» Poradna » Ostatní

POZOR IntelliPoint software zpomaluje Microsoftí myši!!

Koupil jsem si myš Microsoft Wheel Mouse Optical, přičemž mi hodně záleželo na tom, aby neměla problémy s rychlým pohybem a čekal jsem, že microsoftí IntelliEye s 6000snímky/s bude v pohodě.Bylo a ani při rychlém cuknutí z jedné strany na druhou kurzor neposkočil na místě ale přejel slušně celou obrazovku. Mám ji v PS2 portu, protože v USB mi z neznámého důvodu neustále vytěžovala procesor. I teď, když ji mám v PS2, vytěžuje procesor asi na 20%, ale jen dokud s ní nezačnu hýbat - to je zvláštní, protože když s ní pohnu, tak vytížení procesoru okamžitě klesne . Chtěl jsem ale zkusit, co se všecko dá nastavit v ovládacím programu, který jsem k OEM myši nedostal, tak jsem si ho stáhl, dlouze instaloval a prohlídl si představení, co všechno je na mé myši taxkvělého. Nastavil jsem si nějaké ty čudle atd a chvíli potom jsem s hrůzou zjistil, že myš začala dělat to samé, co naše levné školní Geniusy s malou scanovací frekvencí - nezvládala rychlejší pohyby a kurzor se hýbal úplně jinam anebo se nepohnul skoro vůbec . Zkoumal jsem, jestli se mi nějak nezrušilo přetaktování PS2 portu (pomocí PS2rate adjusteru to mám ze standartních W98 40Hz na 100Hz), ale nezrušilo.Doufal jsem, že se mi IntelliPoint software podaří odinstalovat tak, aby po něm nezbylo nic, co by mohlo dále způsobovat to brždění. Podařilo se a myš zase žádné problémy s rychlými pohyby nemá. Sice si teď nenastavím akceleraci kurzoru a nezměním funkci mačkání kolečka, ale aspoň to jezdí tak jak máMožná by se mi to nestalo mít myš připojenou v USB, anebo kdybych měl jiný OS (Win98SE)...

Odpovědi na otázku

Mam MS Intellimouse Explorera a nainstalovane ovladace, zadne tebou popisovane problemy nemam a ani jsem nemel. Mys funguje jak ma a zatizeni CPU je nula nula nic. Propojeni mam pres USB, system W2k SP3.Byt tebou, tak tu mys (a ovladace) zkusim u nekoho jineho, podle me to muze byt spis problem tveho systemu.

Jestli meris zatez procesoru tou obskurni utilitkou co je soucasti W98, tak ji never, pekne keca...