Power On Self Test - má dneska ještě nějaký význam?

Zajímalo by mě, má-li dneska POST ještě nějaký význam a jestli existuje standard, který by říkal, co jaký signál, či znak znamená. A mimochodem, nevíte, kde by se dalo sehnat nějaké zařízení, například do PCI, co by POST zanalyzovala zobrazil na displayi? Něco jsem našel na Aukru, ale moc tomu nevěřím.

Uznejte, že diagnostikovat chybu hardwaru tímto jednoduchým způsobem musí ušetřit mrtě času... .:)

Odpovědi na otázku

Neni nad vlastni tezce ziskane zkusenosti.

Tak toto opravdu nechápu! Každé, obzvláště digitální, zařízení má nějakou formu počáteční inicializace!

POST zobrazovacie karty maju vyznam pri opravach na mainboardoch, kde POST karta je len diagnosticka pomocka pri identifikacii problemu. Nutnostou je mat aj servis manual k mainboardu a zvladnutu problematiku elektroniky a merania signalov.
V amaterskych podmienkach je jednoduchsie a lacnejsie identifikovat zavadu vymennym sposobom.