» Poradna » Notebooky

Powerbanka pro notebook

Ahoj, doporučíte mi prosím powerbanku pro můj notebook Lenovo Yoga Slim 7 Pro? Mohu notebook powerbankou nabíjet pomocí USB-A nebo USB-C? V tomto se vůbec neorientuji.Budu rád za každou radu. Díky moc.

Odpovědi na otázku

Samozřejmě jenom USB-Caby to mělo kapku smysl tak něco takovéhohttps://www.alza.cz/alzapower-metal-40000mah-...

To jste zrovna vybral špatně. Z vlastních zkušenosti musí být pro Lenovo min. 45W., tj. 20 V/2.25 A. Tedy například https://www.alza.cz/alzapower-parade-30000-ma...

no a v čem je problém ? V parametrech se uvádí 20V/5A tedy 100W - pokud je to pravda, tak to nabije jakýkoliv notebook přes USB-C. Nebo máte jiné informace ?

to co uvádíte je její menší varianta s 20V/3A. Nechápu tedy to doporučení.

Jděte na stránku InComputer.cz, zaregistrujte se a pak si kupte power banku od firmy HP s kapacitou 18Ah za 699.- Kč. . Mám ji a nabijete s ní prakticky cokoliv.

ta je sice levná, ale rozhodně to není lepší volba než ta Alzapower z 1. odkazu.

Vzhladom na to aky ma original adapter ten notebook a ako je specifikovana na HP powerbanka, tak s nou ten notas urcite nedobije.

zkoumal jsem ji i na youtube a má to i USB-C, ale kdo ví jestli to tím umí nabíjet 20V a ne jen 5V. A navíc je to výrobek z roku 2016.. Taky bych to nedoporučovat pro USB-C notebook.

Vzhladom na to, ze to ma 45W napajaci zdroj, tak pravdepodobne na vstupe i vystupe to bude mat maximalny podporovany rezim 15V / 3A.

Podle vzhledu a popisu je powerbanka uzpůsobena na nabíjení notebooků HP (přes jejich konektor), možná zvládne i jiné s redukcí, ale ne přes USB C.

mám ji a funguje na HP ProBook 450 g7 bezvadně. Věřte raději zkušenostem.

Tazatel ma notebook Lenovo, pokial to nepripoji cez USB-C Power Delivery, tak notebook s powerbankou sa nevedia dohodnut ake napatie a prud ma powerbanka poskytnut. To Lenovo moze pozadovat na klasickom nabijacom vstupe ine napatie nez HP, navyse rozmery a mozno i polarita na HP konektore nebudu zhodne s Lenovo konektorom. Takze s tou propagovanou HP powerbankou ten Lenovo notebook fakt nedobije. Uznavam, ze podporovane modely HP ano.

Napis presnu konfiguraciu, dany model sa predaval v roznych konfiguraciach s Intel i Ryzen procesormi, takze moze mat rozne naroky na energiu, v zavislosti od konfiguracie moze mat iny adapter. Pojde nabijat cez USB-C powerbankou s podporou Power Delivery. Ale pozor, ten notebook je docela vykonny a original adapter ma 95W, takze Power Bankou s vystupom 40W, mozno dokonca i 60W ho nedobijes. Takze si najdi v navode k danemu notebooku, aky minimalny zdroj PD vyzaduje. Inak podla recenzii ma ten notebook docela slabu vydrz na bateriu, minimalne ta Intel verzia. Od powerbanky necakaj zazraky. Notas ma v sebe 61Wh bateriu, ta vyssie uvedena 30000mAh Alza powerbanka ma 111Wh, pri nabijani mas straty, takze do notasu z toho dostanes tak 80-90%.

ta 40Ah Alzapower nabije v jakýkoliv notebook přes USB-Chttps://ctrlv.cz/SbdSv návodu se opravdu uvádí 20V/5A přes USB-C a to stačí nejen na nabitá, ale i na současný provou notebooku, pokud to nebude nějaký herní hovado s 200W adaptérem (Lenovo Yoga Slim 7 Pro má 100W adaptér)

Suhlasim, ze ta 40000mAh Alza to zvladne, kedze ma na PD vystupe 100W, co je maximum PD 2.0 specifikacie. V navode ale najde minimalny pozadovany vykon PD a podla toho sa moze rozhodnut aku powerbanku kupit, resp. bude vediet kde (powerbanka, adapter, dock, monitor) ma vyznam ten notebook pripajat aby mu fungovalo dobijanie.

Díky moc všem za odpovědi. Přesná konfigurace je 14ACH5, tedy 60hz displej, procesor AMD a 512 gb SSD. Notebook vydrží kolem 9 hodin na spořič, což mi nestačí. Potřeboval bych tak 13+. Myslíte tedy, že ta alzapower 40000MAh bude dostačující?
Díky moc.

Jedině pomocí usb-c a musí to notebook podporovat. Jinak existují i powerbanky pro napájecí konektor s příslušným napětím. Např. pro HP jsem kupoval tuto: https://www.incomputer.cz/hp-powerbanka-pro-telefon... a funguje bezvadně.