» Poradna » Programy

PowerPoint

Mam dotaz. Vytvořím prentaci, vložím fotky, text a také na podbarvení nějakou tu mp3. A v tom je právě ten problém. Pořád je to závislé na tom, kde je ten zvukový soubor uložen. Když to uložím jako předvádění powerpoint a chci to někomu poslat, tak mu to nehraje. Jak ten zvuk uložím, aby byl součástí prezentace. Dělám to přes Vložit zvuk ze souboru, je to špatně?
Moc díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

ja mam s tym rovnaky problem, zvuk (mp3) musi byt zrejme vzdy pribaleny v adresari alebo co, pretoze este sa mi nepodarilo to nejak "embednut" priamo do prezentacie...mozno nejaky iny format sa da, ale s mp3 sa mi to nepodarilo este...

Zdar.
Toto sa tu uz riesilo (skuste pohladat)
Vysledok vtedy bol ze mp3 sa do prezentacie sice dat ale samostatna prezentacia nefunguje na inom PC.
Je k tomu potrebne presunut aj ten mp3 subor a vzdy do rovnakej cesty.
Mozno budes mat viac uspechov s wav formatom ale tam je velkostne obmedzenie tusim na 50MB.

Co si myslel tou rovnakou cestou. Absolutnu alebo staci relativna?

Prostuduj toto :
office.microsoft.com ...

nebo dej do Google : "Hudba v Powerpoint" a uvidíš těch návodů.

Můj nick užíváš záměrně, nebo si to mám vykládat, že "klasik" malým je někdo jiný?
To: Jahoda Docela dobré návody jsou na: marimusic.webovastranka.cz ... Jen to načítání stránek je o nervy

Už by se měly načítat lépe.

zdárek,
měl bych opačný problém. nevíte někdo, jak vytáhnout z prezentace ten přiložený zvuk? Obrázky a textury umím, ale zvuk ne. Samozřejmě, umím to nahrát přes Audacity, ale snad to jde jednodušeji ne?

Obvyklým způsobem. To jest otevřít prezentaci z PowerPointu, Uložit jako => Webový soubor *.htm. Uloží se jako soubor.htm a současně adresář téhož názvu. V adresáři jsou samostatně jak obrázky, tak zvuky.

aha dík,
používám OOo Impress a tam stačí ten odp soubor otevřít 7zipem a je tam složka images. Se zvuky to takhle nešlo. OK, použiju powerpoint a to uložení do www.

Zvukový soubor, který vkládáš do Power Pointu musí být ve formátu wav. Z MP3 si ho převeď například v programu Cool Record Edit Pro - který ti ho taky zkomprimuje, aby výsledný soubor prezentace nebyl tak velký. Pokud chceš trochu poradit tak se ozvy nejlépe na ICQ 323-245-127 a nebo emeil: jozunost@seznam.cz.

Pokud chceš ozvučit pps-ku tak, aby hudba hrála i v jiném PC nevkládej *.mp3, ale *.wav a velmi jednoduše přes okno vpravo, kde jsou již předvolené zvuky, zvol "jiný zvuk" , nahraj wavku,zatrhni "opakovat do dalšího zvuku a je to. Mp3 se dají stříhat, upravovat a ukládat ve formátu *.wav i v NERO WAVE IDITOR. Wav je ale nekomprimovaný audio soubor a budeš překvapený, jak bude obrovský. proto se pro prezentace upravuje kvalita k horšímu a stříhají smyčky a proto také prezentace mají většinou nekvalitní ozvučení. Ale pořád lepší než bez zvuku.