» Poradna » Počítačové sítě

Powerline a router

Dobrý den chtěl bych se zeptat: Mám router v 1.patře ale ve druhém je strašně slabá wifi... Takže bych si chtěl ve 2. patře zařídit router ještě jeden, přemíšlel jsem a napadlo mě jestli kdybych v 1.patře zapojil lan kabel do lan na routeru a do Powerline adaptéru a pak kdybych ve 2.patře zapojil lan kabel do powerline adaptéru a do modrého vstupu WAN na 2. Routeru (pak bych ho nastavil) tak jestli by to fungovalo... Budu moc rád za odpověď:)

Odpovědi na otázku

Pokud existuje nějaký neřešitelný důvod, proč nejde použít kabel (lenost není důvod, jen výmluva), tak to možnost je. Ale zda to bude fungovat, záleží na elektrických rozvodech. Mělo by to být na stejné fázi, jinak je třeba použít ještě můstek, který signál převede z jedné fáze na jinou.Kabel je o dost levnější a spolehlivější. Bez ztráty rychlosti může mít i 100 metrů, takže i kdyby se s ním muselo kličkovat kdo ví kudy, není délka problém.

Dobře děkuji moc mi to pomohlo

Vyrábějí se powerline adaptéry, které mají v jedné krabičce i vysílač wifi, takže by nemusel být v druhém patře samostatný wifi-router.Mimochodem, proč chceš v tom druhém partě router a ne jenom access point? Pokud to máš jenom na internet, tak je to skoro jedno, ale druhý router ti ztíží sdílení zařízení (tiskárna, NAS-server...).

protože většina AP se prodává jako router. Taky to tak mám, drahý wifi 6 router, přeplý jen do režimu AP

No jo, ale on plánuje zapojit kabel z powerline do WAN portu, tedy neplánuje AP, ale wifi-router s problematickým sdílením zařízení (pokud nějaká má...).

Dávat Router za Router je blbost.. Dej v patře kde máš přívod internetu Router, z něj kabel do Powerline a dole z Powerline to vytáhni do Access Pointu ... když chceš teda WiFi.

pojde to. Ale zvaz zakupenie TPlink Deco

Dobře moc děkuji za všechny odpovědi