Power Line 230V, který zvolit ?

Dobrý den, máte zkušenost s powerline Devolo dLAN 1200+ Starter Kit nebo TP-LINK TL-PA8010KIT Starter Kit, jedná se mi hlavně o dosah, který z nich má delší dosah ? Děkuji

Odpovědi na otázku

to se asi nedá takhle říct. Podmínky šíření po el. síti jsou barák od baráku jiné - kup jeden typ a když nčbude fungovat vrať ho nepoškozený do 14ti dnů.Je možné že nebude spolehlivě fungovat ani jeden - v místě může být zarušená síť nějakým vadným spotřebičem nebo velkým strojem v okolí atp.Na jak daleko je to potřeba ? Na cestě budou jističe, elektroměr, bude to stejná fáze ?

Jelikoz je funkcionalita PL zavisla na mnoha faktorech (stav/kvalita el. rozvodu, ruseni od jinych spotrebicu) tak ti toto nikdo nerekne a nezbyde nez vyskouset ve zvazovanem nasazeni. Zacal bych temi Devolo.

Šítrenie signálu cez 230V sieť v byte je posledný zúfalý pokus ! Pokial je to na jednej vetve , nemáš na nej "zavesené" - spinače, relé , ladničky , ističe , merač, a iné "iskriče" a máš to všetko v medi , nové , nezoxidované spoje, odborne urobené potom prečo nie , aj tak sa to dá ! Ak nie budeš mať občas "neznáme" rušenia a problémy. Lebo my ostatní si na to kupujeme drahé ochranné zásuvky , za 20-30 € .

zase tak strasny to neni.. v ramci jedny faze a v jednom objektu to funguje celkem spolehlive.Kolik si jich zkousel a na kolika mistech ze mas tak moudry rady ?

Řešil jsem to u rodičů v paneláku, kde byl v nejvzdálenější místnosti bytu problém s kvalitou wifi.Zdroj a cíl jsou na různých okruzích a stejně to jede tak, že se na tom dá i v pohodě hrát, o dost lépe, než to šlo přes wifi. Nakonec jsem přikoupil ještě jeden PowerLine, aby byl připojen i další stálý počítač.Jinak vzal jsem nejlevnější TP-Link právě z toho důvodu, že když to nebude fungovat, vrátím to. Funguje úplně normálně.

TP-LINK mám WPA 4220 a jeden opakovač v pohodě (ikdyž občas se sekne), ale druhý nechce po el. síti na vzdálenost cca 150 - 200 m signál přenášet, po nastavení a zapojení jede, ale druhý den se nespojí ... proto sháním něco spolehlivější tak koukám po Devolo ...

Dufam, ze ich nemas v predlzovacke, ale su priamo do zasuvky v stene. Skusali sme niekolko PowerLine, az nakoniec sme prisli na to, ze ak sa pripoja aj na par m predlzovacku, tak kvalita a rychlost ide rapidne dole.

To, ze se nemaji zapokovat do prodluzovacky nebo rozdvojky, uvadi i vyrobce.

Bohužel o to vím, ale na půdě kde mám Router, Wifi anténu a powerline tak to mam v jedné prodlužovačce ... na půdě jinou zásuvku nemám tak nevím jak to řešit jinak .

Ta prodlužovačka je určitě zapojená v nějaké zásuvce, ne? Takže powerline adapter dej až do ní, jen si sežeň delší kabel pro propojení routeru s powerline.

Prodlužovačka je tažená z místnosti pod půdou a na půdě je do "jezevčíka" zapojena wifi anténa, router a powerline, jiná zasuvka na půdě není, a abych tahal net kabel dolu do místnosti to rovnou můžu rozvést kabely po baraku a to vrtat do stropů a podlah nechci

tak v tom pripade ti ina znacka nepomoze.

No to sis měl pořádně promyslet, když jsi protahoval prodlužovačku. Dnes je přece datový rozvod standardní záležitost a v každé novostavbě nebo při rekonstrukci se s tím musí počítat. Nemůžeš protáhnout ani jeden 6mm kablík podél té prodlužovačky?

Datovy rozvod bohuzel ani v dnesni dobe neni standardni zalezitost v novostavbe natoz rekonstrukci... preci staci wifinka, kabely jsou historie... Na to ze opravdu nestaci se prijde vetsinou az kdyz je pozde a lepi se to ruznymi opakovaci, powerline apod. s vetsim nebo spis mensim uspechem

aj v navode na mikrovlnu ruru sa pise, ze nema ist do predlzovacky a kolko ludi ju ma zapojenu v predlzovacke :) A navody aj tak nikto necita, tak pre istotu som to tu spomenul.

To, že by sa to nemalo dávať do predlžovačky by som chápal vtedy, ak by to bola predlžovačka s filtrom. Rozdvojku chápem už len ako alibizmus. Ono tie rozvody sú v rozvodných krabiciach omnoho viac pokrútené z hladiska šírenia vf signálu ako je to v rodzvojke.

u mě krátká prodlužka vs zásuvka znamená buď 20 nebo 50-60Mbit reálnou rychlost, koupil jsem nějaké nejlevnější, zvažuju koupit něco dražšího s vyššími teoretickými rychlostmi ať z toho vymáčknu trošku víc, 300Mbit internetová linka je tím "trošku" bržděná :)

nejde o to, ako su pokrutene kable, ale ten internetovy signal sa v kabli siri ako modulovany vf. A ako vieme z fyziky, tak vyssie frekvencie sa siria po kabli len po obvode (tzv. povrchovy efekt, alebo skin efekt). Predlzovacky maju vodice z tenkych vlakien, kdezto v stene ide vodic, ktory je celistvy. na ceskej wikipedii je to celkom pekne vysvetlene.

Nemam ve zvyku rejpat, ale co to je ten signal internetovy? 😀

to je pre lepsie pochopenie, ze po nn kabli ide aj striedave napatie, aj modulovany signal, ktory nesie internetove packety medzi powerline.

No a nieje to náhodou naopak? Čím väčší povrch, tým lepší vf prenos? Z tohoto dôvodu sa vo vf technike niektoré ladené obvody cievok postriebrujú. A dokonca sa skin efekt riesi aj na silnoprúdovej sieti VN/VVN kde je vedenie pospletané z ocelových laniek aby neboli veľké straty.

ved ano, ale kabel v stene je z jedneho materialu, teda je to homogenne prostredie, kdezto v predlzovacke, ked si pozries prierez je zlozeny z malych vlakien, a vzduchu. Pri vysokych frekvenciach tam vznikaju odrazy, vzajomna interferencia, a znizuje sa kvalita prenosu -> nizsia vysledna rychlost. Pri vn a vvn to nie je az taky problem, tam ide 50hz.

Nesmysl. Kabel ve stěně není homogenní, mění se vzdálenost, má odbočky. Má impedanční hupy. Ze samotného principu nemůže PowerLine fungovat dobře. Navíc provozem je porušován zákon, protože PowerLine vyzařuje více, než jsou povolené úrovně rušení.

ale je z jedneho materialu po celom obvode. Podobne funguje aj HDO, tiez sa posiela info po sieti, dokonca na vzdialenost niekolko km a nie je s tym problem. Ak porusuje zakon, tak ako je mozne, ze je schvaleny a oficialne sa predava? A v novych instalaciach bez problemov funguje na 60-80Mbit.

Je schválený EZÚ (nevyhoříte hned), ale u ČTÚ použili levárnu, protože byl předložen jen jeden vzorek. Ten nekomunikuje, takže zákonitě neruší a prošel testem. Při propojení s dalším kusem začne komunikovat a tudíž rušit. A po tom už ČTÚ jde.U nás se prodává věcí. Třeba výrobky, které nejsou určeny pro provoz v ČR. Přeprodejce štítky s upozorněním strhne a je vymalováno.

Tak neviem, či sa v súčasnosti elektrikári rozhlodli robiť inštaláciu v celom byte z jedného kusu vodiča, ale v dobách som keď študoval energetiku na škole bolo vedenie kúskované od inštalačnej krabice po ďalšiu krabicu a tak následne ďalej, odbočky k vypínačom a tak podobne. Signál HDO funguje na omnoho nižšom kmitočte, to sa s tým moc porovnávať nedá.

Jestli chceš mít klid a stále se nerozčilovat, že to opět nejde, tak natáhni kabel. Powerline je z principu špatně.

V panelovém bytě, komplet nová elektroinstalace, jedna fáze, žádný problém. PL v samostatných zásuvkách v jednom případě (na hlavním PC v prodlužovačce bez přepěťovky). Za 4 roky se cca 3x rozpadlo párování, stačí restartovat. Naopak ve starém rodinném domě mezi patry unreal. Mám TP-Link (model nevím)