» Poradna » Počítačové sítě

Powerline Ethernet

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli by bylo možné zakoupit powerline ethernet adaptér a do prvního připojit kabel, který vede z telefonní přípojky. Druhy adaptér bych dal do další místnosti a odtud telefonní kabel opět připojil a zapojil do modemu.

Odpovědi na otázku

NE to nejde a v žádném případě to nezkoušejte. V telefonních drátech je kolem 60V což je asi 20x víc než v ethernetu. Powerline adaptér byste hned zničil.

60 V měly staré ústředny Siemens a to snad jen u nás a v Německu. Po digitalizaci v 90. letech je vše na nominální napětí 48 V (24 čl. olověné aku a v rozsahu napětí na baterii). To napětí je měkké, ale elektronika by to nejspíše nepřežila.

Powerline adaptéry se pro telefon použít nedají. V telefonním vedení je úplně jiná signalizace, než v Ethernetu, pro telefonní signál se používá 1 pár vodičů, pro ethernet 2 nebo 4 (100/1000+)...Budeš to muset propojit kabelem.

Ne, telefonní kabel není ethernet.

ten modem daj tam kde je existujuci telefonny kabel, potom mozes pouzit powerline a tam kde si chcel mat modem daj switch. Ale cele to nerob, ak je aj ta najmensia sanca natiahnut LAN kabel, tak natiahni LAN kabel a na powerline sa vy*er.

No vzhledem k faktu, že vymejšlí p* s PLC, tak se mu zjevně nový kabel tahat nechce ani omylem...

Neviem ci by to fungovalo, ked by si tam vlozil este dvojicu konvertorov DSL to LAN. Kazdopadne by to bolo chujove riesenie, lebo by si tam mal 2 prvky s velkou mierou zlyhania. Za tie prachy, co by si kupil 2x poverline + 2x DSL to LAN, ti ten kabel natiahne elektrikar a bude to spolahlive riesenie. Bud by to tahal v existujucich chranickach, alebo namontoval listy.

On to chce zjednodušit, ne zeslozitit.

Natahni tam novy CAT6/CAT6A ethernet kabel a nevymyslej blbosti. Tohle bude v pohode stacit i pro 10Gbit. Nebo lepe natahni tam tech kabelu hned vic.

Nakonec to kupovat nebudu, nechci nic pokoušet, abych to nemusel vracet. Díky všem za pomoc..

Hlavně jsi neprozradil, že máš xDSL, takže potřebuješ/máš od poskytovatele patřičný xDSL modem.