» Poradna » Windows (a jiné OS)

Powershell Send Email Body

Zdravím Vás, potřebovyl bych radu od někoho kdo vládně powershellem. Potřebuji dostat pomocí powershellu do těla emailu obsah textového souboru, umím poslat soubour jako přílohu ale potřbeoval bych jestli neexistuje možnost jak naimportovat obsah toho *.txt do těla zprávy. DěkujiNyní mám zapsáno takto:##############################################################################$From = "email"$To = "email"$Attachment = "C:\temp\query.txt"$Subject = "TEST"$Body = "sem vložit obsah query.txt"$SMTPServer = "smtp server"$SMTPPort = "25"Send-MailMessage -From $From -to $To -Subject $Subject `-Body $Body -SmtpServer $SMTPServer -port $SMTPPort `-Attachments $Attachment##############################################################################

Odpovědi na otázku

Vyzkoušej tohle:$Body = Get-Content "C:\temp\query.txt"

Send-MailMessage : Cannot convert 'System.Object[]' to the type 'System.String' required by parameter 'Body'. Specified method is not supported.At C:\temp\test.ps1:10 char:7+ -Body $Body -SmtpServer $SMTPServer -port $SMTPPort `+ ~~~~~ + CategoryInfo : InvalidArgument: (:) [Send-MailMessage], ParameterBindingException + FullyQualifiedErrorId : CannotConvertArgument,Microsoft.PowerShell.Commands.SendMailMessage

Tak už to mám, děkuji za navedení. Stačilo ještě přidat [STRING] před $body