Power BI zoskupenie a výpočet časov

Dobrý deň,Pridal som do Power BI export výrobného systému ( Okolo 20 000 riadkov ). Tabuľka obsahuje zoznam zadaných vstupov práce ( Teda čo robil pracovník zaznamenané v čase ). Väčšina pracovníkov má podobné vstupy, teda vstup ( Prichod ), začatie práce ( JOBID ) a odchod z miesta ( Odchod ).https://postimg.cc/Xp4z2h5LPozície ale umožňujú aj paralélnu prácu ( Zelené ) kde záznamy majú potom rovnaký čas aj koniec ukočenia práce. Rozdielny je len čas práce ( Spolu robia rozdiel začiatku a konca práce ) a parameter paralel. Tieto vstupy ale nechce spracovať druhý systém do ktorého budem tabuľku exportovať kvôli duplicitám.Chcel by som paralélne riadky časovo prepočítať podľa počtu práce, ale nedokážem správne vytvoriť podmienku a filter. Vedel by mi niekto pomôcť ?https://postimg.cc/FdmhDpVLMusím zostať v Power BI kvôli reportom a vstupy ani výstupy zo systémov sa nedajú upraviť. Môže byť aj viac ako 2 paralélne práce.

Odpovědi na otázku

Dobrý den,mně tam hlavně nesouhlasí konec jobu s délkou trvání u těch druhých částí paralelní práce.Pokud má být ten TimeOfJob důležitá informace (například pro výpočet ukazatelů) , tak se to vždy rozchází o pět minut. Jinak pokud byste to potřeboval samostatně vyřešit tak existují kurzy DAX zdarma. Ale připomínám, že to často chce znát i programování z praxe.