» Poradna » Mobily

Powerbank - využití

Ahoj, chci se zeptat kde všude se dá využit powerbank, kromě telefonů a tabletů.. kde ho například používáte vy? Děkuji

Odpovědi na otázku

Všude kde je potřeba něco napájet. Třeba...napájet tím LED světlo na kolo. Dá se vymyslet spousta věcí, ale mnohé potřebují znalosti elektroniky a třeba nějaký DC/DC měnič...

třeba Xiaomi k tomu přímo prodává usb lampičku, větráček a je jistě i spousta dalších kravinek...

Aha, díky! Šlo by něják vymyslet nabíjení notebooku třeba?

Na to je to slabé.

na to je to zjednodušeně řečeno moc slabý.

Myslel jsem si to, aspoň to vím. Děkuji..

Jestli se ptáš na takové kraviny, tak o tom víš kulové!

To se člověk nemůže ptát? Ty ses narodil vševědoucí? Raději si dej dohromady svůj život, protože jestli lezeš na diskuze psát tyhle rýpavé kecy tak je mi tě od srdce líto. Já se ptám na P-O-R-A-D-N-Ě

běž do prdеlе trolle

Nenarodil jsem se vševědoucí, ale nejsem takový debil jako TY!!!! V každém popisku k powerbance je napsáno zhruba stejně, že se s tím nabíjí mobil, nebo tablet. Jestli toto nechápeš tak prostě ten DEBIL JSI !!!!! A udělal jsi ho ze sebe sám - když se tak blbě ptáš!

A každý trochu přemýšlivější ví, že je to tam napsané jen pro naprosté laiky, aby tím nezkoušeli napájet třeba mikrovlnku, ale ve skutečnosti to má daleko širší využití. Jen pro mnohé využití to chce nějaké ty znalosti elektroniky. Tento dotaz mi vůbec nepřipadá hloupý ani trollovský.

No jo, jenže ti, které Stvořitel přemýšlivostí neráčil obdařit z katastrofální absence vlastních myšlenek lezou do Poradny tam ostatní urážejí, nazývají troly případně debily. A případně ostatní v slepé víře ve svoji imaginární vtipnost ostatní obviňují z absence mozkových buněk.

"...Tento dotaz mi vůbec nepřipadá hloupý ani trollovský..." Oponuji! Pokud by potřeboval napájet něco jiného než co píše výrobce, pak by provedl takovou příšernou věc - zkusil by se ZAMYSLET a dokonce aplikovat nabyté znalosti ze ZDŠ! Výrobce uvádí určité i TTD, včetně výstupního napětí a jeho tolerance a maximálního výstupního proudu.Když nemyslí, pak nepotřebuje! Ono se to stejně jen nudí.

Na to stačí absolvovat základní vzdělání! Nepoužívej slovo: "myslel", když nemáš ani jednu Poirotem oblíbenou buňku, otravný Trolle.

A proto se zde nerad na něco ptám. Urážky a rejpání.

Kámo Ty o tom vieš tiež len kulové.Veď nech sa pýta,prečo si mu neporadil.Sprdnúť ho to áno, poradiť nie.Asi tiež si len taký fušer ,všeznalec,najmúdrejší.Vieš čo napíš aké máš povolanie a čo si dokázal .Dík Jozef T.

Jako i u nás se prodávají tyto "startovací kabely", jde o to, že nastartuješ s tím tak 4x a je vyprášená.. musíš nabít. Dobíjet notebook se samozřejmě dá, ale výstupní proud většiny powerbank by tomu nestačila a spíš nabíjení, by zde bylo vybíjení.Dá se sehnat powerbank pro NB

Ale levnější je koupit další baterii do NB

hojda =)myslím že když si koupíš silnou power banku tak by to šlo. např. 20 000 a pod =D

Powerbanka se da pouzit treba jako zalozni zdroj pro RaspberryPi

Pokud někdo potřebuje napájet něco z baterek a powerbank na to nestačí, možná by se daly použít baterky co jsou v akuvrtačkách. Akorát je problém vymyslet, jak k nim připojit dráty. Nenašel by se podnikatel, co by k tomu nabízel něco šikovného?http://kutilska.poradna.net/q/view/120349-jaky-proud-...

firmy jako třeba Melichar Baterie ti vyrobí na zakázku prakticky jakoukoliv baterku. Takže není až tak problém se s nimi domluvit. Známý z firmy potřeboval custom baterku do nějakého speciálního průmyslového PC, co už bylo kapku za zenitem, tak to tam vzal, prodiskutovali možnosti a celkem v krátké době měl novou baterku přímo na míru.

Není žádný problém objednat z Číny jednotlivé články a z nich si poskládat cokoli. Drátky stačí naletovat.

a ochrannou elektroniku si taky zmastíš sám? Nebo máš snad nabíječku s balancérem? Ne dík, na drahou mašinu si fakt nebudu matlat baterku na koleni. Mám radši klid, zvláště když třeba u repasu od Melichara vím, že tam dali články Sanyo, Panasonic apod.

Ale za jakou cenu? Dostal jsem se k jedné akuvrtačce co majitel chtěl vyhodit kvůli odcházející baterce, koukal jsem se, jestli by se ta baterka nedala někde obnovit, ale když jsem viděl, co by mne to stálo, tak jsem si řekl, že až mi doslouží ta akuvrtačka co mám (a pro jednorázové použití jsem si z ní půjčil akublok), tak počkám, až někde bude nějaká akuvrtačka v akci a přijde mne to levněji. Samozřejmě ta vrtačka s vadnými baterkami nebyla z High End konce a já tu vrtačku taky nevyužívám osm hodin denně.

To je zase adept na titul nejdebilnější otázka týdne.

Nikoli...

Já powerbank používám k napájení skryté kamery v místě kde není možnost připojení k El. síti a potřebuji monitorovat určitý prostor. S detekci pohybu vydržíí i přes 30 hodin.

s gelom máš elegantnejšiu zostavuhttp://www.baterky.sk/gelove-akumulatory/c-1148/

Když tak procházím vlákno vidím, že jsi adept na největšího debila týdne, trol a chybí ti mozkové buňky. No ale přiznám se, že ti těžce konkuruji - já powerbankou krmím některé radiem řízené modely. Dovolili jsme si opravdu hodně, používat powerbanku jinak než je popsáno v návodu.

+1000 Náhodou pár dní před tímto dotazem jsem taky řešil napájení něčeho zcela jiného, než je popsané v návodu a powerbanka mi padla do oka jako jedna z možností. Je to docela všestranná záležitost s vyřešeným nabíjením a i se zajímavými kapacitami podle modelu, a za relativně slušné ceny. Takže mně se dotaz zdá naopak zajímavý od přemýšlivého člověka

Vítám tě mezi troly a debily.

Ale ano, souhlasím, že je hodně využití pro powerbanku. Ale ten dotaz se mi zdá opravdu na hlavu postavený. Jak využít powerbanku? No přece všude, kde potřebují něco napájet. Záleží jen na napětí a proudu. Takže pokud tazatel má nějaký spotřebič, který potřebuje napájet, tak při splnění jistých podmínek může využít powerbanku. V případě, že nemá a někdo mu řekne, že se to s tím dá napájet - udělá co? Půjde a koupí si onen spotřebič? To mi už přijde jako dotaz: "Mám auto - poraďte, kam se s ním dá jezdit?"

Dám ti jeden příklad - před časem jsem potřeboval vyřešit napájení radiem řízeného modelu tak, aby bylo použito pokud možno hotové řešení. Tzn. bez nakupování drahé jednoúčelové nabíječky s balancérem a dalšího smetí okolo a akumulátoru, který při co největší kapacitě zabere co nejméně místa. Zároveň s co nejjednodušší obsluhou laikem. Na modelářských fórech jsem dostal spoustu rad, ale ani jedna nesplňovala požadavky především na jednoduchou obsluhu. Pak mě napadlo použít powerbanku čímž se naráz vyřešilo spousta problémů - hotová elektronika, přijatelné rozměry, možnost použití běžné nabíječky navíc bez nutnosti vyjímat baterii z modelu při nabíjení, atd., atd. |Spousta modelářů daleko zkušenějších než já v mém okolí na to tehdy koukala jak na zjevení, powerbanky tehdy začínaly a jejich používání nebylo vůbec běžné. A co tím chci říct? Že dotaz není nijak postavený na hlavu, tazatel prostě jen očekával nějaký nápad jaký napadne třeba jednoho ze sta. Na tom není nic špatného. A tvůj příměr s autem? No to je právě příměr postavený na hlavu. Možná by ses divil kolik lidí se snaží zjistit kam by se mohli podívat, aby svoje auto využili když už ho mají...A označit kohokoli za takový dotaz za debila - to mi promiň, jsi zbabělý hulvát, který se schovává za anonymitu internetu. Do očí bys to asi těžko komu řekl.

Přesně tak. Zvídavý člověk začne přemýšlet co se tím všechno dá dělat. Nezvídavý si přečte v návodu k čemu to je a tím to končí. A s tím autem je to totéž. Člověk si koupí auto už začne "špekulovat" co všechno si s ním může užít.

Tak jestli ti to ta powerbanka utáhne, proč ne. Kamarád je magor na tzv. multikoptery a tam má takovou proudovou zátěž na baterky, že to bez speciálních článků fakt nejde.

Jo, různé optéry nejsou zatím můj obor. Poslední dobou pro známé přestavuji skoro seriově "bobíky" od Brudera na RC modely a tam 1A při 5V s rezervou stačí. A v současnosti, když z Číny dostanu celou elektroniku powerbanky za 15Kč a akumulátor 18650/2400mAh UltraFire za stovku je to pro mě úplně nejjednodušší řešení. Kupodivu ty baterky deklarovanou kapacitu plus minus mají, jak to je s životností zatím nevím, nejstarší fungují víc než rok a zatím žádná (ťuky ťuk na dřevo) nebouchla.

Muzu se zeptat jak to mate zapojeny? ja mam videochuvu a chtela bych ji taky napojit na powerbank (staci mi provoz cca 1-2 hodiny) to by mohlo stacit, jen problem je v tom ze do pawebanky jede usb a kamera ma koncovku s dvema kolicky. Dekuji za radu :)

Ja by som tym napajal piratske radio zhotovene z Raspberry Pi:http://makezine.com/projects/raspberry-pirate...

Na nabíjení telefonu, i když nový vydrží den i když si s tím hodně hraju ... u starého to byla na jednodenní výlet bez mapy nutnost a občas to použiju jako přenosný zdroj k Arduinu.

Powerbanky které napají i notbuk existují, sám jednu mám a nebyla ani tak drahá jako nová baterie do notbuku