» Poradna » Programy

Power BI - import nestandardního XML

Ahoj,mám soubor XML který má následující strukturu:<?xml version='1.0' encoding='UTF-8' standalone='yes' ?><!--File Created By SMS Backup & Restore v10.05.210 on 24/07/2018 13:22:28--><calls count="193" backup_set="de24e024-5807-4428-a043-3f43014482d0" backup_date="1532431347917"> <call number="+420123456789" duration="0" date="1511367543614" type="3" presentation="1" readable_date="22/11/2017 17:19:03" contact_name="(Unknown)" /></calls>Abych mohla zautomatizovat reporting, potřebuji pořešit problém s hlavičkou tohoto souboru, který je výstupem logovací aplikace. Problém spočívá v tom, že MS Power BI (a pravděpodobně i ostatní BI nástroje) použijí 3. řádek pro vytvoření sloupců místo 4. řádku. Dá se toto prosím nějak ošetřit? Jedná se o budoucí týdenní reporting tak bych byla ráda, kdyby to bylo možné nějak nastavit. Děkuji moc a hezký den

Odpovědi na otázku

Neznám MS Power BI a ani jiné BI nástroje. Takže ti zas moc neporadím, ale první co bych udělal tak bych ten soubor ručně editoval a pokusil se ho upravit do formátu, který to bude schopné správně načíst.Když to budeš mít, tak potom identifikovat, jak je potřeba ten vstup upravit a vyrobit na to nějaký nástroj (aplikace, skript, cokoliv) co tu úpravu bude dělat. Tak hurá do té manuální úpravy souboru.

Na tom XML nic nestandardniho neni. Naopak rucni uprava ho pravdepodobne "rozbije".Koukam, ze import XML v Power BI se da nastavovat na spouste urovni. Nemuzes cekat, ze neco tak komplexniho "pujde automaticky samo a spravne". Budes si muset s tim importem trochu pohrat, viz treba http://www.sqlservercentral.com/blogs/data-adventures/201... Na Google se da najit spousta situaci, kde nekdo resi import XML do Power BI. Zkus najit nejaky pripad podobny tomu tvemu. Vic neporadim, Power BI jsem v zivote nevidel.

pokud ti jde o import SMS z Android telefonu do nějaké DB, tak prubni Myphoneexplorer - umí je exportovat ve spoustě formátů - já používal OpenDocument Spreadsheet, ale snad umí i CSV.

Tuto aplikaci již používám. Problém je v tom, že potřebuji aby exporty byly prováděny v určitých intervalech automaticky a byly nahrávány na nějaký Drive (např. OneDrive atd.), ze kterého si to převezme Power BI.