Při připojeném USB zařízení na něm dej v Tento počítač pravým Vlastnosti-Hardware, na USB zařízení v seznamu dvojklik a Zásady. Máš tam Optimalizovat pro výkon, nebo pro rychlé odebrání?
A je po starosrech.