Powerline adaptar a obycajny WIFI router

Zdravim.Potrebujem vyriesit nedostupny net v pivnici.Ako najidealnejsie riesenie mi prislo pouzit Powerline adaptery.Povodne som chcel kupit jeden "vstupny" z uz existujuceho routru a druhy wifi adapter s jednym LAN portom.Naskytla sa mi moznost ale velmi lacno kupit dvojicu ale iba LAN-LAN.Bude to fungovat keby som do LAN zapojil obycajny wifi router ktory mam hodeny v supliku?Dakujem

Odpovědi na otázku

Ten popis je trochu zmatený, jak sis představoval "kupit jeden vstupny"? Vždycky přece musí být ty adaptéry dva. Jinak představ si to asi tak, že ty powerline adaptéry ti nahradí propojovací LAN kabel. Samy o sobě do sítě nijak nevstupují. Je to prostě jen jakože kus UTP datového drátu. Takže to co by fungovalo při propojení UTP, bude fungovat i po připojení pomocí dvou Powerline adaptérů.

Pisal som jeden"vstupny" a jeden wifi,ale dik za odpoved.Myslel som si to ,ale nebol si na sto percent isty a nechcel kupit hovadinu a tak ze sa opytam tu profikov nech sa utvrdim.Este raz dik

https://www.alza.sk/tp-link-tl-wpa4226-kit-po... ci to pojde otestujes na mieste, moze sa stat, ze to nepojde. Preto rovno natiahni kabel a daj tam druhy router, vhodne nastav a stastne pouzivaj.

Toto som mal presne v plane kupit pokial som nenasiel tie lacne LAN-LAN.Viem ze kabel je najlepsia volba ale v mojom pripade by to bolo dost obtiazne zrealizovat a nejak extra velku poziadavku na stabilitu v pivnici nemam.

ak v pivnici potrebujes wifi, tak kup to v odkaze. Ak v pivnici potrebujes LAN kabel, kup to druhe "lacne". Je blbost kupovat "lacne" a potom ktomu router, ked ten tplink z odkazu to vie sam. Nemusis nic nastavovat, pichnes to a ide. Na wifi polovicke mas SSID/heslo, prihlasis sa, internetujes.

Router mam,keby som ho musel kupovat bola by to jasne blbost.

Pokud to správně nastavíš, tak by to fungovat mohlo. U powerline je ale třeba vědět jak je udělaný rozvod elektřiny, pokud obě jednotky nejsou na stejné fázi tak to nemusí fungovat (případně můžou být další sabotáže jako jističe a pod neprostupné pro powerline - zrovna před měsícem jsem na jedny takové narazil)

Viem ze to neni idealne a tiez som tomu moc neveril,ale po precitani recenzii na nete to asi az taka velka blbost nebude,dufam..

No za vhodných podmínek to funguje celkem dobře, úplná blbost to určitě není. Ale jak píše Olda, pokud nemáš v pivnici rozvod na stejné fázi, tak to na 90% fungovat nebude. A taky ta vzdálenost mezi jednotkami nemůže být moc velká.

No,tak to asi predtym premeram,dik za info.

merat mozes co chces, bud to pojde, alebo to nepojde. Este sa moze stat aj to (ako v jednej materskej skole) ze to chvilu pojde a potom uz nie. Sobotu rano si kup flasu oblubeneho alkacu a akym ju dopijes, bude kabel natiahnuty :) resp. naopak, flasa bude za odmenu.

Myslel som ci je to aspon na jednej faze,ak nie,kaslal by som na to a natiahol kabel.Piva mam doma dost aj na tyzden

Za určitých okolností (dostatečně dlouhý souběh kabelů obou fází) to je schopné mezi fázemi přeskakovat, ale trpí tím rychlost a spoléhat na to nejde. Případně jdou koupit spojovací powerline můstky mezi fáze, ale cena nic moc.

Ovšem dostatečný souběh kabelů zase znamená, že už délka může být příliš velká na to, aby to vůbec mohlo fungovat Obecně bez toho můstků spíš může celkem s jistotou počítat, že to fungovat nebude.

Na powerline bych se úplně vykašlal, jestli chceš zvětšit dosah wifi signálu, tak mrkni třeba na tplink deco. Powerline dělá věčně problémy.

Powerline náhodou může být velice efektivní a stabilní řešení - ale chce to vyzkoušet. Jak už tu bylo napsáno, tak záleží na elektroinstalaci. Já mám v domě zkušenost, že není problém ani mezi fázemi a chová se to dlouhodobě spolehlivě. Nenarazil jsem na to, že by to nějaký další elektrospotřebič rušil apod.A k tvému případu - ano, pokud bude fungovat spojení mezi těmi dvěma adaptéry, tak za ten druhý adaptér v pivnici můžeš dát cokoli - klidně další wifi router.

chce to vyzkoušet - takže koupit v e-shopu s možností vrácení - pokud budou ty tp-linky a d-linky blbnout tak vyzkoušet Devolo to občas jde i tam kde TP-link končí a ano je to dražší :)napřhttps://www.alza.cz/devolo-magic-1-lan-1-1-2-...