» Poradna » Ostatní

Power banka z Aukra

Ahoj.Koukám na nabídky power bank na Aukru a zaujala mně tato:http://aukro.cz/us20-powerbank-20000mah-p... Ale ta cena je nějaká MOC podezřelá.Co by v tom mohlo být za Li-on akumulátory?Aby mi to pak doma nebouchlo

Odpovědi na otázku

To je pokus o reklamu, nebo jste jen hloupoučký?http://aukro.cz/show_user.phpStačím mít aspoň jednu Poirotem oblíbenou buňku a použít ji. Technické informace žádné, a ještě polské nápisy - polský překupník čínských krámů.

Souhlasím.Jen mně zajímalo co tam může být za akumulátory.Pokud by tam byly třeba 18650 2500 mAh (tedy 8 ks) - tak i kdybych je koupil třeba na Aliexpressu tak za jednu dám 4 - 5 USD.A za značkovou - v průmyslovém provedení - tak 200,- Kč.Takže něco tam bude, ale rozhodně to bude bez potisku, bez kapacity a rozhodně to co tam je nebude mít ani omylem polovinu uváděné kapacity.

18650 tam nebude, protože ty se do 9,1mm nevlezou. Powerbank s 18650 články musí být aspoň 2x tlustší. jsi hloupoučký a naivní.Podle mě v tý powerbank bude 1, možná 2 placatý články používaný např. do ebook čteček, co mají se štěstím kolem 2000 mAh.

18650 = 18.6 × 65.2 mm

Se zeptej přímo prodávajícího.

za značkovou 200 Kč? To asi fakt ne. Jinak i na "Alíkovi" se prodávají padělky.

V žádným případě nebrat

Ne, za 239kč včetně své marže, ti opravdu nikdo Powerbank 20000mAh nedá. Kupovat takové věci na Aukru je pitomost, je to nějaký čínský drak, akorát za něj zaplatíš dvojnásobek, co by stál na eBay.

Kapacitu u takových powerbank musíš dělit 3. Aspoň. Protože v tom jsou sice Li-ion akumulátory, ale ty úplně nejlevnější, bez ohledu na kapacitu.Já to vyřešil tak, že jsem od kámoše dostal zadarmo (jen za to, že jsem mu našel a objednal za jeho prachy na netu novou) baterku do notebooku, co se mu nechtěla nabíjet. Tu jsem kuchnul. Na ebayi jsem koupil powerbank futrálek pro 6x18650 za 2USD (1x2A, 1x1A, LED svítilna). Hotovka.

Toto mám presne urobené aj ja,lenže tie baterky som mal v svojom notebooku..Plánujem však výmenu aspoň polovice aby to dlhšie držalo..Teraz mi nabije 1 väčší a jeden malý telefon...

jestli nechceš nic extra drahého, ale žádný šunt a s rozumnou kapacitou, tak vem tohle:http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5_1V-2_1A... už jsem kolegům z firmy kupoval několik a sám taky jednu mám a je fakt kvalitní.PS: ta z Aukra bude asi šílený krám a kapacitě nevěřím ani náhodou

https://www.czc.cz/xiaomi-power-bank-10000-m... A není lepší místo ušetřené stovky (dle heureky se dá sehnat i pod 500,-) mít i záruku a jistotu, že to nebude padělek? Padělků, co se vydávají za Xiaomi je na netu spousta.Já mám doma Xiaomy 16000mAh a mohu ji jen doporučit. Stála cca 780,- na CZC. Tedy loni, teď stojí "ve slevě" o stovku více:https://www.czc.cz/xiaomi-power-bank-16000-m...

já ji měl v rámci nějaké jednorázové megaslevy za cca 350 Kč, což je celkem rozdíl. A padělek to není. Navíc samo o sobě, prodejce přece nebude v popisu mít ofiko instrukce od Xiaomi, jak rozpoznat padělek a naplno tvrdit, že je to originál. Zatím jsem zažil, že u padělků se vždy bránili uvést "genuine" či "original" a ten popis byl takový neurčitý, takže když si ho člověk pořádně přečetl, tak dostal podezření. A cena taky byla obvykle o dost nižší. Tady to celkem odpovídalo ofiko čínskému Xiaomi shopu.

Mám powerbank z Chiny...Udávaná kapacita 120000mAh. Ano čtete všichni dobře.Reálná 7000mAh.

To je ako v tých čínskych mobiloch 6000 až 10000 mAh. Kamoš si objednal mobil s 10000 mAh za 120 €. Reálna kapacita 3200 mAh.

Jestli nebude lepší koupit si tuto krabičku a články zvlášť - značkové:http://aukro.cz/power-bank-externi-nabije...

Cena je ok, ale designově se mi to nelíbí. Já koupil 20 000mAh na Alíkovi za 10 dolarů vypadá to mnohem líp ještě to nebochlo a kapacita je ve skutečnosti 5-6 tisíc Ovšem pořád to vychází levněji než v ČR...

to už sis moh koupit normální 5 Ah:http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5000mAh-U...

ta je dražší, má jenom jeden klasický výstup a ještě k tomu bych musel věřit, že to má opravdu těch 5k a ne mín.

Za kvalitu se holt trochu připlácí. A o kapacitě nemám důvod pochybovat s ohledem na zpracování 10 Ah varianty, kterou mám.

Já taky o tom, že ta moje má kapacitu 5-6 Ah nepochybuji a byla levnější než ta xiaomi. Kdybych chtěl větší kapacitu tak už po kvalitě sáhnu, ale potřebuji jenom něco co prodlouží o něco život fotoaparátu než se dostanu k zásuvce a na to mi plně dostačuje

mně by nižší reálná kapacita nevadila, ale nechci riskovat, že to pak při nabíjení chytne plamenem nebo mi to zničí připojené zařízení...

Podívejte se na negativní hodnocení prodejce a bude Vám to jasné.