» Poradna » TV, audio a video

Poweramp

Dobrý deň,Pri Deezere používam Poweramp equalizer. Zvuk je vynikajúci, problém je, že pri electronic music a keď sú v skladbe väčšie basy, tak počuť praskanie, ako keď praská vinylová platňa. Nemá niekto podobné skúsenosti s týmto javom ? Mám mobil Samsung Galaxy J5 z roku 2017. Inak mám predplatné Deezer HIFI. Mohlo by to byť aj tým,že RAMka nestíha tú vysokú zvukovú kvalitu?

Odpovědi na otázku

To ti už tvoj Samsung praská od toľkých basov....o chvíľu sa rozpadne.Mimochodom - počúvať kvalitný hudobný prenos na mobile - čistý masochizmus....

A prečo nie. Zvuk je cez Poweramp vynikajúci. Mám to aj na desktope a mám pripojený slušný hardware.

Písal si o Samsungu - o mobile. Že na PC ti to ide OK - PC je predsa len o niečo výkonnejší.

RAM to určitě nebude.Spíš bych to viděl na clipping https://cs.wikipedia.org/wiki/Clipping_(zvuk)

Ramka stíhá, ale ten pidireproduktor v mobilu ne.

Zrejme máte pravdu.

RAMkou to urcite nebude, je to tim, zes moc prepalil ekvalizer a nastavil na nekterou z frekvenci moc vysokej gain (nejspis ty basy). Nastav si preamp tak, aby "vynuloval" nejvyssi hodnotu (takze pokud mas treba na 70 Hz +6 dB tak preamp bude -6 dB). Praskani by melo prestat, ale snizi se tim samozrejme celkova hlasitost, takze jestli uz ted jedes na doraz, tak ti pak nezbyde nez ubrat na tom ekvalizeru.

Jedná se teoreticky o to, že na některý hudební styly se používaj kvůli stylizaci tak přepálený kompresory a enhancery, že když je pak na tom další uživatelské EQ, tak jde signál jaksi za roh...

1) Hudba na mobilu - nedobrý nápad. Ten pidirepráček z principu nemůže hrát dobře, to by nedokázali ani Bose, a firma Bose umí v audiu a reprobednách docela zázraky.2) Přepálený ekvalizér. Dobrá a dobře nahraná hudba se kvalitně poslouchá bez jakýchkoli úprav, slušný aparát umí celé spektrum přednést vyváženě, čistě a výrazně, a to včetně basů. Basy mají být výrazné, ale mají být čisté, nikoli přepálené, dunící a přehlušující vše ostatní. Ale dnes je, pro některé lidi, holt "čím víc basů, tím víc adidas". Slušný aparát umí i bez jakýchkoli fičurek zahrát basy že by leckterý "frikulín" divil.

Prave tie velke basy neznasam.