» Poradna » Mobily

Powerbanka AlzaPower

Dobrý den, koupil jsem powerbanku : https://m.alza.cz/alzapower-onyx-20000mah-f... Můžu jí nabíjet buď prez vstup usb-c nebo přez klasickej micro-usb.. Otázka je když připojím dvě nabíječky do obou portů, nabije se rychleji nebo jí zničím?

Odpovědi na otázku

Rychleji se to zaručeně nabíjet nebude. Ale pravděpodobně to ani nezničíš. Nejspíš pokud zapojíš výkonnou USB-C nabíječku, tak tu MicroUSB to bude ignorovat.

zvládne 9V/2A (18 W) jak přes microusb tak usb c, takže je to celkem jedno co tam připojí, oba porty podporují to saméPokud ale jak se ptá zapojí oba porty, pojede jen jeden

Nejsem si jistý, jestli přes microUSB někdy šlo 18W. Ale každopádně jak si představuje, že by mu to šlo rychleji, to nepůjde.

Některé power banky skutečně můžeš nabíjet více vstupy a tedy rychleji, ale to není případ té tazatelem zmíněné

Alza píše 5V/2A jak přes mikro USB tak USB-A - zřejmě chyba v manuálu. Mám jinéou Alza power banku s mikro usb a usb-c kterými lze nabíjet a mirko usb umí jen 10W, USB-C 15W

A co k tomu tématu píší v manuálu?

Manuál zrovna k téhle říká maximálně 5V/2A mikro USB input a jako druhý input uvádí USB-A ne USB-C. Ale mělo by to být USB-C, zřejmě chyba v manuáluOsobně mám tuhle: https://www.alza.cz/alzapower-metal-20000mah-... manuál je přesnější.. max 5V/2A pro Mikro USB a max 5V/3A pro USB-C. Oboje použít nejde

výrobce asi předpokládá určitou inteligenci uživatelů a nenapadlo ho popsat v návodu tu kreativní možnost, že by to někoho napadlo nabíjet dvěma nabíječkama ... a proč ne třeba třema ? proč třeba zpětně nepoužít i ten USB A žejo..

V tom návodu je chyba, ta power banka se nenabíjí pomocí USB-A portu, ale USB-C portu.Dále pak manuál píše že oba porty umožňují nabíjení max 5V/2A, e 5V/9A jak tu psal někdo výše.Moje Alza power banka má v manuálnu 5V/2A pro mikro USB a 5V/3A pro USB-C port.Obě power banky mají v manuálu jasně napsáno že mobou nabíjet buď mikro USB porten NEBO USB-C (moje) chybně USB-A (ta jeho vybraná), nepíše se tam že lze použít oba porty najednou.Existují ale power banky, které mají více vstupů a lze je používat současně a tím nabíjení power banky urychlit. A takové power banky nesází na inteligenci uživatelů a normálně to napíší.Ono má smysl použít dva porty i když by to rychleji nabíjet neumělo. Například ta moje teoreticky umí nabíjet 15W, pokud budu mít 5W a 10W adaptér, tak bych se jejich kombinací mohl dostat na těch 15W

Alza ma trochu nesoulad mezi navodem a popisem vyrobku na webu, kde navod uvadi nabijeni pouze 5V/2A a popis 5V/2A a 9V/2A. Dobijeni pomoci USB-A vsak v navodu nevidim. Vidim tam v sekci Nabijeni powerbanky: "a pote do MicroUSB nebo USB-C portu powerbanky."V popisu portu u obrazku je USB-A korektne oznacen jako vystup, USB-C jako vstup/vustup a MicroUSB jako vstup.V tabulce je vstup MicroUSB, vystup USB-A a vstup USB-C (tady je chyba, protoze USB-C ma byt i vystup).

Ale no tak jenom se slušně zeptal

Mám Baseus s dvěma vstupy a použije to vždycky ten první co je zapojen. Z druhého zapojeného to nic nebere.