» Poradna » Mobily

PowerBanka

Zdravím, koupil jsem si powerbanku Adata P20000D. Jde o to, že powerbanka má kapacitu 20000mAh a s takovou velikostí bych čekal že se bude nabíjet několik hodin. Ale powerbanka se mi nabila zhruba za 30 minut a stejně rychle se pak vybila když jsem nabíjel telefon. Myslíte že se může jednat o vadný kus a tím pádem mám jít reklamovat? Děkuju za normální odpovědi ;)

Odpovědi na otázku

Honem, utíkej ji reklamovat. ♦

mám jí taky.. logicky 20.000mAh nelze nabít za 20min. Běžná 1A nabíječka jí vybitou nabíj celej den.Běžnej mobil kolem 3000mAh by si z ní měl nabít min. 4x.Pokud se to chová jinak tak je to na reklamaci..

Nabíjel jsem ji přes 3A nabíječku ale i tak 30minut je podle mě strašně málo.

Můžeš mít jakou chceš super nabíječku, když na vstupu má 2.0 A... :D A více to prostě nepůjde (jenom tak mimo). Jestli Ti to dělá i po dalším nabití powerbanky, běž reklamovat, a neřeš více. Na rady okolo, kapacita, atd., neřeš. Prostě ji vem a běž reklamovat, nebo vrátit ve 14D, ať ti nepropadne lhůta.

Pokud jsi ji nabíjel ihned po zakoupení, tak byla již nabita a ten čas odpovídá. A podle čeho jsi poznal, že se stejně rychle vybila při nabíjení telefonu.

No je na ní displej který ukazuje stav nabití. Po vytažení z obalu měla 0%, po cca 30 minutách 100% tak jsem zkusil nabít telefon a za zhruba stejný čas tam bylo 0%.

Pokud po vytažení z obalu měla 0%, pak je to špatně.

Nové baterie bývají nabité cca na 50%. Pokud měla 0%, tak je zřejmě vadný akumulátor. Nebo vadná elektronika, která ten akumulátor mezitím zničila. Jednoznačně reklamuj.

Vůbec to nemusí být vadný kus. Jen může být skutečná kapacita kolem 1500 mAh.

Času nabití/vybití by to asi i docela odpovídalo.

Jako přijde mi to divné když powerbanka má 450gramů, měří asi 15cm aby měla tak nízkou kapacitu

Na tom není nic divného. Železo dost váží a polystyren má zase slušný objem; obojí za mnohem lepší cenu než lithiová baterie.

Případně fake články o velikosti 18650 naplněné pískem...

Jo, písek je asi ještě výhodnější v poměru cena/objem+hmotnost

Jak píše 'Bzuci' - na tom není nic divného. Jestli máš možnost, vezmi ji pod rentgen. Jestli je ale koupená tady, jak už padlo, řeší to reklamace.

Důležitější je, zda to fakt tu kapacitu má? Kolikrát z toho nabiješ telefon, z +-nuly na 100%? Z 20 000 by to mělo být několikrát, čtyřikrát či víckrát...

A plné nabití asi tak za 12 hodin.

Powerbanka má 75 Wh.Z 20 tisíc mAh 3,7V batérie prepočet 3,7V batérie na 5V - straty pri prevode 3,7V na 5V = 15000 - 20% = 12 tisíc mAh v skutočnosti.Z toho môže počítať koľko krát nabije.

To si ten přepočet vůbec neusnadnil, protože ta baterie má jednak až 4,2V, a jednak s tím bude dobíjet další lithiovku 3,6-4,2 u sebe v mobilu, takže ten přepočet musí zopakovat.Z toho důvodu je snažší počítat baterie. Mám telefon se 3000mAh, powerbanku s 20000mAh, to je asi 6-7 nabití, jenže mám 20-40% ztráty, takže mi zbyde 4-5 úplných nabití.